دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

تصمیم عجیب وزارت اقتصاد انتقادات زیادی را در فضای رسانه ای کشور در پی داشت!

 

نه خانه و ماشین بفروشید ، و نه عروسی بگیرد وگرنه به محض اینکه پول به حسابتان بیاید تاجر حساب شده و باید مالیات سنگینی بدهید!!!

نسیم دلفان – طبق تصمیم جدید وزارت اقتصاد: تراکنش‌های بالای یک میلیارد تومان در ماه و همچنین بیش از ۲۰۰ تراکنش در حساب‌های شخصی، تجاری محسوب می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد از اقدامات جدید برای مبارزه با فرارهای مالیاتی و پولشویی و نیز محدودیت مالی برای حساب های حقیقی که بالای یک میلیارد تومان و بیش از ۲۰۰ تراکنش در ماه خبر داد و گفت: که این افراد باید برای تشکیل پرونده مالیاتی قطعا اقدام کنند.


پی‌نوشت:
♦ در حال حاضر و با این اوضاع تورمی و اقتصادی کشور کوچکترین واحد مسکونی که در شهرها معامله شود زیر یک میلیارد تومان نیست ، و یا اکثر خودروهای غیر لاکچری هم قیمتشان به حدود یک میلیارد تومان رسیده است ، حالا یک نفر این وسط بخواهد واحد مسکونی و یا ماشین خودش را فروخته و معامله دیگری انجام دهد به محض اینکه پول به حسابش بیاید بلافاصله بعنوان حساب مشکوک و تجاری محسوب شده و توی دردسر مالیاتی خواهد افتاد.
♦ یا مثال دیگر اینکه دو جوان با کُلی قرض و بدبختی عروسی میکنند ، حالا در مراسم عروسی اقوام و فامیل “هدیه عروسی” که معمولأ پول هستش را پرداخت میکنند تا این دو جوان بخشی از بدهی خود را تسویه و اگر مبلغی هم باقی بماند بخشی را به زخمی از زندگی شان بزنند ، اما به محض اینکه پول جمع آوری شده در عروسی به حساب داماد بیاید بلافاصله حساب او مشکوک به تجاری محسوب شده و باید برای اثبات اینکه تجاری نیست هزار بدبختی اول زندگیش متحمل شود که البته اثباتش را هم آنقدر سخت خواهند کرد تا خیلی محترمانه تن به پرداخت مالیات زور داده و بخش زیادی از پول عروسی اش را به دولت بدهد!!!

ای داد بر ما / به کجا چنین شتابان!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *