شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

بدخواهان ملت به دنبال انحراف دانشجو از رسالت علمی و انقلابی هستند

استاندار لرستان گفت: بدخواهان ملت به دنبال انحراف دانشجو از رسالت علمی و انقلابی هستند.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، فرهاد زیویار به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است: دانشجویان و دانش‌پژوهان همواره و همگام با مردم غیرتمند ایران اسلامی پرچم‌دار استقلال‌طلبی و سعادتمندی این سرزمین بوده هم چنان‌که در ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ در برابر استکبار، رسالت تاریخی خود را ایفا کردند.

دانشجو سرمایه بالقوه کشور است که به‌زودی مبدل به ظرفیت‌های بالفعل شده و چرخ توسعه را به گردش در خواهند آورد.

جمهوری اسلامی ایران، در توسعه دانشگاه و ایجاد فرصت برای جوانان جهت حضور در دانشگاه به شهادت تاریخ هزاران ساله موفق‌ترین نظام بوده و خصوصاً ایجاد شرایط و محیط امن برای تحصیلات زنان پس از انقلاب اسلامی، باعث شده ایران در زمینه تحصیلات دانشگاهی زنان، از پیشروترین کشورهای جهان باشد.

بدخواهان ملت به دنبال انحراف دانشجو از رسالت علمی و انقلابی هستند

دانشگاه و دانشجو، چشم چراغ و نقطه امید و اتکای ملت ایران است برای بسط توسعه به اقصی نقاط کشور و این مهم، برای کشورهای استعماری و ‌بد خواهان ملت ایران، قابل‌تحمل نیست، بنابراین همواره با انواع و اقسام دسیسه‌ها به دنبال ایجاد حاشیه و انحراف دانشجو از رسالت علمی و انقلابی خود بوده و سعی در برهم زدن تمرکز دانشجویان از شکوفایی علمی و تعالی معنوی دارند.

فتنه اخیر که در واقع، جنگی تمام عیار برای ایجاد بلوا و انشقاق و در نهایت جنگ و تجزیه کشور بود، شاهد این مدعاست.

تهذیب و علم دو بال پرواز دانشجویان

هستی برمدار عقل و معنویت در طواف بوده و آینده بشریت از آن علم و تهذیب توأمان بوده شما، آینده این مرز و بوم بوده مدیریت ارکان ملت در آینده متعلق به شما است.

تهذیب و علم دو بال پرواز دانشجو بوده و بدخواهان دقیقاً به دنبال اختلال در بعد علمی و همچنین بعد اخلاقی دانشجویان هستند که دانشجو اولاً از نظر آموزش و علمی تهی باشد و ثانیاً از نظر اخلاقی، آلوده به رذائل اخلاقی باشد، جمهوری اسلامی منادی علم و تهذیب با هم بوده و هست.

اینجانب که خود را متعلق به جامعه دانشگاهی دانسته یا بقولی خود را همچنان دانشجویی در شمار شما می‌دانم، فرارسیدن روز دانشجو را به دانشجویان، دانشگاهیان و فعلان جامعه علمی تبریک عرض کرده و یقین دارم، آینده متعلق به ملت مسلمان ایران و فرزندانش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *