چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

تخصیص ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای پروژه‌های لرستان

استاندار لرستان از تخصیص ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی برای پروژه‌های این استان از سوی دولت خبر داد.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری مهر ، فرهاد زیویار در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه لرستان به مناسبت روز دانشجو با اشاره به مشکلات مردمی سازی یارانه‌ها، آن را برنامه‌ای تأثیر گذار در توزیع عادلانه یارانه‌ها بر شمرد و اظهار داشت: مردمی سازی یارانه‌ها برای دهک‌های پایین جامعه که هیچ گونه درآمدی در اختیار نداشتند، امیدبخش است.

او همچنین در مورد نقد یکی از دانشجویان مبنی بر عدم ارتباط مؤثر صنعت و دانشگاه، عنوان کرد: من هم این موضوع را می‌پذیرم، اما باید قبول کنیم که این مشکل مربوط به یک دولت یا دوره خاصی نیست و می‌بایست برای آن برنامه ریزی کلانی انجام شود.

استاندار لرستان، ادامه داد: البته ما از دانشجویان و اساتید انتظار داریم در این مورد پژوهش کرده و راهکار ارائه دهند.

زیویار در ادامه سخنان خود با اشاره به روند تکمیل پل رو گذر ورودی دانشگاه لرستان، از تخصیص اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریالی برای این پروژه خبر داد و گفت: با توجه به مسافت طولانی برای دانشجویان این پل یکی از برنامه‌های در دست پیگیری استانداری است.

او ادامه داد: پیمانکار قبلی پروژه مشکلاتی داشت و اواخر ماه جاری پیمانکار جدید با قرارداد دوباره روند تکمیل پروژه را ادامه خواهد داد.

استاندار لرستان در ادامه همچنین در مورد عملکرد دولت، عنوان کرد: خوشبختانه از زمان آغاز به کار دولت، استان لرستان به عنوان یک استان ویژه در بخش اعتبارات دیده شد.

زیویار، ادامه داد: دستاورد‌های دولت در استان قابل قبول بوده است، اما به خوبی تبیین نشده‌اند.

او در ادامه، گفت: به منظور تکمیل پروژه‌های عمرانی استان تا کنون بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

استاندار لرستان، تصریح کرد: اگر این را با اعتبار سالانه ۵۰ میلیاردی عمرانی استان درگذشته مقایسه کنیم بیش از ۲۰ برابر شده است.

زیویار، ادامه داد: این اعتبارات پروژه‌های مهمی از جمله سد «معشوره»، بیمارستان‌های استان و واحد‌های تولیدی را در بر می‌گیرد.

او عنوان کرد: ظرف یک سال گذشته بیش از ۱۷۵ واحد تولیدی نیمه تعطیل مورد حمایت قرار گرفتند و امروز فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به تخصیص اعتبار بی سابقه در کشور برای راه آهن دورود-خرم آباد- اندیمشک، گفت: تخصیص اعتبار ۱.۲ میلیارد دلاری برای این پروژه به تنهایی با اعتبار عمرانی همه سال‌های لرستان بعد از انقلاب برابری کرده و یا حتی بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *