دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

با اعمال فوق العاده خاص حقوقی، حدود ۲ میلیون تومان به حقوق کارمندان اضافه می‌شود

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ گفت: برقراری ۳ هزار امتیاز حقوقی در قالب فوق العاده خاص، مشمول ۳ میلیون کارمندان شاغل در دولت خواهد شد؛ از این رو با توجه به حکم، حق شغل و شاغل، حدود ۲ میلیون تومان در سال آینده به حقوق کارمندان اضافه می‌شود.

حاجی بابایی اضافه کرد: مجلس پیرو مصوباتی حقوقی خود، فوق العاده خاصی را برای ۳ میلیون نفر از شاغلان و کارمندان در نظر گرفت، بر اساس برقراری این فوق العاده خاص حقوقی، ۳ هزار امتیاز در حکم حقوقی شاغلان و کارمندان اعمال می‌شود.

وی گفت: به موجب این مصوبه اگر فردی ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کرد، در صورت اجرای این مصوبه، حقوق آن فرد ۴۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. این مصوبه به نوعی کمک به حقوق‌های پایین بوده تا عدالت اجتماعی در حقوق را ساری و جاری کند. البته این مصوبه به معنای این نیست که به حقوق‌های بالا، منابعی اضافه نمی‌شود، به همه حقوق‌ها منابعی اضافه میشود، اما متناسب با حقوق افراد، بر این اساس درصد‌ها متفاوت است و هرچه حقوق‌ها بالاتر می‌رود، درصد کاهش پیدا می‌کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: برقراری ۳ هزار امتیاز حقوقی در قالب فوق العاده خاص، مشمول ۳ میلیون کارمندان شاغل در دولت خواهد شد؛ از این رو با توجه به حکم، حق شغل و شاغل، حدود ۲ میلیون تومان در سال آینده به حقوق کارمندان اضافه می‌شود.

وی همچنین درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده گفت: بازنشستگان هم در سال آینده ۴۰ درصد از ۹۰ درصد مابه التفاوت رقم مذکور را دریافت می‌کنند.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ اضافه کرد: بازنشستگان در سال آینده مشمول ۲۰ درصد حقوق سالیانه، ما به التفاوت حقوق در قالب همسان سازی و مابه التفاوت فوق العاده خاص شاغلان خواهند شد؛ بنابراین سال آینده سال حقوقی خوبی برای ۲ میلیون ۶۰۰ بازنشسته در کشور است.

این مسئول ادامه داد: حقوق مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی در سال آینده هم با ۳۰ درصد افزایش همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *