انهدام بزرگترین شبکه تروریستی در ۲۰ سال اخیر به همراه ۴۳ بمب + جزییات این عملیات گسترده

وزارت اطلاعات:
▫️ سرشبکه‌ها در دانمارک و هلند اقامت دارند.
▫️ تروریست‌های دستگیر شده در آستانه ماه محرم قصد انجام اقدامات متعدد خرابکارانه ازجمله اقدام انفجاری در محل مزار شهید حاج قاسم سلیمانی را داشتند.

جزئیاتی از ضربۀ امنیتی به بزرگ‌ترین تیم تروریستی ۲۰ سال اخیر

یک مقام آگاه:
▫️آنچه امروز اعلام شد ضربه‌ای بود که به‌تازگی به بزرگ‌ترین شبکۀ تروریستی ۲۰ سال گذشته فعال داخل کشور زدیم. قصد این تیم‌ها التهاب‌آفرینی، افزایش خشونت و ایجاد جنگ شهری در ایران بود.
▫️سرپل‌های این تیم‌ها در کشورهای همسایه مستقر شده بودند و تسلیحات و تجهیزات لازم را از همان کشورها در اختیار عوامل داخلی خود قرار می‌دادند. مهم‌ترین ویژگی این جریانات، تمایل شدید آن‌ها به کشته‌سازی و افزایش رنگ خشونت در جامعه ایران بود.
▫️در این راستا دو نفر از عوامل ضدانقلاب به‌نام‌های شاهین زحمتکش با نام مستعار شاهین‌لو و تدین طهماسبی، کارمند اسبق وزارت خارجه، فعالیت‌های خود را در فضای مجازی به‌سمت شکل‌دادن شبکه‌هایی برای اقدامات تروریستی جهت‌دهی می‌کردند.
▫️آنچه باعث شد این شبکه ضربه بخورد این بود که از یک بازه‌ای به بعد وارد فاز تروریستی شدند که اولین اقدامشان تلاش برای بمب‌گذاری در مزار حاج قاسم بود. یکی دیگر از عملیات‌هایی که این تیم‌ها می‌خواستند انجام بدهند تلاش برای انفجار مرکز تقویت فشار گاز در ۵۰ کیلومتری یاسوج همزمان با سفر رئیس‌جمهور بود.
▫️در استان‌های مختلف این تیم‌ها دپوی مهمات داشتند. مثلا در تهران بیش از ۸۰ مورد و در فارس بیش از ۱۰۰ مورد دپو انجام داده بودند که کشف و استخراج شدند. این تیم‌ها در کرمان دنبال این بودند که برخی مغازه‌ها را با بمب‌های پرتابی منفجر کنند که بازهم آنجا تحت ضربه رفتند.
▫️کشفیات متعددی مثل ۴۳ بمب آماده انفجار، ۵۵ چاشنی انفجاری، ۲۰ بمب پرتابی، بیش از ۱۰۰ کیلو مواد پیش‌ساز انفجاری از این افراد داشتیم.Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *