یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱

تصرف های غیر قانونی فرمانداری دلفان بر اموال شهرداری نورآباد/صاحب این بیت المال کیست؟

در مورد این تصرفات می توان به دو مورد عمده اشاره کرد ، مورد اول ، تصرف بیش از ۳۰۰۰ متر از اراضی متعلق به شهرداری بوده و مورد دوم یک دستگاه اتومبیل پلاک شخصی گران قیمت است که اکنون در اختیار فرماندار قرار دارد…

نسیم دلفان – شهرداری هر منطقه یک نهاد غیر دولتی است که با دخل و خرج های مردمی اداره می شود ، لذا تمامی اموال شهرداری در واقع بیت المال مردم همان منطقه بوده و حراست از این اموال نیز به عهده مسئولین شهرداری و شورای شهر است.

با خبر شدیم که فرمانداری دلفان سالهاست بخشی از اموال شهرداری نورآباد را به طور غیر قانونی تصرف کرده است.

در مورد این تصرفات می توان به دو مورد عمده اشاره کرد ، مورد اول ، تصرف بیش از ۳۰۰۰ متر از اراضی متعلق به شهرداری بوده و مورد دوم یک دستگاه اتومبیل پلاک شخصی گران قیمت است که اکنون در اختیار فرماندار قرار دارد.

سید امین نوربخش عضو شورای شهر نورآباد در این باره به خبرنگار نسیم دلفان گفت : حدود پنج سال پیش فرمانداری دلفان به طور کاملأ غیر قانونی و به واسطه فشارهایی از طریق برخی افراد سیاسی شهرستان اقدام به مصادره حدود بیش از ۳۰۰۰ متر از زمین پلاک ۱۲ -۱۱ این شهرستان (روبروی مصلای نماز جمعه) نموده و ساختمان فرمانداری را در این زمین تصرفی احداث کرد.

وی گفت این زمین مربوط به بیت المال است و هر چند به نام شهرداری است اما در واقع صاحب اصلی آن مردم هستند و تصرف در آن غیر قانونی بوده و حداقل می بایستی هزینه خرید این زمین به شهرداری پرداخت می شد تا در پروژه های عمرانی شهر استفاده شود.

نوربخش تصریح نمود : فرمانداری یک نهاد دولتی است و برای احداث ساختمان مرکزی آن ، مطمئنأ اعتبار لازم برآورد شده ، با این حال چرا باید زمینی متعلق به شهرداری که نهادی غیر دولتی و مردم نهاد است به این راحتی تصرف شود و هزینه خرید آن را نیز پرداخت نکنند.

این عضو شورای شهر درباره دومین مورد تصرفی فرمانداری گفت : مهر ماه سال گذشته فرمانداری دلفان به بهانه سرکشی به چند پروژه عمرانی از اعضاء شورای سابق شهر خواست که اتومبیلی متعلق به شهرداری را به مدت سه ماه در اختیار بگیرند و با موافقت شورا ، شهردار این خودرو گران قیمت را در اختیار آنان قرار داد.

وی در ادامه اظهار داشت : از آن زمان تاکنون که بیش از یکسال است این خودرو در اختیار فرماندار می باشد و از بازگرداندن آن به شهرداری خودداری می نماید.

نوربخش با تاکید بر اینکه ما نمیتوانیم از اموال بیت المال به این راحتی گذشت کنیم ، گفت : سعی داریم فرمانداری شهرستان را مجاب کنیم که هم خودرو را بازگرداند و هم اینکه هزینه کامل زمین مصادره شده را به قیمت روز بپردازد و در صورت خودداری فرمانداری ناچارأ از طریق مراجع قضایی و قانونی اقدام خواهیم کرد حتی اگر تا دیوان عدالت اداری کشور هم پیش رفته ایم از حق مردم کوتاه نخواهیم آمد.

این مسئول در پایان ابراز داشت: انتظار می رود فرمانداری خود سرمنشأ حفظ و حراست از اموال و متعلقات بیت المال باشد نه اینکه شخصأ درباره بیت المال چنین رفتار و برخوردی داشته باشد.

برای بررسی بیشتر موضوع طرح شده ، خبرنگار ما با مجتبی سلطان پناه شهردار سابق نورآباد گفتگوی تلفنی را انجام داد…

سلطان پناه در گفتگو با خبرنگار ما گفت : سال ۸۶ فرمانداری دلفان جهت احداث ساختمان مرکزی خود تقاضای بخشی از زمین مورد بحث را نمود که با توجه به اینکه ملک مربوطه عمومی بوده و به تمام مردم شهر تعلق داشت من چنین تقاضای را نتوانستم بپذیرم.

پس از اینکه اینجانب از شهرداری رفتم ” یعنی سال ۸۷ ” این زمین که دارای ارزش بالایی بود را تقدیم فرمانداری کردند، این واگذاری در زمان سرپرستی آقای خاص امیری انجام شد.

گفته های شهردار سابق به شدت توسط عضو شورای شهر آن زمان ، تکذیب شد…

عضوی از شورای سوم در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه ایشان احتمالأ فراموش کار شده اند گفت : اولأ زمین مورد نظر با کارشناسی بعمل آمده در آن زمان قیمتش بیش از دو میلیارد تومان بوده ، دوم اینکه شورای سوم هم هیچ وقت با واگذاری این زمین موافق نیود ولی متاسفانه با اعمال فشار بیش حد فرمانداری از طریق استاندار سابق آقای صابری و همچنین نماینده وقت شهرستان و نیز موافقت شهردار آن زمان که همین آقای سلطان پناه بود این زمین به فرمانداری واگذار شد.

صحبت های این عضو شورا در حالی است که سلطان پناه با ارئه مدرکی از صورت جلسه شورای شهر در مورخه یازدهم آبان ماه سال ۸۷ نشان داده که دو بند در صورتجلسه مذکور وجود دارد ، بند دوم این صورتجلسه مربوط به واگذاری زمین مورد بحث به فرمانداری است ، لذا با این مستند مشخص می شود که واگذاری زمین مقارن بوده با رفتن ایشان از شهرداری و ربطی به وی ندارد.

ساختمان فرمانداری بدون پایان کار و پروانه ساخت…

ساختمان فرمانداری که در این زمین احداث شد در عین حال که مورد استفاده قرار گرفته اما فعلأ نه پروانه ساخت دارد و نه پایان کار و همین مشکلات مالکیت باعث شده که ساختمان مورد بحث از این نظر بلاتکلیف بماند.

جالب است که یک شهروند ساده که قصد ساخت یک سرپناه کوچک برای خانواده اش را دارد برای گرفتن امتیازهای آب و برق و گاز تا زمانی که پروانه ساخت و پایان کار و سند ملکش تکمیل نباشد کوچکترین اقدامی صورت نخواهد گرفت حتی اگر به مرگشان منتهی شود ، اما یک ساختمان احداث شده غیر قانونی بدون هیچ مدرک تملیکی ، و پروانه و پایان کار از همه این امتیازها برخوردار شده است و کسی هم نیست بگوید اگر راهی برای دور زدن قانون وجود دارد چرا مردم محروم و فلک زده را هم برخوردار نمی کنید.

فرمانداری ، اعضاء شورای سوم شهر نورآباد و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که در این مطلب احساس میشود مورد سرزنش قرار گرفته اند می توانند جوابیه خود را با این رسانه ارائه نمایند تا برابر با ماده ۲۳ قانون مطبوعات منتشر گردد.

…………………………………………………..

خبرهای مرتبط ( لطفأ روی تیتر خبر کلیک نمایید)

» وعده توخالی فرماندار دلفان !!!علت گریزان بودن فرماندار از پاسخگویی چیست؟

۱۲ نظر

 1. انصافأ شورای سوم بیشترین … را در حق این مردم کرد اینکه شما نوشتید تازه گوشه ناچیزی از … این شورای … است.
  کجاست تا … کاری هاشون افشا بشه

 2. نسیم جان یا نظر رو منتشر نکن یا کامل بزن
  این چیه حتی خودمم نمیدونم چی نوشتم تا چه رسد به مردم
  جرأت داشته باش کامل بزن

 3. احتمالأ گندکاری منظورت بوده نگاه جان
  در هر صورت فقط شورای شهر مقصر نیست فرماندار زحمت کش رو ببین چطور هر روز با این خودرو به این طرف و اون طرف میره و به شهرمون خدمت میکنه
  چطور دلتون میاد خودرو رو ازش بگیرید!!!

 4. به جای جوسازی و تفرقه اندازی در شهرستان چرا کارهای عمرانی شهرستان را پیگیری نمیکنی چرا شاهکارهای نماینده محترم را ویژه نمی کنی . جواب ابلهان خاموشی است

  • حاجی نا حاجی
   مگه این فرماندارت هم نوچه اون نماینده نیست که ویژه شده
   نسیم دلفان چون پیگیر گندکاری بعضی ها شده به نظر شما باعث تفرقه شده آقای بادمجان دور قاب چین
   ابله شمایی که همه رو ابله فرض میکنی بدبخت فلک زده نادرست و بی… که اونقدر نفهم شده ای که معنی تفرقه و جوسازی رو با افشای حقایق از هم تشخیص نمیدی
   درود بر نسیم دلفان که با درج حقایق حال خیلی ها رو گرفتی و درموندشون کردی
   به آقای نوربخش عزیز هم درود میفرستم که هر از گاهی با افشاگری نشون میده که به حق و با رأی پاک به عنوان نفر اول شورا انتخاب شد.
   آفرین

 5. بتده به عنوان یک شهروند علی القاعده استاندار آن زمان را متخلف در این امر میدانم که با نماینده وقت چنین اجحافی در حق مردم مظلوم نورآباد کردند و خودمان نیز مقصر مباشیم چرا که به خاطر مسائل سیاسی از انصاف و عدالت دور مشویم هم اکنون نیز آیا به گوش استاندار فعلی نخورده است که فرمانداری بی تجربه سکاندار شهرستان دلفان می باشد

 6. حالا این همه جر میزنی کی درجه بهت میدن

  • قابل توجه مخاطبان عزیز دلفانی
   این شخص که خود را حسن نامیده همان شخصی است که خود را حاج علی نامیده و اراجیفش را در چند پیام بالاتر درج کردیم و البته بخشی از آن را که توهین آمیز بود حذف کردیم…
   در هر صورت جناب حسن خان (حاج علی) آی پی شما مشخص است و رد گیری می شود اگر به توهین های خود ادامه دهید شک نکنید ناچار به تسلیم دادخواست و پیگیری از طریق پلیس فتا خواهم شد.
   بهتر است دست بردارید و شخصیت خانوادگی و تربیتی تان را بیش از این در معرض دید همگان قرار ندهید.

 7. باسلام خدمت حاج رضا محمدی عزیزبنده سالهاست شماوخانواده محترم تون واز نزدیک میشناسم بدون اینکه قرابتی داشته باشم اذعان دارم اهل خدا و مردم داربوده وهستید قبل از درج عرایضم یه تذکر بدم گاها تحمل دیدگاه مخالف تون و بر عکس دیگر سایتهای شهرستان ندارید مثلا من هیچ کامنتی روازطرف حسن یا حاج علی روندیدم که توهین امیز باشه اما جواب خودت ورجب که باز خود شمایید بسیار توهین امیز ودون از شان برادرمن اگه رجب شمایید که وامصیبتا اگه هم نیستید چرا تایید کردید دومابرداشت من از ماهاپیش که اخبار تون ودرج میکنم عقده شخصی با فرمانداره حالا خدا وکیلی جواب بده شما چه خبرنگاری هستی که بعداز شش سال به تصرف غیر قانونی پی بردید ایا اگه ماشین زیر پای فرماندار که نماینده عالی دولت باشه خیانت به مردمه ولی زیر پای والیزاده وقبادی در شورای سوم ویا شیخی و هوشنگ نوری یا هوشمند احمدی باشه لطف بزرگ به مردمه اصلا چرا نمی پرسی شهرداری که توانائ پرداخت حقوق کارگرونداره ماشین میخره
  واما ۱ جناب خبرنگار ایا سوال کردی که در زمان “شهردار آن زمان” بیش از۲۰۰۰ زمین تجاری واقع در خ خلیج فارس پشت مسجد امام صادق که بیت المال بوده وفضای سبز به “یکی از بستگان درجه یکش” به متری چهل هزار تومان بنام فضای اموزشی واگذار شد ۲ ایا پرسیدی که قطعه زمینی بیش از ۳۰۰۰ متر با فنداسیون اماده وخیل عظیمی اهن الات واقع در پشت بانک ملی روبروی اداره ا و پ به اقایان ک و ج به سیصد ملیون فروخته شد در حالی که بیش از سه میلیارد ارزش دارد البته باز به اسم فضای اموزشی فروخته شد ایا زمین هتل چهار نبش … چی جهت اثبات حرفام برید از بایگانی شهرداری بپرسید ایا اینا اموال بیت المال نبودند ایا رسالت شما پیگیری مطالبات مردم از نماینده نیست ایا میدونی فقر وبیکاری واستخدام غیر بومی در شهرستان بیداد میکند ایا پرسیدید که چرا بعد از گذشت دوسال هنوز پروزه دفتر نماینده افتتاح نشدهومردم محروم ما باید هزاران کیلومتر راه رو طی کنند که جهت اخذ نامه ای نماینده رو زیارت کنند ایا نماینده برای رفع مشکل اراضی فاز ۳و۴ فرهنگیاه چه اقدامی برداشته ومهمتراز همه ایا میدونی مشاور ومسول کلیه عزل ونصب ها اقای ح ع ب و ح ک است که ان یکی مرغ فروش و این دیگری بستنی فروش است اقای محمدی خدارو در نظر بگیر وهرجا دروغ گفته بودم مختارید که هرانچه گویی بپذیرم به امید سربلندی تان

  • و سلام بر شما دوست عزیزی که هر بار با یک نام و نشان جدید پیام میگذارید
   ابتدا از لطف شما نسبت به بنده و خانواده ام تشکر میکنم
   • می گویید پیامهای حاج علی و حسن توهین آمیز نبوده ، دوست من پیام ایشون که به احتمال قوی خود شمایید یا از دوستان شما ، توهین آمیز بود و با ویرایش درج شد و این رو قبلأ هم نوشتم که پیامشون کامل درج نشده
   • فرمودید بین من و فرماندار غرض شخصی در میون هست و عقده شخصی ، واقعأ متاسفم برای حرف نا پخته تان
   • ضمنأ میگویید چرا فرماندار از این خودرو استفاده نکنه چرا فلانی و فلانی استفاده کنند ، دوست من مگه فرمانداری خودش اتومبیل نداره؟ این خودرو رو ایشون برای ۳ ماه امانت گرفت چرا پس نمیدهد
   • در پایان عرض میکنم درج این نظر به معنی تایید و اطمینان از صحت کلیه حرف های نظر دهنده نیست لذا کسانی که اسمشون در این نظر اومده اگر در تکذیب ادعاهای ایشون حرفی برای گفتن دارند می توانند پاسخ خود را به صورت مکتوب به این رسانه ارسال نمایند تا برابر ماده ۲۳ قانون مطبوعات منتشر گردد.
   • ضمنأ بیداد عزیز هم در جریان باشند اگر کسانی که نام بردید شاکی شوند و اثبات کنند حرف های شما صحت نداشته بنده ناچارأ آی پی شما را تحویل مراجع قضایی خواهم داد چون باید پاسخ گوی حرف هایتان باشید.

 8. اولا متشکرم از اینکه لطف فرمودید جواب دادید هرچند گاهی با…..نوازشم نمودی اما خدا بین من وتو ناظر وگواه است که اولین بار که دارم جواب میدم وبنده نه حاج علی رو میشناسم نه حسن واز این بابت نان ازادگی ام رو میخورم وبنده وبدهکار شخص یا اشخاصی جز قادر مطلق نیستم واگه گفتم از ارادتمندان به خانواده ی شما بوده وهستم این ارادت ریشه در شناخت ومعرفت بوده نه تملق وچاپلوسی ضمنا برادر چرا اگه ما به شما در روشنگری وبیان حقایق کمک کنیم باید تهدید به مراجع قضایی بشیم شما از شورای سوم بپرید که این دو قطعه بنام کی هستش و نحوه واگذاری را بپرسید در مورد اول خانم س بامتری ۶۰۰۰۰ ت برنده مزایده میشه که باتاسف به نفر بعدی اقای علی خ داده به متری ۴۰۰۰۰ ت قروخته میشه که بصورت صوری بوده وشخص برنده مزا یده زمین را بنام خواهر شهردار میکنه والان زمین متعلق به خانم س و خانم د است در مورد زمین دانشگاه پشت بانک ملی همونطو که به شورا زنگ میزنی این بار نیز لطفا جویا شوید اما در مورد اینکه چرافرماندار ماشین را پس نمیدهد شما به استناد کدوم تقاضای کتبی یا تلفنی شهرداری می فرمایید پس نمیدهد برادر بزرگ باور بفرمایید ویقین حاصا کنید تاکنون شهرداری در خواست عودت ماشین و نداده ضمنا مارو از تحویل دادن ای پی ومراجع قضایی نترسان ماقانون بلدیم اما واسه شما متاسفم اقایونی که مردم وابله ونهفم و….. خطاب کردن در امنیت اند ماکه به شما در اطلاع رسانی کمک کردیم باید تهدید شویم

  • من شما رو تهدید کردم؟؟؟
   شما دارید میبینید از هر فرصتی برای شکواییه علیه ما استفاده می شود و من عرض کردم اگر نامبردگان شاکی شوند و در صورتی که اثبات کنند که حرف های شما بی اساس بوده اونوقت نه به رضایت که به اجبار مرا ناچار خواهند کرد آی پی شما را اعلام کنم
   عرضم به این جهت بود که بعدأ گلگی نکیند که چرا امانت دار نبودم و آی پی رو تحویل دادم البته بازهم عرض میکنم این در صورتی است که آنها بتوانند ثابت کنند حرف های شما بی اساس بوده
   حالا چرا شما از حرف بنده که صادقانه مطرح کردم ناراحت می شوید در عجبم
   ضمنأ شما به خانواده بنده اظهار لطف داشتید و من از این بابت تشکر کردم ، ولی قضیه چاپلوسی و تملق دیگه چی بود که نوشتید؟ من چنین جسارتی کردم؟
   مورد بعد اینکه احتمالأ شما از خود فرمانداری باشید یا مطلع ، اما البته خیلی هم مطلع نیستید چندین بار از طرف شورای شهر و شهرداری برای باز پس گیری اقدام شده اما نتیجه نداده است ، اصلأ فرض بر اینکه شهرداری حرمت نگه داشته و چیزی نگفته ، آقای فرماندار که دم از دین و دیانت و اموال بیت المال میزند و با این خودرو به پروژه های بی شمار و در حال احداث دلفان سرکشی کرده چرا بعد از مدت متعهد شده پس نداده است.
   اگر در پیام قبلی احساس میکنید به شما بی حرمتی کردم به بزرگواریتان عفو بفرمایید اما منظور بنده اون چیزی نبوده که شما برداشت کردید.
   یا حق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.