بیانیه نماینده ولی‌فقیه، استاندار و رئیس کل دادگستری: مردم لرستان مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کنند

نماینده ولی‌فقیه، استاندار و رئیس‌کل دادگستری در راستای مهار ویروس کرونا  بیانیه‌ای صادر کردند.

 

مردم شریف و ولایتمدار استان لرستان
سلام‌علیکم
احتراماً ضمن تبریک سال نو، نوروز باستانی و بهار طبیعت و عید آغاز رسالت پیامبر اکرم (ص) و اعیاد شعبانیه، همان‌گونه که مستحضرید حدود یک ماه است که کشور عزیزمان در اوج تحریم‌های شدید و ظالمانه اقتصادی و دارویی از سوی کشورهای استکبار جهانی و ممانعت آن‌ها از ارسال وسایل و تجهیزات پزشکی و دارویی، درگیر مبارزه با انتشار ویروس کرونا و تأمین حفظ سلامتی آحاد ملت می‌باشد.
در این مبارزه مدافعان سلامت و کادر پزشکی در خط مقدم و صف اول قرار گرفته و با فعالیت شبانه‌روزی و ایثار و فداکاری بی‌نظیر مشغول شناسایی و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا و پیشگیری از شیوه و انتشار آن می‌باشد.
لکن در این عرصه همکاری و مشارکت مردم شریف نیز همچون دیگر عرصه‌های مبارزه با مشکلات، بسیار مؤثر و کارساز می‌باشد.
انتظار مدافعان سلامت و مسؤولین بهداشتی و پزشکی کشور اجرا نمودن دستورالعمل‌ها، پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی است که توسط ستاد ملی، استانی و شهرستانی مقابله با کرونا اعلام می‌شود.
لازمه کنترل اوضاع و قطع زنجیره انتشار ویروس مذکور و غلبه بر آن و بازگشت وضعیت عادی در استان نیازمند همکاری جدی و قوی شهروندان و هم استانی‌های عزیز و رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا می‌باشد.
لذا ضمن تقدیر از خدمات کلیه نیروهای فعال در عرصه سلامت خصوصاً خدمات کارکنان دانشگاه علوم پزشکی، شورای اداری استان به‌ویژه نیروهای مسلح و گروه‌های فعال جهادی و مردمی و جوانان انقلابی در سراسر مناطق استان در راستای مهار ویروس کرونا از مردم شریف استان لرستان تقاضا می‌شود که جهت پیشگیری از گسترش شیوع و انتقال ویروس موارد ذیل را رعایت فرمایید:
۱- با توجه به اینکه حضور در اجتماعات و ترددهای غیرضروری در خیابان‌ها و محل‌های پرازدحام یکی از راه‌های اشاعه و انتقال سریع ویروس کرونا می‌باشد، لذا از هرگونه تشکیل اجتماعات مانند مراسم جشن و عروسی یا مجالس ترحیم و سایر تجمعات خودداری شود.
۲- مطابق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا که از صداوسیما نیز اعلام گردیده، به جز واحدهای صنفی و مراکز فروش مواد غذایی و خوراکی و نانوایی‌ها و پمپ‌بنزین‌ها و مراکز ضروری خدمات‌رسانی عمومی، سایر واحدهای صنفی بایستی به‌منظور پیشگیری از ازدحام جمعیت و مراجعه مردم به آن‌ها تا زمان عادی شدن اوضاع تعطیل می‌باشند.
۳- از هرگونه مسافرت غیرضروری به سایر شهرستان‌ها یا ترددهای غیرضروری در داخل شهرها خودداری گردد.
۴- کلیه کسانی که نتیجه تست‌های کرونای آن‌ها مثبت می‌باشند، بایستی مطابق دستورات و تصمیمات مسؤولین علوم پزشکی تا حصول بهبودی در بیمارستان یا نقاهتگاه‌ها یا در خانه‌های خود بستری‌شده و از تردد در جامعه و انتقال ویروس به سایرین خودداری نمایند. در غیر این صورت وفق مقررات اقدام قانونی صورت خواهد گرفت.
۵- با توجه به وضعیت خاص امسال و لزوم پیشگیری از شیوع بیماری و ضرورت قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا، استدعا دارد در روز سیزدهم فروردین کماکان در منزل خود بمانید و به شعار در خانه بمانیم عمل کنیم و از تردد و حضور و تجمع در طبیعت خودداری کنیم.
بدیهی است نیروهای انتظامی و یگان حفاظت منابع طبیعی هم به صورت قاطع محدودیت لازم را اعمال و نسبت به صدور قبض جریمه (اعمال قانون) برای وسایل نقلیه اقدام خواهد کرد.
انشاء الله که با فضل و عنایت خداوند متعال و توصیه‌های مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) و دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد مدیریت مبارزه با کرونا ویروس همچنین رعایت بهداشت فردی و همکاری و عزم جدی و نیز دقت شما مردم بزرگوار کرونا را شکست خواهیم داد و در کمال صحت و سلامت و عافیت و سربلندی امور روزانه به حالت عادی باز خواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.