سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تاثیر امواج موبایل بر انسان تایید شد!

هرچند هنوز نمی‌توان با قطعیت از نتایج این آزمایش سخن گفت، اما روندهای به دست آمده از بیماری موش‌ها این نکته را تایید می‌کند که قرار گرفتن در معرض امواج موبایل تاثیر معناداری در ابتلای موش‌های نر به انواع خاصی از سرطان داشته است…


پژوهشی گسترده توسط مرکز ملی سم‌شناسی ایالات متحده نشان می‌دهد هم‌بستگی معناداری میان قرار گرفتن در معرض امواج با فرکانس رادیویی (مثل امواج موبایل) و ابتلا به بروز سرطان در میان موش‌ها وجود دارد؛ البته فقط در میان موش‌های نر.

تاثیر امواج موبایل بر سرطان تایید شد!

این پژوهش در طول دو سال و با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیون دلار به انجام رسیده و در آن، هزاران موش در معرض امواج مختلف رادیویی با فرکانس‌های مختلفی قرار گرفته‌اند. در این میان، موش‌هایی که در معرض این امواج قرار داشته‌اند دو تا سه درصد بیشتر دچار سرطان‌های مغزی و یک تا شش درصد بیشتر دچار نارسایی‌های قلبی شده‌اند. نکته‌ی عجیب آن‌که این افزایش فقط در بین موش‌های نر دیده شده است.

کارشناسان هم‌چنان در حال بررسی بیشتر نتایج این آزمایش هستند. هرچند هنوز نمی‌توان با قطعیت از نتایج این آزمایش سخن گفت، اما روندهای به دست آمده از بیماری موش‌ها این نکته را تایید می‌کند که قرار گرفتن در معرض امواج موبایل تاثیر معناداری در ابتلای موش‌های نر به انواع خاصی از سرطان داشته است.

نتایج این پژوهش بحث‌های زیادی را میان کارشناسان و سازمان‌های پژوهشی در حوزه‌ی پزشکی و سلامت برانگیخته، اما همگی در این مساله توافق دارند که یافته‌های این پژوهش بسیار با اهمیت است و احتمال اثرگذاری این امواج بر سلامت انسان را باید جدی گرفت. نتایج تکمیلی این پژوهش سال آینده منتشر خواهد شد.

منبع: برسام


مطالـــب مرتبـط :

» برای همیشه از هک شدن گوشی تان جلوگیری کنید 
» مشکل پر شدن حافظه در گوشی های اندرویدی را چگونه برطرف کنیم 
» هشدار/ویروسی که از موبایل حذف نمی‌شود!
» دزد گوشی خود را شناسایی کنید+ دانلود
» باتری گوشی خود را سریع تر شارژ کنید
» هشدار/ویروسی که از موبایل حذف نمی‌شود!
» دو روش تشخیص اصل بودن گوشی موبایل
» خبر خوش همراه اول درباره اینترنت و عرضه‌ی سیم‌کارت‌های جدید

تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *