شنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

بی احتیاطی راننده اتوبوس یک خانواده لرستانی را داغدار و تعدادی را راهی بیمارستان کرد

بی احتیاطی راننده اتوبوس یک خانواده را داغدار و تعدادی را راهی بیمارستان کرد… / بی کفایتی مسولین در نظارت بر تعاونی و رانندگان

نسیم دلفان – یکی از مسافران اتوبوس واژگون شده خرم آباد – کرج که در این حادثه داغدار شد به کانال اخبار فوری و سری لرستان گفت:

من سما نجف پور هستم ۲۵ ساله ساکن کرج که برای تعطیلات عید نوروز به خرم آباد سفر کردم و تاریخ بلیت برگشتم ۳ فروردین بود، حرکت بلیت برای ساعت ۲۳:۴۵ تاریخ ۳ فروردین ماه ۱۴۰۲ بود اما تا صندلی های اتوبوس پر شد حدوداً ساعت ۱۲:۳۰ بامداد از خرم آباد حرکت کردیم. تصادف در حدود ساعت ۴:۳۰ دقیقه ی صبح رخ داد. من و خاله ام که بنام فاطمه محبی فرد تمام طول مسیر را بیدار و کاملاً هوشیار بودیم و فیلم مشاهده می کردیم.

در طول مسیر راننده آنقدر بد رانندگی میکرد که سرنشین های ردیف های جلوتر اعتراض کردن به نحوه ی رانندگی ایشون اما به جای رعایت سرعت مجاز با بی توجهی به هشدار سرنشین ها کاملاً حق به جانب و با لحن بسیار تند و زننده ای به سرنشین معترض گفتن که : جاده خرابه دست انداز داره چکار کنم؟

در ادامه ی مسیر هم بی احتیاطی راننده و سرعت غیر مجازش چند بار باعث وحشت من و خاله ام شد من اعتراض کردم که چرا اینقدر تند رانندگی میکنی و در جواب به بنده گفتن که : شما عجله ندارید من بعد شما سرویس دارم کار و زندگی دارم بگیر بخواب و باز رانندگی کرد، رفتار های غیر طبیعی راننده کاملاً مشهود بود آن شب با اینکه توقف های طولانی مدت میکرد و استراحت میکردن اما در آخر به دلیل خواب آلودگی از مسیر منحرف و با تیر برق برخورد اتوبوس از سمت چپ « سمت شاگرد» واژگون شد.

خاله من از اتوبوس پرت و من بیهوش شده بود که بعد از ۱۰ دقیقه که به هوش آمدم تمام اتوبوس خالی و مسافران بخاطر اینکه اتوبوس آتش نگیرد دور شده بودن و موقعی دیدم خاله ام زیر اتوبوس گیر افتاده و کنارش رفتم و زنده بود و نگاه به مسافران کردم همه توی شوک بودن و یک لحظه راننده اتوبوس را دیدم که دنبال پول و مدارک می‌گشت و من را دید ترسید و از ماشین دور شد و من به سمت اتوبان رفتم

چندتا خودرو سواری در محل حادثه ایستاده و به کمک مان آمدند و بدنه اتوبوس را یک کم بلند کردن و خاله ام را که زیر ماشین گیر افتاده بود خارج کردن ، بدنش نیمه جان داشت ، سرش را روی پام گذاشتم من فکر کردم گلویش پاره شده و شاهرگش با شیشه اتوبوس بریده ولی موقعی که خوب نگاهش کردم خون از سر و گوش اون بیرون زده بود و تا موقعی که اورژانس آمد خاله ام دیگر تکان نخورد و همان لحظه فوت کرد.

» سوال من اینجاست که یعنی انقدر جون انسان بی ارزشه که راننده ای که میدونه خواب کافی نداشته یا شرایط رانندگی نرمال نداره صرفا بخاطر پول ، چرا جان چندین نفر را به خطر به اندازه و پشت فرمون بشینه ؟ تعاونی که میدونه راننده صلاحیت حرفه ای نداره چرا اجازه ی تردد به اینها میده؟؟

» وقتی اتوبوسی در اختیار راننده تعاونی قرار میگیرد چرا تحقیق نمیکنند که آیا این راننده صلاحیت و مهارت داره یا نه؟

» بی کفایتی مسئولان این تعاونی در نظارت بر رانندگانشون واقعاً جای تاسف داره و مسولین باید یک فکر اساسی بکنند این موضوع با زندگی و جان مردم سر و کار دارد باید چاره اندیشی کنند تا چنین اتفاقی برای هیچ خانواده ای رخ ندهد.

» ما خودمان خودرو سواری داشتیم خواستیم با اون برگردیم به ما گفتن با اتوبوس سفر کنید چون امنیت دارد.

توضیح اینکه – واژگونی اتوبوس اسکانیا در کیلومتر ۹ محور اراک به سلفچگان یک کشته و ۱۰ مصدوم برجا گذاشت و رئیس پلیس راه علت این حادثه را بی احتیاطی از جانب راننده اتوبوس اسکانیا به علت عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب‌ آلودگی اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *