یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱

بیکاری و آسیبی به نام اعتیاد/انتقادهای تند دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان دلفان در جلسه شورای هماهنگی استان لرستان

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر دلفان به برخوردهای دوگانه دستگاه های مرتبط در بحث صدور مجوز برای ایجاد کمپ های درمانی اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی استان لرستان و دانشگاه علوم پزشکی در این رابطه برخوردهای دوگانه ای داشته اند…


اعتیادنسیـــم دلفـان – جلسه دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان برگزار و در آن موضوعات مختلفی از جمله بیکاری و ارتباط آن با آسیب اجتماعی اعتیاد مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر یکشنبه نشستی بین دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان های استان و دبیر این شورا برگزار شد که در آن هر کدام از دبیران شهرستانی به بیان نقاط ضعف و چالش های پیش روی شهرستان خود در حوزه مواد مخدر مطرح کردند.

درصد بالای آلودگی به مواد مخدر در شهرستان دلفان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دلفان نیز در این جلسه درصد آلودگی این شهرستان در بحث مواد مخدر را بالا دانست و اظهار داشت: شهرستان دلفان به دلیل قرارگیری در موقعیت جغرافیایی خاص درصد آلودگی بالایی در بحث مواد مخدر دارد.

عباس میرزایی فر بیان داشت: نیاز است در سال جاری و در حوزه مبارزه با مواد مخدر رویکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به سمت اقدامات فرهنگی پیش رود زیرا اگر در بحث فرهنگی اقدامی صورت نگیرد فعالیت های حوزه مقابله نتیجه چندانی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه بیشتر جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ها جنبه حاشیه ای و کلیشه ای دارد، تصریح کرد:دبیران شورهای هماهنگی از جایگاه خاصی برخوردار نبوده و اعضاء این شورا از دریافت حق الزحمه محروم هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دلفان افزود: در بحث آلودگی شهرستان ها به مواد مخدر رتبه بندی در سطح استان صورت نگرفته است لذا باید با این اقدام و متناسب با رتبه شهرستان ها اعتباراتی برای آن ها توزیع شود.

میرزایی فر به برخوردهای دوگانه دستگاه های مرتبط در بحث صدور مجوز برای ایجاد کمپ های درمانی اشاره کرد و گفت: سازمان بهزیستی استان لرستان و دانشگاه علوم پزشکی در این رابطه برخوردهای دوگانه ای داشته و بین شرایط آن ها تناقض وجود دارد.

وی اضافه کرد: آموزش های ارائه شده در بحث مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن هنوز ابتدایی است و جای برگزاری همایش هایی بومی، منطقه ای، استانی و شهرستانی در این بخش خالی است.

با کمپ هایی که عملکرد ضعیف داشته باشند برخورد خواهد شد/کمپ های غیر مجاز نیز همه تعطیل خواهند شد.

در پایان این نشست غلامرضا آقامیرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان به برخی موضوعات مطرح شده توسط دبیران شهرستانی پاسخ داد و گفت: برای پرداخت تسهیلات به بهبودیافتگان لازم است که یک کارآفرین فرد بهبودیافته را برای اخذ تسهیلات معرفی کند که تاکنون چنین موردی مشاهده نشده است.

وی در خصوص نگرانی دبیران از آمار بالای اعتیاد در بین روستاییان اظهار داشت: یکی از برنامه های سال ۹۵ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کار روی حوزه روستایی است که در این زمینه باید دهیاران و بخشداران فعال شده و به کمک ما بیایند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان عنوان کرد: در سال ۹۵ می توان با برگزاری یک کارگاه آموزشی برای طلاب و روحانیون حوزه علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی زمینه ای را فراهم کرد تا با اعزام به روستاها آموزش هایی در خصوص پیشگیری از مصرف مواد مخدر در روستاها ارائه دهند.

آقامیرزایی افزود: یکی از آیتم های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سال جاری این است که گزارشاتی را از کمپ های سطح استان دریافت کرده و اگر کمپی ضعیف عمل کند با وی برخورد خواهد شد و کمپ های غیر مجاز همه تعطیل خواهند شد.

وی در پاسخ به انتقاداتی در خصوص حضور نداشتن برخی مدیران عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ها در جلسات این شورا چنین گفت: بحث مواد مخدر یکی از بالاترین اولویت های کشور بوده که باید همه اعضاء شورای هماهنگی در جلسات آن شرکت کنند لذا فرمانداران باید با مدیرانی که به جلسات شورای هماهنگی نمی آیند برخورد کنند زیرا مدیر تنبل به درد ما نمی خورد.


مطالـــب مرتبـط :

» معرفی کانون ترک اعتیاد مسیر سبز در شهرستان دلفان+توضیحات و تصاویر

» حقایقی باور نکردنی در مورد قلیان کشیدن


 تازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری نسیم دلفان دریافت کنید.
برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.