بلومبرگ مدعی شد: صادرات نفت ایران رکورد ۵ ساله را شکست

نشریه بلومبرگ با استناد به موسسات و کارشناسان انرژی اعلام کرد که میزان صادرات نفت ایران در پنج سال گذشته، یعنی پس از خروج آمریکا از برجام و برگشت مجدد تحریم‌ها به بالاترین حد خود رسیده است.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری مهر، نشریه بلومبرگ در گزارشی به نقل از موسسات و سازمان‌های کارشناسی نوشت که علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، ایران بیشترین میزان صادرات نفت خام را در ۵ سال گذشته (پس از برگشت مجدد تحریم‌ها) انجام داده و حضور مجدد خود در صحنه ژئوپلیتیک را تقویت کرده است.

بلومبرگ با استناد به داده‌های آژانس بین‌المللی انرژی، FGE، آمارهای شرکت اطلاعات کالا (kpler) افزود از زمان برگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران در سال ۲۰۱۸، صادرات نفت ایران به بالاترین حد خود رسیده است.

به گزارش این نشریه بین المللی، بیشترین حجم صادرات نفت ایران به سمت چین رفته، زیرا این کشور بزرگترین واردکنده نفت جهان است.

بلومبرگ در حالی مدعی شده که بیشتر صادرات نفت ایران به چین بوده که اخیرا مقامات کشورمان اعلام کردند که آلمان نیز به جمع مشتریان نفتی ایران پیوسته است.

علی ماجدی، معاون وزیر پیشین نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی دراین‌باره گفت: قاعدتا مذاکرات برجام در صادرات نفت ایران به یک کشور اروپایی مثل آلمان بی‌تاثیر نبوده است. ما می‌توانیم صادرات نفت به این کشور را افزایش دهیم، اما به شرطی که تحریم نباشیم.

وی درباره صادرات نفت ایران به آلمان و امکان تداوم آن تاکید کرد: احتمالا یک مجوز خاصی داده شده که آلمان بتواند حدود ۷۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کند و اگر این روند تکرار شود قابل بحث خواهد بود.

Skill
50%
 

» تازه ترین خبرهای “صفحه اجتماعی – اقتصادی” نسیم دلفان را دنبال کنید (اینجا / کلیک نمایید)

» خبرهای خوب / خبرهایی از جنس امید (اینجا / کلیک نمایید)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *