شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

بصیرت، اطاعت از ولی‌فقیه است

رئیس دانشگاه لرستان گفت: بصیرت، اطاعت از ولی‌فقیه، به‌ویژه در ایام فتنه، انحراف یا آشوب است که باعث می‌شود جامعه، به سرمنزل مقصود، برسد.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، علی نظری ششم دی‌ماه، همزمان با ایام فاطمیه و دهه بصیرت، در جمع فرماندهان و پرسنل قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان، اظهار کرد: بصیرت داشتن باعث می‌شود در تاریکی‌ها، بتوانیم مسیر درست و روشن را پیدا کنیم.

وی ضمن تسلیت ایام فاطمیه، تصریح کرد: حضرت فاطمه‌زهرا (س)، یک هدایتگر و روشنگر حقیقی است و بصیرت‌داشتن، با توجه به شناخت ویژگی‌های شخصیتی و زندگی بزرگان دینی، مشخص می‌شود.

نظری افزود: بصیرت، توسل‌جستن به قرآن کریم و آموزه‌های پیامبران، ائمه اطهار (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است که در تاریکی‌ها و آمیختگی حق و باطل، باعث نجات انسان می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید لرستان با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه ۹ دی، عنوان کرد: بصیرت، پیروی و اطاعت از ولی‌فقیه و میثاق اُمت با ولایت است.

وی تصریح کرد: دشمن، همواره به‌دنبال ایجاد فتنه، انحراف یا آشوب، با روش‌های گوناگون از جمله ایجاد شبکه‌های رسانه‌ای است تا بتواند عقل‌ها و قلب‌های مردم را تسخیر کنند.

نظری بیان کرد: دشمن می‌خواهد ارزش‌های دینی و اسلامی جامعه، از بین بروند.

رئیس دانشگاه لرستان افزود: همه ما در هر جایگاهی که هستیم وظیفه داریم براساس جهاد تبیین، اقدامات و فعالیت‌های تبیینی و روشنگرانه را در برابر هجمه‌ها و توطئه‌های دشمن، تقویت کنیم و گسترش دهیم.

وی تصریح کرد: اگر بصیرت نباشد انسان نمی‌تواند در زمان آمیختگی حق و باطل، مسیر درست و راه حق را تمیز و تشخیص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *