پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

شایعه یا واقعیت؟ / رانندگانی که گواهینامه آنان منقضی شده است حق استفاده از بیمه‌ خودرو را ندارد!

روز گذشته در فضای مجازی شایعه ای بحث برانگیز به صورت گسترده نشر پیدا کرد مبنی بر اینکه رانندگانی که تاریخ اعتبار گواهینامه آنان گذشته باشد نمی‌توانند از بیمه‌نامه خود استفاده کنند!

نسیم دلفان – به شایعات توجه نکنید ، بیمه‌نامه خودرو مربوط به رانندگان دارای گواهینامه‌های منقضی‌ شده معتبر است

بیمه مرکزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:
🔹برخی از فعالان فضای مجازی این شائبه را مطرح کرده‌اند که در صورت سلب اعتبار گواهینامه به دلایلی نظیر گذشتن از حد نصاب نمره منفی یا تاریخ انقضای آن اعتبار بیمه نامه نیز منقضی می‌شود که چنین ادعایی صحت ندارد.

🔹صرفا راننده مسبب حادثه فاقد گواهینامه رانندگی در ماده ۱۵ قانون بیمه اجباری مشمول بازیافت خسارت است و سایر موارد مرتبط باگواهینامه مثل انقضای مدت اعتبارگواهی نامه مشمول این حکم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *