شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

بیش از ۲ هزار نفر معتاد متجاهر در استان لرستان وجود دارد

استاندار لرستان گفت: بالغ بر ۲ هزار نفر معتاد متجاهر در استان لرستان داریم که به منظور نگهداری این معتادین و مراحلی که برای بازگرداندن آنان به جامعه و مراقبت‌های بعد از آن لازم است، زیرساخت‌هایی فراهم شده است.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، فرهاد زیویار امروز در حاشیه جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت استان در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهمیت موضوع مبارزه با سرقت در استان لرستان، اظهار داشت: در این زمینه لزوم همکاری همه دستگاه‌های عضو قرارگاه در خصوص مراقبت از اموال مردم امری بدیهی است.

وی با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت همه دستگاه‌ها می‌تواند در پیشگیری از این معضل در استان کمک کند، افزود: یکی از دستور کارهای جلسه در خصوص ایجاد پارکینگ مناسب عمومی و طبقاتی در مرکز استان است.

زیویار بیان کرد: از فواید و پیامدهای ایجاد این طرح می‌توان به رفاه مردم و حفاظت از اموال آنان و کاهش ترافیک در سطح شهر اشاره کرد.

استاندار لرستان عنوان کرد: از آنجا که این موضوع به خاطر حساسیت در شورای تامین استان هم مطرح شده به منظور عدم وقفه در روند پیگیری و برای حل مشکلات آن از طریق شورای تامین استان پیگیری خواهد شد.

وی افزود: طبق گزارش نیروی انتظامی حدود ۴۷ درصد از سرقت‌های خرد استان لرستان در اماکن دولتی به وقوع می‌پیوندد.

زیویار تصریح کرد: برابر مصوبه ۱۹ سازمان، موظفند در قرارگاه کمیسیون مبارزه با سرقت استانی حضور پیدا کنند و راهکارهای پیشگیرانه و خودمراقبتی را در قالب مصوباتی ارائه دهند تا اقدامات لازم در راستای عملیاتی کردن مصوبات و پیشگیری از وقوع سرقت انجام شود.

زیویار به دستور کار دیگر این جلسه اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از موضوعات مطرح شده بحث معتادین متجاهر است که بالای ۶۰ درصد سرقت‌های خرد توسط برخی از معتادان متجاهر انجام می‌شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه اقدامات خوبی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در زمینه نگهداری و بازپروری انجام شده است، اظهار داشت: متاسفانه بالغ بر ۲ هزار نفر معتاد متجاهر در استان لرستان داریم که به منظور نگهداری این معتادین و مراحلی که برای بازگرداندن آنان به جامعه و مراقبت‌های بعد از آن لازم است، زیرساخت‌هایی فراهم شده که در این جلسه مصوباتی داشتیم و انتظار داریم که توسط دستگاه‌های متولی پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *