جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

برگزاری نمایشگاه کتاب لرستان به دو شیوه حضوری و مجازی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به ارائه پیشنهاد و رایزنی با مرکز برای برگزاری نمایشگاه کتاب به دو شیوه فیزیکی و مجازی، عنوان کرد: اگر پیشنهاد برگزاری نمایشگاه کتاب به تصمیم‌گیری‌ نهایی منتج شود، لرستان جزو نخستین استان‌هایی خواهد بود که نمایشگاه کتاب را به دو شیوه فیزیکی و مجازی برگزار خواهد کرد.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، منصور احمدی، در جلسه ستاد استانی سی‌امین دوره بزرگداشت هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار، که در سالن جلسات اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه موضوع مورد بحث بسیار مهم است، اظهار کرد: در مهندسی فرهنگی یکی از ابزار، امکانات و مصالحی مورد نیاز، کتاب است.

وی ادامه داد: باید با همفکری و هم‌افزایی، اقدامات لازم برای ترویج، تبلیغ و تسهیل کتاب و کتاب‌خوانی فراهم تا زمینه افزایش انگیزه در جامعه ایجاد شود.

احمدی کتابت و نوشتار را عامل صیانت و نگهداری از اندیشه و بینش علما دانست و افزود: اگر کتاب نبود، بسیاری از اندیشه‌ها تحریف و وارونه منتقل می‌شد، بنابراین باید قدر آن‌را بیشتر دانست و برنامه‌های حوزه کتاب را تقویت کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بیان کرد: با وجود رسانه و فضای مجازی، ‌ همچنان کتاب در جایگاه و مقام شامخ خود به‌عنوان وسیله ساخت فرهنگ قرار دارد و کسی نتوانسته به جایگاه عظیم کتاب خدشه وارد کند.

وی با اشاره به ارائه پیشنهاد و رایزنی با مرکز برای برگزاری نمایشگاه کتاب به دو شیوه فیزیکی و مجازی، عنوان کرد: اگر پیشنهاد برگزاری نمایشگاه کتاب به تصمیم‌گیری‌ نهایی منتج شود، لرستان جزو نخستین استان‌هایی خواهد بود که نمایشگاه کتاب را به دو شیوه فیزیکی و مجازی برگزار خواهد کرد.

احمدی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه به هر دو شیوه مزایا و معایبی دارد، افزود: برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی این مزیت را دارد که میزان دسترسی مردم به کتاب افزایش پیدا می‌کند و هزینه نقل و انتقال برای ناشران، ایجاد غرفه و ایاب ذهاب کم خواهد شد، همچنین در افزایش سرمایه فروش مؤثر است، اما هدف تنها فروش کتاب نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: برگزاری رویداد فکری و فرهنگی و دیدن کتاب باید در دستور کار قرار گیرد، برای اینکه بتوانیم یک رویداد فرهنگی را در جامعه برگزار کنیم، حتما باید کتاب در دید مخاطب قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *