چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

تصمیمی جهت افزایش قیمت نان در لرستان نداریم

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده جهت افزایش قیمت نان در لرستان، گفت: هیچ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت نان در استان نداریم.

نسیم دلفان _ حجت اله بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با بیان اینکه آرد و گندم جزو کالاهای استراتژیک هستند، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم و وزارت جهاد کشاورزی در کشور، اجرای طرح کشاورزی قراردادی در راستای رعایت الگوی کشت و حمایت از کشاورزان است که در سال زراعی پیش رو با جدیت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به مزایای این طرح، افزود: از مزایای این طرح می‌توان به پرداخت ۵۰ درصد از بهای کودهای فسفات و پتاس مورد نیاز کشاورزان و ۲۰ درصد تخفیف سهم کشاورز از بیمه محصولات کشاورزی در زمان تحویل گندم اشاره کرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان با اشاره به اینکه به‌ازای هر تن ۱۰۰ هزار تومان نیز به عنوان کمک‌ هزینه حمل به کشاورزان طرف قرارداد پرداخت می‌شود، عنوان کرد: در این راستا ۴۵ هزار و ۴۳۵ هکتار از مزارع استان لرستان به کشت قراردادی گندم اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: تاکنون قرارداد بیش از ۳۰ هزار هکتار از مزارع منعقد شده است که چیزی در حدود ۶۰ درصد از تعهد استان است.
بیرانوند همچنین با اشاره به اینکه ماهانه ۲۴ هزار تن آرد در سه بخش نانوایی‌ها، خانه‌پزها (عشایری) و صنوف و صنعت استان مصرف می‌شود، گفت: با اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها مصرف آرد از ۱۲ کیلوگرم برای هر فرد به ۸ کیلوگرم کاهش یافت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان همچنین با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده جهت افزایش قیمت نان در لرستان، تصریح کرد: هیچ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت نان در استان نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *