یکشنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۲

با حضور وزیر بهداشت پروژه های عمرانی درمانی در لرستان به بهره برداری می رسد/در این بین حتی یک پروژه قابل افتتاح برای دلفان وجود ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته دولت به لرستان سفر می‌کند…


نسیـــم دلفـان – به گزارش تسنیم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفته دولت جهت افتتاح پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان به استان سفر می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و قائم مقام وزیر بهداشت در استان اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان امسال در هفته دولت با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی افتتاح می‌شوند.

کوروش ساکی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۱۱ خانه بهداشت در سطح استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: برای راه‌اندازی این خانه بهداشت‌ها ۹ هزار و ۶۸۵ میلیون ریال هزینه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: هفته دولت در شهرستان پلدختر مرکز بهداشتی درمانی روستایی نیز به بهره‌برداری می‌رسد که برای آن ۷۱ هزار و ۵۲۰ میلیون ریال هزینه شده است.
وی بیان کرد: هفته دولت با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سه پایگاه اورژانس جاده‌ای و پیش بیمارستانی در شهرستان کوهدشت و سفید دست افتتاح می‌شود که برای راه‌اندازی این پایگاه‌ها هفت هزار و ۳۳۷ میلیون ریال هزینه شده است.
ساکی بابیان اینکه در هفته دولت پنج بخش تصویربرداری، سی‌تی‌اسکن، ماموگرافی، دی سی آر، ان آی سی یو، زایشگاه، پی آی سی یو و  روان‌پزشکی در بیمارستان شهید رحیمی شهرستان خرم‌آباد اضافه می‌شود، گفت: برای راه‌اندازی این بخش‌ها بالغ‌بر ۱۸۱ هزار و۸۷۲ میلیون ریال هزینه شده است.
وی خاطرنشان کرد: افتتاح بیمارستان جایگزین امام جعفر صادق شهرستان الیگودرز، سه دانشکده دندانپزشکی و داروسازی خرم‌آباد و مرکز آموزش عالی سلامت دورود ازجمله برنامه‌های هفته دولت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: برای تکمیل و تجهیز سه دانشکده دندانپزشکی و داروسازی خرم‌آباد و مرکز آموزش عالی سلامت دورود مبلغ ۴۲ هزار و ۳۵ میلیون ریال هزینه شده است.
وی اظهار داشت: افتتاح سه پروژه (مسجد دانشگاه، سرویس مرکزی، سالن ورزشی) پردیس کمالوند از دیگر برنامه‌های سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به استان لرستان است.
نکته قابل توجه در گزارش فوق این است که در هفته دولت حتی یک پروژه قابل افتتاح در شهرستان دلفان وجود ندارد ، امیدواریم ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان توجه بیشتری به این شهرستان محروم داشته باشند.

» مطالب مرتبط پزشکی سلامت را در (اینجا) دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *