جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲

برف راه ۶۲۰ روستای لرستان را مسدود کرد/ بالاترین تعداد روستاهای مسدود شده در دلفان بوده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان از مسدودشدن راه ارتباطی ۶۲۰ روستا و قطع برق ۲۰ روستای این استان در پی بارش سنگین برف خبر داد.

نسیم دلفان – مهدی پازوکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به پیامدهای سامانه بارشی جاری در لرستان اظهار داشت: بارش سنگین برف محور ارتباطی ۶۲۰ روستای این استان را مسدود کرده که تلاش راهدارن برای بازگشایی این محورها ادامه دارد.

وی افزود: راه ارتباطی ۲۵۰ روستای دلفان، راه ارتباطی ۱۰۰ روستای خرم‌آباد، راه ارتباطی ۱۴۰ روستای الیگودرز، راه ارتباطی ۱۰۰ روستای بروجرد و ۳۰ روستای الشتر در پی بارش برف مسدود شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه تعطیلی مدارس این استان در پی بارش برف به‌ فرمانداری شهرستان‌ها واگذار شده است، عنوان کرد: مدارس مناطقی که راه ارتباطی آن‌ها در بارش‌ برف مسدود است تعطیل اعلام می‌شود.   

وی با تأکید به اینکه مدارس نوبت صبح روستاهای مسدودشده در شهرستان‌های الشتر، بروجرد، دلفان، الیگودرز، مناطق گریت و کشور بخش پاپی شهرستان خرم‌آباد تعطیل است و در بستر شبکه شاد برگزار می‌شود، بیان کرد: فعالیت آموزشی مدارس در سایر نقاط لرستان به‌صورت عادی و حضوری است.

پازوکی با بیان اینکه برق ۲۰ روستا در منطقه کشور خرم‌آباد در پی بارش سنگین برف قطع شده است، گفت: آب  و گاز روستاهای برف‌گیر لرستان وصل است.

#پی_نوشت:
بالاترین تعداد روستاهای مسدود شده استان در دلفان بوده است با ۲۵۰ روستا ، اما عجیب است که در اکثر شهرستان ها امروز مدارس یا تعطیل بودند و یا با تاخیر آغاز بکار کردند اما در دلفان حتی نیم ساعت تاخیر هم اعلام و اطلاع رسانی نشد و باعث اعتراض گسترده ای از سوی والدین دانش آموزان و همچنین معلمان روستایی گردید. عجیب تر اینکه در خبر امروز نام دلفان (روستاهای مسدود شده) هم در لیست تعطیلی ها قرار گرفت ، در حالی که این اطلاع رسانی از شب گذشته به هیچ وجه درباره دلفان انجام نشد و بعد از اینکه امروز صبح دانش آموزان و معلمان حتی در مسیرهای سخت گذر و مسدود شده روستایی با پای پیاده همگی سر ساعت مقرر همیشگی با سختی تمام خود را به مدرسه رساندند ، سپس نام دلفان در لیست تعطیلی ها قرار گرفت!!!

واقعأ کسی هست پاسخگوی این همه بی تدبیری و عدم اطلاع رسانی درست باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *