چهارشنبه , ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

تایید برخی احکام دادگاه‌های اغتشاشات در دیوان عالی کشور + پی‌نوشت قابل تأمل

رئیس قوه قضائیه:
🔹برخی احکام صادر شده از سوی دادگاه‌های رسیدگی به پرونده‌های اغتشاشات در دیوان عالی تایید شده‌اند و برخی دیگر نیز در مرحله رسیدگی است.
🔹امروز دیگر جای ابهامی برای هیچ فرد منصف و ایران‌دوستی نسبت به توطئه دشمنان برای ضربه زدن به کشور وجود ندارد.
🔹به مسئولان ذیربط قضائی در سراسر کشور از جمله دادستان تهران دستور داده‌ام که چنانچه فردی حرف دروغی یا ادعای بدون سندی را منتشر کرد، در کوتاه ترین زمان ممکن او را احضار کنید و مستندات ادعایش را از او بخواهید.
🔹چنانچه فرد مزبور بدون سند و مدرک این حرف دروغ را نشر داده باشد و سوء‌نیت او نیز احراز شود اما ابراز تنبّه کند و اعلام دارد که درصدد جبران برمی‌آیم طبیعتاً مواجهه مقتضی به عمل خواهد آمد.
🔹اما چنانچه فرد منتشرکننده دروغ، نه تنها مستنداتی ارائه نکرد که حتی سوء‌نیت او نیز محرز گشت و ابراز تنبّه و جبران خطا نیز در رفتار او مشاهده نشد، مشخص است که در راستای اهداف دشمن اقدام می‌کند لذا برای او به سرعت کیفرخواست صادر خواهد شد و پرونده‌اش به دادگاه ارسال می‌شود.

🔸#پی‌نوشت – از زمان آغاز اغتشاشات اخیر و دستگیری افراد مرتبط ، تاکنون بیش از دو سه هزار نفر مورد بخشش قرار گرفته و آزاد شده اند که آخرین مورد همین دو روز پیش در پی فرمان رییس قوه قضاییه انجام گرفت و بیش از ۵۰ نفر دیگر آزاد شدند.
🔸در این بین احکام یکسری افراد که در تخریب و اغتشاشات و حتی در قتل عام مردم و ماموران حافظ امنیت دست داشته اند و طبق اظهارات خودشان با سرویس های جاسوسی دشمن در ارتباط بوده‌اند صادر شد و برخی از آنان به اعدام محکوم شدند که البته فعلا اجرا هم نشده ، این احکام کمتر از تعداد انگشتان دست بوده و هنوز به ده نفر هم نرسیده اما جالب اینکه یک عده اجیر شدگان رسانه های معلوم الحال فریاد برآورده اند که جمهوری اسلامی اکثریت معترضان را به اعدام محکوم کرده است!!!
🔸آیا واقعا عجیب نیست ، این تعداد چند هزار نفری آزاد شده‌ها را نمی بینند که با وجود مستندات لازم اما مورد بخشش قرار گرفته‌اند ، ولی با خباثت تمام تعداد انگشت شمار احکام صادر شده را که هیچ راهی برای بخشش آنان وجود ندارد را اینگونه بزرگنمایی می‌کنند! و کمپین اعدام نکنید به راه می اندازند ، به واقع تصویر کاریکاتور زیر مصداق بارز چنین افرادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *