یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

تحقق ۷۷ درصد طرح جهش تولید در دیم‌زارهای لرستان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون طرح جهش تولید در ۲۷۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان اجرا و معادل ۷۷ درصد تحقق یافته است.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، مجید طائف بیست و پنجم بهمن در حاشیه بازدید از مزارع طرح جهش تولید در دیم‌زارهای لرستان، اظهار کرد: از اهداف طرح جهش تولید در دیم‌زارها، توسعه و حمایت از کشت مکانیزه، افزایش توانمندسازی و بهبود معیشت کشاورزان است.

وی با بیان اینکه تعهد لرستان در طرح جهش تولید در دیم‌زارها ۳۵۰ هزار هکتار تعیین شده بود، گفت: از ابتدای سال زراعی تاکنون این طرح در ۲۷۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان اجرا و معادل ۷۷ درصد تحقق یافته است.

طائف اضافه کرد: ۷۰ درصد طرح جهش تولید دیم‌زارهای لرستان به کشت محصول راهبردی گندم، ۲۵ درصد کشت جو و مابقی به محصولاتی ازجمله کاملینا، گلرنگ و کلزا و… اختصاص داشته است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان با اشاره به پرداخت تسهیلات با کارمزد چهار درصد، با اقساط هفت ساله برای خرید ادوات کشاورزی در قالب طرح جهش تولید در دیم‌زارهای استان، گفت: در قالب طرح تسهیلاتی ادوات کشاورزی؛ از ابتدای سال زراعی تاکنون ۲۰۷ دستگاه ماشین‌آلات کشاورزی شامل خطی‌کار، ردیف‌کار، عمیق‌کار و… به ارزش ۱۹۸ میلیارد ریال به همت شرکت گسترش توسعه‌گری پردیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، مجریت سازمان جهاد کشاورزی و با مشارکت بانک ملی به کشاورزان واگذار شده است.

وی با اشاره به حمایت‌های بیمه‌ای ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان در قالب طرح جهش تولید در دیم‌زارهای این استان، گفت: در این راستا ۸۷ هزار و ۵۶۵ هکتار از اراضی دیم استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

طائف بیان کرد: توزیع ۵۷ هزار لیتر کود مایع جهت بذرمال کردن بذور از دیگر اقدامات انجام شده این ستاد در قالب طرح جهش تولید در دیم‌زارهای استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *