یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

به مناسبت فرا رسیدن ۹ دی/متن گفتگوی زنده یاد حجّت الاسلام علی آل کاظمی با خبرنگاران درباره اتفاقات سال ۸۸

متن گفتگوی زنده یاد حجّت الاسلام شیخ علی آل کاظمی نماینده سابق مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی…


من عملکرد خودم را که می بینم؛ در دور گذشته به مردم گفتم نریزید به خیابان، حقّ ندارید به عنوان دفاع از حقّ من جایی تجمع کنید. شکایت قانونی خودتان را به شورای نگهبان بکنید؛ طومار بنویسید و حرف خودتان را بگویید.

اگر آقایان موسوی و کروبی هم که رأی نیاوردند همین کار را می کردند و شکایت می کردند به شورای نگهبان و به همین اکتفا می کردند و مردم را تحریک نمی کردند و به خیابان نمی ریختند فتنه ایجاد نمی شد. من اینها را مقصر می دانم و حداقل این است که می گویم اینها اشتباه کردند.

وقتی که این ها اشتباه کردند دشمن هم خب بهره برداری می کند، سرویس های جاسوسی اسرائیل و آمریکا هر تجمعی که علیه نظام شکل بگیرد به آن دامن می زنند و برای آن پول خرج می کنند. و متأسفانه کاری شد که دشمن بهره برداری کرد از این فتنه. اگر این آقایان در عین اینکه انتقاداتی هم داشتند، سکوت می کردند، در خانه هایشان می نشستند و تبریکی به آقای احمدی نژاد می گفتند این فتنه ایجاد نمی شد.
کما اینکه چندبار هم به بنده تلفن شد و گفتند که در خرم آباد برای آقای کروبی جلسه گذاشتیم و بیایید سخنرانی کنید؛ بالاخره همشهری و دوست شماست. که من گفتم نمی آیم؛ چون احساس می کردم آقای کروبی نباید وارد رقابت شود. برای آقای موسوی هم من نیامدم خرم آباد سخنرانی کنم.
خب اینجا عدّه ای جوان احساساتی شدند ریختند خیابان. اگر با بنده مشورت می کردند، کما اینکه به خیلی هایشان هم گفتم که دخالت نکنید، شرکت نکنید ولی خب بعضی ها گوش کردند برخی ها هم گوش نکردند.

…………………..

همین بصیرت و روشنفکری این بزرگوار بود که سبب شد تاریخی ترین مراسم وداع در منطقه دلفان برای این عزیز از دست رفته در اذهان مردم ثبت شود. (اینجا) و (اینجا)


مطالـــب مرتبـط :

» خبری مهم درباره بررسی صلاحیت‌‌ داوطلبین انتخابات/سخنگوی شورای نگهبان: فتنه سال ۸۸ خط قرمز نظام و ملاک بررسی صلاحیت‌‌ها خواهد بود

» تصاویر کمتر دیده شده درباره فتنه

» ۱۰ زن خبرساز در حوادث فتنه ۸۸ +عکس

» نظر معاون جدید فرماندار دلفان درباره فتنه سال ۸۸ و نقش رهبری انقلاب در گذر از فتنه

» تصویر ماندگار عضو ستاد میرحسین در راهپیمایی ۹ دی

» تجمع ساندیسی!!!/نهم دی ماه سال ۸۸ به روایت تصویر

» تصاویر/ حماسه نهم دی در استان‌ها


• تازه ترین اخبار منطقه به ویژه دلفان را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری نسیم دلفان دریافت کنید.
برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

 

۶ نظر

  1. خداوند روحش رو با انبیا و اولیای الهی محشور کند

  2. روحش شاد

  3. خداوند روح این بزرگ مرد اصول گرای واقعی را رحمت کند ایشان در سال ۷۶ هم بعد از اینکه پی بردند خاتمی و…. فتنه گرند تغییر موضع دادند و برای آقای ناطق نوری سخنرانی کردند

  4. با سلام
    خدا رحمتش کند از فرزند شیخ فرج الله غیر از این هم انتظار نمی رود.

  5. خدارحمتش کنه ایشان خودشون همیشه اصول گرا بودند وهمین مصاحبه نشون داد که از اول هم مخالف خاتمی ها وکروبی ها ومیرحسین ها وهاشمی ها بودند اتفاقا بیشتراقوامش هم اصول گرا هستند جناب حاج آقا…و خیلی دیگه ازاقوامش به سوری رای دادند برخی قبلا به احمدی نژاد واخیرا هم در ستاد قالیباف بودند

  6. روح استاد ال کاظمی شاد باد .شخصیت استاد بسیار برتر وبالاتر ازاین بود که در قالب چپ ویا راست در نظر گرفته شود .او خود اهل اندیشه وفکر وصاحب نظر بود .کسی با بیش از ۱۵۰ تالیف وترجمه وپژوهش عمیق در حوزه اندیشه اسلامی خود صاحب رای وفتوی ونظر است لذا نباید گفت که مثلا چپ بود ه ویا راست بوده است .بلکه با توجه به استنباط خود عمل می نموده وتصمیم می گرفته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *