دوشنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۲

بیش از هزار شهید لرستان متعلق به شهدای فرهنگی و دانش‌آموز است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش لرستان گفت: بیش از هزار شهید لرستان متعلق به شهدای فرهنگی و دانش‌آموز است.

نسیم دلفان _ پرویز عبدی در گفت‌وگو با ایسنا، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادت، دلاوری و غیرت مردان و زنان در آن دوران، اظهار کرد: از ۶۵۴۴ شهید گلگون کفن لرستانی بیش از هزار شهید متعلق به شهدای فرهنگی و دانش‌آموز است که در آن زمان در هر دو سنگر علم و جهاد شرکت داشتند و در شرایط فعلی هم دانش آموزان و فرهنگیان در سنگر علم و دانش و تذهیب با دشمنان جاهل مبارزه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در تابستان اقدامات و فعالیت‌های بسیاری انجام شد تا به مرحله بازگشایی مدارس رسیدیم افزود: زیباسازی و شاداب سازی مدارس و کلاس‌های درس، تعمیر و تجهیز مدارس، نظارت میدانی بر ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس و پروژه مهر، برگزاری دوره‌های توانمندسازی معلمان و راهبران آموزشی و هوشمند سازی برخی مدارس از جمله این اقدامات در تابستان گذشته بود.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش لرستان به راه‌اندازی پایگاه‌های مدرسه تابستانه در سطح استان در راستای تقویت بنیه علمی دانش آموزان لازم التوجه و تثبیت و جبران یادگیری برای آنان نیز اشاره کرد و گفت: در این طرح بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم و فنی و حرفه‌ای بار دیگر به‌مرور درس‌های خود در تابستان امسال پرداختند تا با آمادگی کامل به استقبال پایه بالاتر بروند.

عبدی اضافه کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در ۳۰ شهریور با جشن شکوفه‌ها برای ۳۲ هزار کلاس اولی و در دوم مهرماه با نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت برای سایر دانش آموزان که جمعاً (همه دوره‌ها) بیش از ۳۴۸ هزار نفر هستند به‌طور رسمی مدارس لرستان بازگشایی شد.

وی بیان کرد: کار متفاوتی که همکاران ما امسال در بازگشایی مدارس انجام دادند نواختن زنگ ورزش زورخانه‌ای در هنرستان‌ها بود که نشان می‌دهد همکاران ما به جد پیگیر تحصیل، تهذیب و ورزش دانش آموزان عزیز هستند و علاوه بر آن به دنبال تولیدی کردن هنرستان‌ها در راستای تحقق شعار سال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *