شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو در دانشگاه لرستان

رئیس دانشگاه لرستان از برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو در این دانشگاه خبر داد.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، دکتر علی نظری ۲۷ فروردین ماه در نشست با خبرنگاران که در محل سالن جلسات دانشگاه لرستان برگزار شد، با بیان اینکه رسالت خبرنگاران همان رسالت انبیاست و حرمت قلم به اندازه‌ای مقدس است که خداوند به آن سوگند یاد کرده است، افزود: چنانچه قلم در دایره توحید و اندیشه ناب باشد انسان را به معراج می‌رساند.

وی اضافه کرد: رسانه و اساتید به دنبال کشف حقایق هستند و این رسالتی انبیایی است.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: قلم را پاس و ارج می‌نهیم؛ بیاییم قلم و تحقیقات را قدسی و جاودانه کنیم.

وی با بیان اینکه برای شهدا قلم بزنیم و سیره آنان را در جامعه ترویج دهیم، تصریح کرد: همچنین رسانه باید فرهنگ عمومی را در جامعه ارتقا دهد و مطالبات مردم را بشنوید و به مسئولین آن را انتقال دهید.

نظری گفت: در دانشگاه لرستان به مانند سایر ارکان استان و کشور و با وجود نیروی انسانی متعهد و متخصص و با اندیشه اتفاقاتی مبارک در حال انجام است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه برای تقویت بعد بین‌المللی کردن دانشگاه در تلاش هستیم و تفاهم‌نامه‌هایی با کشورهای همسایه و سایر همسایه داشته‌ایم.

وی در خصوص آخرین وضعیت پروژه تقاطع غیر همسطح دانشگاه لرستان، اظهار کرد: این پروژه مهم تا ابتدای مهرماه به نتیجه و افتتاح خواهد شد.

نظری در ادامه با بیان اینکه در بحث پژوهش و گرند و پژوهانه اساتید، نیز کارهای خوبی انجام شده و سه میلیارد تومان به این مقوله اختصاص داده شده است، تصریح کرد: این مهم در راستای چاپ مقالات علمی و بین‌المللی و تقویت ارتباط‌گیری صنعت با دانشگاه بوده است.

وی از برگزاری چندین جشنواره و کنگره ملی در این دانشگاه خبر داد و با بیان اینکه در اردیبهشت ماه کنگره ملی شهدای دانشجو با حضور مدیران ارشد استانی و کشوری، اظهار کرد: بین ۱۱۰ و ۱۴۰ شهید دانشجو در استان داریم که عده‌ای از این دانشجویان طلبه و یا پاسدار بودند.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: ۳۷امین جشنواره قرآن و عترت و کنفرانس ملی و بین‌المللی ریاضی در دانشگاه برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *