سه شنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۱

دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی در دلفان/بایدها و نبایدها

از آن جا که یک نماینده مقتدر و توانمند می تواند نقش مهمی را در پیشرفت و توسعه حوزه انتخابیه تحت تصدی خود ایفا کند، مردم فهیم دلفان باید از انتخابات دور گذشته عبرت گرفته و نکاتی را مد نظر داشته باشند…


نسیـــم دلفـان – چند ماه دیگر تا انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقیمانده، اتفاق مهمی که طی آن مردم شریف شهرستان های سلسله و دلفان باید برای یک مدت چهار ساله دیگر ، نماینده ای را که نماد بلوغ فکری و شعور سیاسیشان است، روانه خانه ملت کنند.

علی آل کاظمی در ابتدای انتخابات دور قبل، مصلحت مردم را در کنار کشیدن خود از جریان انتخابات دانسته و اعلام فرمود: «بنده به نفع مردم دلفان کنار می کشم» این حرکت جوانمردانه ایشان که حاکی از انصاف و صداقتش نسبت به مردم فهیم دلفان بود باعث شد که نام نیک ایشان تا ابد در خاطر و اندیشه مردم باقی بماند و صد البته از کسی که از سفره عالمی ربانی وعارف کاملی همچون حاج شیخ فرج الله موموندی (ره) ارتزاق نموده کمتر از این هم نمی توان انتظار داشت.
حاج شیخ محمد محمدی نیز ظاهرأ شرایط سنی برای کاندیداتوری در انتخابات دور دهم را ندارد و اگر اتفاق خاصی در شناسنامه ایشان رُخ ندهد به نظر می رسد معظم له باید کارنامه درخشان چهار دوره حضورش را به عنوان نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی با افتخار بسته و وداع آبرومندانه ای را با خانه ملت به رخ مردم بکشاند.
با این حساب انتخابات دهم را می توان نقطه عطفی در فرایند انتخاب نماینده مجلس در شهرستان دلفان دانست؛ چرا که به نظر می رسد انتخاب سنتی دو فرد مورد اشاره که بر جریان انتخابات ادوار گذشته سایه افکنده بود با کنار کشیدن این دو بزرگوار رخت بر بسته و احتمالاً شاهد عرض اندام چهره های جدیدی در عرصه کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی در شهرستان خواهیم بود.
از آن جا که یک نماینده مقتدر و توانمند می تواند نقش مهمی را در پیشرفت و توسعه حوزه انتخابیه تحت تصدی خود ایفا کند، مردم فهیم دلفان باید از انتخابات دور گذشته عبرت گرفته و نکاتی را مد نظر داشته باشند تا بتوانند با یک انتخاب صحیح گام مهمی را برای پیشرفت و ترقی شهرستان بردارند که در ذیل به تشریح برخی از این مسائل می پردازیم؛
۱-    حفظ وحدت و انسجام؛ مطمئناً هیچ نظام اجتماعی نمی تواند به کمال برسد مگر اینکه افراد آن مجموعه اتحاد و انسجام خود را حفظ کنند. در انتخابات دور گذشته شاهد آن بودیم که شهرستان سلسله با جمعیتی کمتر از نصف شهرستان دلفان با حفظ وحدت و یکپارچگی در بین آحاد مردم توانستند نماینده ای از شهرستان خود را روانه بهارستان کنند. بی شک بزرگان و فرهیختگان شهرستان می توانند بیشترین نقش را در ایجاد این وحدت و یکپارچگی ایفا کنند. باید گفت به صلاح همه شهرستان است که گروه ها، احزاب و طوایف با کنار گذاشتن اختلاف سلایق به یک وحدت کلمه رسیده و یک، دو یا حداکثر سه نفر در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی در شهرستان کاندید شوند.
۲-    واقع بینی نامزدهای احتمالی؛ هرچند حضور نامزدها در انتخابات مجلس شورای اسلامی آزاد است اما کاندیداهای احتمالی باید با سنجش قدرت، توانمندی و درصد موفقیت خود وارد عرصه انتخابات شوند تا همچون دور گذشته شاهد ترافیک نامزدهای انتخاباتی در شهرستان نباشیم، امری که در انتخابات نهم باعث شکست همه کاندیدهای شهرستان دلفان در ماراتن انتخاباتی شد. برای این کار لازم است نامزدهای انتخابی شناخت صحیح و واقع بینانه ای از خود داشته باشند و اطرافیان و نزدیکانشان به طور صحیح و واقع بینانه به آن ها مشاوره بدهند. در دور گذشته شاهد آن بودیم که برخی کاندیدهای شهرستان دلفان با توهم وارد عرصه انتخابات شدند، بعضی از آقایان از آراء بالای نود درصدی خود صحبت می کردند و بعضی بر این باور بودند که با بیش از چهل هزار رای برنده انتخابات خواهند شد. همین شعارهای خلاف واقع آنها گروهی را فریفت، اما نتیجه این دروغ بزرگ و تحلیل نادرست چیزی جز سلب اعتماد همان فریفتگان نسبت به این آقایان نبود و مطمئناً این آقایان با چنین بلوف هایی به چنان کُمای سیاسی فرو رفتند که باعث شد  در همان نطفه خاموش شوند و بار دیگر روی بازگشت به عرصه انتخابات شهرستان را نداشته باشند.
۳-    نامزدهای انتخاباتی و هواداران آن ها باید آداب و شئونات دینی و اخلاقی را در برخورد با یکدیگر رعایت کنند. متاسفانه طی ماه های گذشته شاهد بروز برخی بداخلاقی های زود هنگام در این خصوص بوده ایم که اصلاً با گزاره های دینی و اخلاقی ما همخوانی ندارند. برخی افراد سرمست و فریفته که آخرت را به دنیای فانی فروخته اند با نشر برخی اکاذیب و شایعه پراکنی های بی اساس در قالب محاورات شفاهی و پخش شب نامه هایی سعی بر تضعیف نامزدهای انتخاباتی را دارند که بیشترین امید به موفقیتشان می رود. مطمئناً این کارهای زشت کار کسانی است که مفتون دنیا و شیطان شده اند وگرنه کسی که مسلمان است و در قرآن می خواند که فقط روز قیامت پنجاه هزار سال به تقویم دنیاست(معارج:۵) هیچگاه مرتکب چنین اشتباهاتی نشده و آخرتش را برای دنیای دیگران به مخاطره نمی اندازد. امام عظیم الشان رحمه الله علیه با چنین جهانبینی می فرماید:« از همه قشرها از همه ملت می خواهم که آداب اسلامی خودشان را نسبت به همه امور خصوصاً در انتخابات حفظ کنند و مبادا خیال کنند که مبارزات انتخاباتی عبارت از این است که به دیگران بد بگویند و کارشکنی بکنند.»
۴-    مردم باید برای انتخاب اصلح، معیار گزینشی داشته باشند.معیارهای سنجش در هر جامعه ای باید متناسب با ارزش ها و جهانبینی آن جامعه تعریف شوند. حضرت علی (ع) در دو مجموعه گرانبهای نهج البلاغه و غرر الحکم و دررالکلم سه دسته معیار را برای انتخاب مدیران اصلح معرفی میکند؛

 معیارهای تخصصی «ربطی به ایمان ندارند و برای انجام موفقیت آمیز شغل لازم هستند؛ مانند تحصیلات، تجربه، سابقه کاری، تلاش و پشتکار، زیرکی و هوشیاری و…»

معیارهای ارزشی«رفتارهای قابل قبول جامعه جهانی که به نام ارزش های جهانی شناخته می شوند مانند رعایت حقوق دیگران، گشاده رویی، سعه صدرو…»

معیارهای مکتبی« ریشه در مکتب و مذهب دارند مانند تقوا، ولایت مداری، استکبارستیزی و …»

چنانچه این معیارها در فردی بیش از دیگران وجود داشت- چه چپ باشد چه راست، چه رعیت زاده باشد چه خان زاده، چه مهندس باشد چه دکتر- آن فرد اصلح است. توجه به هرکدام از این معیارهای تخصصی، ارزشی و مکتبی در صورتی که باعث شود ما از معیارهای دیگر در گزینشمان غفلت کنیم خطای بزرگی است که می توان آن را ساده اندیشی نامید، به عنوان مثال اگر معیار گزینش ما فقط هنجارهای مکتبی باشد و مولفه های تخصصی و ارزشی چون تجربه، پشت کار، کیاست و… را فراموش کنیم حاصل انتخاب ما کسی چون ابوموسی اشعری خواهد بود که ناخواسته و ندانسته به اسلام علوی ضربه مهلکی وارد کرد.
امام خمینی(ره) به طور خاص سه عنصر سابقه کاری، دینداری و قانونمندی را مهمترین معیارها برای انتخاب اصلح بیان داشته و در این خصوص می فرمایند:«امید است ملت مبارز و متعهد با مطالعه دقیق در سوابق اشخاص وگروه ها، آراء خود را به اشخاصی دهند که به اسلام عزیز و قانون اساسی وفادارند و از تمایلات چپ و راست مبرا باشند و به حسن سابقه و تعهد به قوانین اسلام و خیرخواهی امت معروف و موصوف باشند.»
معظم له در جایی دیگر می فرمایند:« وکلای مجلس از طبقه ای باشند که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند.»
از آن جا که تکراری ترین شعار در همه انتخابات ها ، شعار « به عمل کار بر آید نه شعار» است و نامزدهای احتمالی در قال و قول، زبان پهلوانند و هرکس که وارد عرصه انتخابات می شود با تشریح مشکلاتی که دیگران درست کرده اند قول به رفع همه آن ها می دهد، به نظر می رسد بهترین معیار برای شناخت راستگوی اصلح،توجه به سوابق اجرایی آنهاست. این آقایانی که وعده وعید می دهند باید  قبلاً در عمل لیاقت مدیریتی خود را ثابت کرده باشند، چه سوابق اجرایی دارند؟ در چه پست های مدیریتی تجربه داشته اند، در چه وزارتخانه هایی سابقه کاری داشته اند؟ رزومه کاری آن ها از چه قرار است؟  چه افتخارات مدیریتی را در کارنامه خود دارند که حالا می خواهند با تکیه بر آن تجارب به رتق و فتق امور مملکت و شهرستان بپردازند؟ این که کسی به صرف داشتن یک مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا و بدون هیچ تجربه مدیریتی موفقی بخواهد خود را اصلح بنامد یک خطای بزرگ است و مردم نباید فریفته چنین شعارهایی شوند.

عبدالرضا اسدی/دبیر بخش سیاسی نسیم دلفان

۵۹ نظر

 1. درود بر شما ولی کو گوش شنوا مردم در واقع با رای دادن به سران و بزرگان عقیده خود را می فروشند

 2. همینه و بس

 3. ضمن تشکر از برادرعزیز جناب اقای اسدی در خصوص این یادداشت پر محتوا و تقدیر از سایت محبوب نسیم دلفان که در واقع زبان گویا و مشترک هموطنان عزیز هست بخاطر نشر اینگونه اخبار جهت شفاف سازی فضای موجود سیاسی شهرمان
  ببینید دوستان عزیز اقای اسدی به موضوع خوبی اشاره نمودند و آن این هستش که با دید بازتری و بدون تعصبات قبیله ای از فرد اصلح و شایسته و باتجربه ای که بتواند قدمهای مثبتی برای شهرمان بردارد و مردم را به خوبی درک کرده باشد و دارای محبوبیت خوبی بین مردم و جوانان باشد با همدلی و اتحاد بیشتری حمایت کنیم و بجای تخریب دست در دست هم حمایت خودمان را اعلام نماییم الان همگی خوب می دانیم که اوضاع کدام شخصیت بهتر از بقیه است و این اختلاف فاحش و اشکار است پس خواهشی که هست اینه که افرادی که بدون هیچگونه تجربه ای یا صرفا بخاطر اوضاع مالی خوب میخواهند پای به این عرصه بگذارند و توهم نمایندگی مجلس در سر دارند بخاطر رضای خدا و جلوگیری از صرف هزینه و بیت المال تجدید نظری در تصمصمگیری خود به عمل آورند و گول اطرافیان خود را که به فکر منافع خودشان هستند را نخورند و دست از تخریب بردارند واقعا مردم این دور بدنبال نماینده ای بومی ، پر انرژی ، با تجربه ، زیرک و کاردان هستند و قبلا شخصیت مورد نظر خودشون رو انتخاب کرده اند پس توصیه ای که برای این بردران تخریبچی از خدا بیخبر دارم این هست که با توجه به اینکه هویت و هدفشان برای مردم به خوبی هویدا هست دست از این کار زشت خود بردارند و برای آبادانی نورابادی آباد با بقیه همقدم شوند انشالله.

 4. با سلام
  لطفا نسبت به اصلاح کلمات رتخ و فتخ به رتق و فتق اقدام فرمایید

 5. با سلام وخسته نباشید به تمامی همشهریان فهیم و عزیزم و همچنین خسته نباشید به مدیر مسئول سایت مردمی نسیم
  بنده هم با تفکرات آقای اسدی موافقم و این دور اتحاد بیشتری را بین همشهریان عزیز خواهیم دید و نمیگذاریم نوراباد به دست نااهلان بیفتد و عرصه ای برای آزمودن موقعیت برخی که ادعای نمایندگی رد سر میپرورانند شود این دوره همگی دست در دست هم برای فرستادن اصلح مردم هم قسم شده و از حمایت خود را از فرد مردمی و محبوب جوانان مظلوم دلفان که همگی به خوبی او را به اسم میشناسند اعلام میداریم و به کوری چشم هر آنکه نتوان دید ایشان را راهی بهارستان خواهیم کرد.

 6. سلام منم موافقم

 7. امیدوارم این دور نوراباد صاحب یک نماینده بومی باشد آن هم ازز جنس مردم و با کارنامه ای موفق که بتواند ازحقوق جوانان و مردم بخوبی دفاع کند که همچین گزینه ای دور قبل نیز حضور پررنگی داشت و اگر کمی بیشتر حمایت میشد الان وضعیت شهرمون به این شکل نبود این دور به فضل الهی ایشان موفق خواهند شد با یاری جوانان و سایر اقشار
  به امید خدا

 8. محمد رضا عباسی

  درود بر … منتظر حضور و خروش جوانان نوراباد جهت حمایت از ایشان باشید

 9. به شخصه از برادر ارزشی ودلسوزم جناب آقای اسدی سپاسگزارم،دوستان امروز کسی میتواند مشکلات شهر ازجمله بیکاری فاحش جوانان را حل کند که خود در بحث اشتغال مدیر اجرایی بوده،کسی میتواند نظام پوسیده اداری شهرمان را جراحی کند که در منصبهای مختلف وپستهای اجرایی مختلف دست وپنجه نرم کرده باشد وازهمه مهمتر سوابق وعملکردی شفاف وقابل قبول داشته باشد اینکه کسی صرف استاد دانشگاه یا دکتر و مهندس وقاضی کاندید بشن وبرن مجلس هم آش دوباره همان آشه ودوبار عقب ماندگی و….برای وضعیت اسفبار وبحرانی شهرمان کسی شایسته است که در پستهای کلان حمایتی واشتغال وجوانان،فرهنگی ،سیاسی ومدیریتی سوابقی خوب داشته باشه کسی که بامحرومان ومحرومیت آشنا باشه کسی که درد جوانان بیکار که روزانه میبینیم چند نفر خودکشی میکنه را لمس کنه ودرمانی برایش بیابد وبازهم کسی را انتخاب کنیم که مدیریت اجرایی در بحث اشتغال و سرمایه گذاری را در کارنامه خودداشته باشد

  • دوست عزیز کسی که میاد میگه تخصص بنده اشتغال است مردم دیگه از این حرفا گوششون پره اولا رشته تحصیلی ایشان تو مقطع دکتری اشتغال بوده که از این کلمه استفاده کرده دوما خود رئیس جموهور دوره قبل هم اینقدر که ایشون فرموده موقعیت شغلی ایجاد نکرده که اگر هم ایجاد کرده چرا برا نوراباد ایجاد نکرده و برای استان های دیگه بوده که الان هم لطف کنند برای هر شهری که شغل ایجاد کرده بره همونجا هم برای مجلس ثبت نام کنه
   مگه شما نمی گید نماینده بومی لطفا بگید ایشون برا نوراباو چیکار کرده که الان بومی خونده میشه
   درضمن ایشون از اصولگرای افراطی هستش پس دوستان انتظار نداشته باشن که در دولت اصلاحات کاری از پیش ببرن

 10. حیف است یه نشریه انرژی خود را درجهت خدمت به یک طیف یا شخص خاصی مصرف کند.از گزینش کامنت ها تا مصاحبه های طراحی شده با جنبه ی تبلیغی برای همان شخص.عزیزان این فرد در دوره ی نوجوانی با انگ منافق و..به افراد ورزشکار ان زمان به ورزش شهرستان لطمه زد.در زمان جناح راست دارای پست و مورد حمایت بوده وحالاارتباط خود را ازبا رحیمی انکار میکند.فردی که ماهیت جناحی مشخصی ندارد صداقت هم ندارد.نظر ها منصفانه ودر جهت پیشرفت دلفان باشد نه اشخاص معین.این اقا تا خط فکری خود را مشخص نکرده قابل اعتماد نیست.هر چند اعتقاد دارم که افراد لایقی هم برای تصدی این وظیفه ی خطیر اعلام حضور نکرده انداما به نظرم گزینه ی مناسبی برای این کار نیست.

  • اگر به دیده انصاف در متن نظر کنی میبینی که از هیچ کسی نامی برده نشده، اینکه شما با خواندن این متن به مصداق خاصی رسیده ای عجیب است، امید که منصفانه تر نظر دهیم. باتشکر؛ غلام دیدگاه ارزنده و انصاف محمدی همه شیعیان خداترس.

  • با سلام عرض ادب خدمت اقایی که به نام ازاد اندیش کامنت گذاشتن به شما توصیه میکنم بدون اطلاع و نپخته به کسی تهمت نزنید و شما هم بهتره کمی واقع بینتر باشید ببین دوست عزیز مردم فهیم ما عقبه ی همه ی کاندیداهای احتمالی رو بهتر از هر کسی میدونن نیاز نیست شما خودتونو زیادی سرخورده کنید جوانان ما خیلی پر شورتر از دور قبل واسه انتخاب این عزیز که شما دل نگران حضورش هستید بیتابی میکنن بهتره به بجای ترس از نام ایشان دست از تخریب بردارید… متشکرم از سایت مردمی و توانای نسیم

  • جناب آزاد اندیش اگه کمی انصاف داشته باشی ومتنو خوب خونده باشی چیزی جزصداقت وبی طرفی نیست این حرف دل همه مردمه که آقای اسدی زده بعد سخنان حضرت امام خمینی روببین که اقای اسدی اونونوشته فرموده چپ وراست بی اساسه انقدم خودتو اذیت نکن شعور مردم خیلی بالاس شماهم برو بخاطر این تهمتا استغفار کن دنیا ارزش اینارو نداره

  • با نظر شما موافقم…. ماهیت سیاسی بعضی دوگانه است و این یعنی نفاق.

 11. با سلام .مطلب سودمند و خوبی بود وقابل تقدیر و تشکر ولی خواهشاً در مورد املاء درست واژگان نیز دقت شود.
  سطر ۱۶ بجای طرقی ،ترقی صحیح می باشد.

  • سلام حق با شماست سپاسگزارم – اصلاح شد
   باور کنید بعضی مواقع وقتی مطلبی رو نگارش و بعدش ویرایش و تایپ می کنیم خستگی دقت کار رو کاهش می ده و این طور اشتباه هایی پیش میاد.
   از دقت شما و تذکرتان سپاسگزارم.

 12. ضمن خسته نباشی خدمت مدیر محترم سایت وهمچنین تشکر خدمت برادر اسدی
  باید به عرض برساند مدتها طول می کشد که سنتها از بین برود . بنده مدتها پیش اجرایی صندوق انتخابات مجلس خبرگان بودم برای جمع آوری آرا
  اشخاصی برای رای دادن می امدن و می گفتن رای مان کاظمی است و یا می گفتن محمدی… هر چه ما می گفتیم این مجلس خبرگانه کاری به محمدی و یا کاظمی نداره فایده نمی کرد.

 13. ضمن تقدیر و تشکر از جناب اسدی عزیز ، تحلیل علمی و دلسوزانه ای بود، بنده نیز معتقدم در این دوره باید کسانی که امید موفقیتشان پایین است به خاطر خدا و مردم دلفان پا در عرصه نگذارند. باور فرمائید جز اینکه به همه دلفان صدمه بزنند و خاطره بدی از خودشان در اذهان عموم جا بگذارند چیزی عایدشان نخواهد شد.

 14. من معتقدم حاج آقا محمدی باید به خاطر خودش هم که شده از تلاش های بی حاصل برای کاندید شدن دست بکشد، ایشان ۴ دور نماینده مجلس بوده ، مجتهدی است که می تواند در مجلس خبرگان رهبری مایه افتخار دلفان باشد. اگر آمدن ایشان ضربه ای به دلفان بزند مطمئناً در نظر مردم دلفان مطرود و مغضوب خواهد شد. عقل و انصاف می گوید که ایشان کنار بکشد به خدای احد و واحدذ از طرفداران ایشان بوده ام و در ادوار گذشته برای موفقیت ایشان تلاش کرده ام. تعجب من از این است که چرا مشاورین ایشان حقیقت را برایش جا نمی اندازند؟! حاج آقا آمدن شما به ضررتان است کنار بکشید و برای مجلس خبرگان بیائید.

 15. برخی آقایان که تا به حال مدیر یک مدرسه و یا یک اداره کوچک در یک شهرستان کوچک ، بخش و حتی یک دهستان نبوده اند چرا؟… فکر می کنید این اقدام شما به سود شما خواهد بود یا به ضررتان؟ دوستان عزیز نماینده مجلس شدن نیاز به یک عقبه و رزوه تجربی دارد ، شما را به خدا قسم میدهیم با آبروی خود و سرنوشت شهرستان بازی نکنید. باور کنید عده ای که دورتان را میگیرند و تشویقتان می کنند خیرخواه شما نیستند؛ این آقایان میخواهند از شما استفاده ابزاری کنند. باور بفرمائید به محض اینکه به شما پشت می کنند با تمسخر به شما می خندند.

 16. منم با نظر بقیه کاملا موافقم این دور متعلق به شخصی است که محبوبیت خاصی بین جوانان و ورزشکاران داره و اینو قبلا به اثبات رسونده باشه ضمنا از پس این پست سخت که نیاز به تجربه و مدیریت و مورد اعتماد مردم بر بیاید انشالله امدوارم این دور به اتحاد برسیم و کاندیدایی که امید بیشتری به موفقیتش هست که تقریبا دیگه همه اونو بخوبی و با اسم کوچک میشناسن رو انتخاب کنن چون به نظر من تنها گزینه ای که میتونه بر دیگر رقبای شهرستان کوچک مجاور غلبه کنه ایشان باشد و بس

 17. انشالله که همینطور خواهد شد و ما هم امسال شاهد انتخاب نماینده ای بومی و لایق که منتخب اکثر مردم و جوانان هست خواهیم بود پس اتحاد تنها راه نجات نوراباد خواهد بود در غیر اینصورت باز هم حسرت نداشتن نماینده بومی را بخاطر ندشتن اتحاد لازم و توهمات بی اساس را به دل میبریم

 18. قوم و خیش و بیگانه اتحاد اتحاد
  نوراباد برای همه و همه برای نوراباد
  وعده ما هفتم اسفند ماه با خلق حماسه ای دیگر
  با شعار یا علی مدد

 19. دوستان عزیز نسیم دلفان قبل از خواندن مطلب آقای اسدی اعتماد بیشتری به سایت شما داشتم ولی بعد از خواندن این متن ومشاهده تصویر بخش برخط شما(که ماهاست آنرا برنداشته اید) به گرایش سیاسی وجانبداری شما دوستان از یک شخص خاص که اتفاقا بر عکس عقیده شما اعتقاد دارم اگر ۱۰ دوره دیگر هم کاندیدا شوند نخواهند توانست اعتماد مردم دلفان را جلب کنند پی بردم (نامبرده آدم صادقی نیستند)جهت اطلاع جنابعالی ایشون جزء ۱۷۰ نفری هستند که از معاون سابق رئیس جمهور سابق برای تبلیغات انتخابات هزینه کردند. جهت اطلاع دوستان نسیم دلفان همین شخص مورد علاقه شما در زمان مسئولیتسان از مستمری افراد تحت پوشش ونیز از محل درآمدهای صندوق نذورات و…. برای پیروزی برخی افراد درانتخابات مجلس هزینه کردند.. در هر صورت امیدوارم اجازه بدید مردم خودشان انتخاب کنند وشما دوستان افکار عمومی را هدایت نکنید چرا که اگر غیر از این باشد شما عزیزان در پیشگاه خدا مسئول خواهید بود. لطفا تصویر مورد علاقه تون در بخش برخط بردارید


  • شما با دیدن جو منطقه که صددرصد به سود ایشان است به هر دری خواهید زد برای تخریب این چهره ی مردمی چون میدونی کاندیدای موری نظر شما با وجود ایشان قدرت و جرات عرض اندام نخواهد داشت ولی غافل از اینکه همین تخریبهای امثال شما به نوعی بهترین تبلیغ برای ایشان خواهد بود ضمنا با این همه توهین شما به ایشان بهتره بجای توصیه به سایت محبوب شهرمون بهتره کمی از اخرت بترسی و از این همه تهمت و افترا دست برداری بزار همیشه با واقعیت کنار بیایی و چشم دیدن داشته باشی حالا اگه کاندیدای مورد نظر شما نتواند وارد عرصه رقابت شود باید اینگونه به ایشان تاخت کارنامه ایشان در هر جایی که بوده اند واضح و مبرهن هست و مردم میفهمند که این تخریبها از کجا و توسط چه کسانی علیه ایشان صورت میگیرد راستی نکنه خدایی ناکرده شما از ان دسته ادمهایی هستی که ایشان فرمودند… خانه خویش و… خانه مردم اخه دیدم خیلی پیگیری بینم اون خبر حذف شده یا نه گفتم نکنه.. در هر صورت جهت اطلاع شما عرض کنم که قسمت مهمان بر خط این سایت تمامی اخبار مهمانان گذشته از جمله ایشان را که اتفاقا جز پر بیننده ترین خبرهای سایت نسیم بوده است نیز وجود دارد

  • دین ندارید ازاده باشید

   کاملا با نظر علی موافقم؛گذشته هر فرد اینده ی او را نشان میدهد؛این اقا با رحیمی جایگاهی دست و پا کرد و حالا با او غریبه است؛این اقا چکاره ی مجمع تشخیص مصلحت بود که در اعلامیه ی ترحیم برای افراد برای خود از این القاب سوءاستفاده میکرد؛وامهای کمیته امداد حق چه کسانی بود که از بیت المال به مردم میبخشید؛نسیم دلفان و اقای محمدی دارای با جانبداری از این فرد به بیراهه میروی وخوانندگان خود را از دست میدهی؛جانب حق نگه دار و در جهت خدمت به دلفان قدم بردار که دلفان مهمتر از افراد و گروههاست.

   • عبدالرضا اسدی خسروخانی

    با سلام و احترام و تشکر از دوستانی که این مطلب را خوانده و منصفانه نقد می کنند. چند مطلب خدمت دوستان عزیزی که مطلب بنده را نقد کرده اند:
    ۱- در این مقاله حقیر با استناد به دیدگاه امام علی(ع) و معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) معیارهایی را برای انتخاب اصلح تشریح کرده و از شخص خاصی اسمی نبرده ام، سوال بنده از شما این است؛ آیا من از شخص خاصی نام برده یا کوچکترین اشاره ای کرده ام؟! شما چگونه به این فرد خاص رسیده اید؟! اگر این فرد خاص که مد نظر شماست و به باد انتقادش گرفته ای چنین معیارهایی را دارد و شما با خواندن این معیارهایی که بنده عنوان کرده ام به آن فرد خاص رسیده اید لطف بفرمائید اسمش را هم بگوئید تا بنده حقیر با جان و مال و همه موجودیتم از او حمایت کرده و به او رای بدهم. اگر بنده در مقاله ام از افتخارات مدیریتی آن شخص صحبت می کردم ، به تجربه مدیریتی ایشان کوچکترین اشاره ای می کردم شما حق داشتید بنده را به جانبداری متهم کنید
    ۲- انصاف این بود که شما با مطالعه این مقاله یا معیارهای مشروحه را نقد و رد می کردید و یا اینکه می گفتید فلان نامزد مورد نطرتان این معیارها را دارد آنوقت صریحاً یا تلویحاً به او اشاره می کردید تا همه از نامزد مورد نظر شما که جامع همه این معیارهاست حمایت کنیم.
    ۳- من با اطلاع و مطالعه به شما عرض می کنم مطلبی را که عرض کرده اید ایشان جزء ۱۷۰ نماینده ای است که از رحیمی پول گرفته در مورد هیچ یک از نامزدهای احتمالی صحت ندارد و عقل سلیم می گوید هر کدام از این دوستان نامزد انتخاباتی که اسمشان مطرح است اگر چنین اشتباهی را کرده باشند دیگر به خودشان این همه زحمت نمی دهند برای تبلیغات، ضمن اینکه بنده در جریان آن ۱۷۰ نفر هستم و هیچ یک از نامزدهای احتمالی این دوره جزء آن ۱۷۰ نفر نمی باشند، بنده از شما استدعا دارم اگر در این خصوص اطلاعات مستندی دارید ارائه دهید تا در همین سایت نسیم دلفان انتشار دهیم.
    ۴- شما سایت نسیم دلفان و حقیر را متهم کرده اید به جانبداری از شخص مد نظرتان، اول اینکه هرکس به عنوان یک شهروند حق دارد از یک نفر نامزد انتخاباتی حمایت کند اما اینکه شما می گوئید چون بنده و نسیم دلفان این شخص را به عنوان مهمان برخط دعوت کرده ایم بنابراین از این طریق از ایشان حمایت کرده ایم باید بگویم این گفته شما با عرض پوزش حقیقت ندارد، مصاحبه با ایشان به درخواست شخص نامبرده به عنوان یک شهروند بوده که شب نامه هایی بر علیهش پخش شده بود و ایشان برای پاسخ دادن به این شب نامه با نسیم دلفان مصاحبه کرد و اگر این شب نامه ها بر علیه هر کس دیگری پخش می شد مطمئناً نسیم دلفان برای تنویر اذهان عمومی و بر اساس رسالت رسانه ای اش با او مصاحبه می کرد، ضمن اینکه شخص بنده از همه نامزدهای احتمالی دور دهم دعوت می کنم به عنوان یک شهروند مهمان بخش برخط نسیم دلفان شوند یا هر مطلبی را که شائبه تبلیغات زود رس را نداشته باشد برای انتشار در اختیار سایت بی طرف نسیم دلفان دهند.
    ۵- بنده ضمن دعوت همه دوستان به رعایت تقوا و انصاف استدعا دارم در قضاوتتان خدا و آخرت را مد نظر داشته باشید؛ باور بفرمائید دنیا با تمام داشته هایش ارزش این را ندارد که ما از روی احساسات و نفسانیات بدون دلیل و استناد صحبتی را بکنیم که فردای قیامت در محضر خدای بزرگ شرمنده و گرفتار شویم

 20. کاملا با دیدگاه دوستمان با نام علی موافقم وکاندیدای مورد اعتماد سایت نسیم دلفان را آدم صادقی نمی بینم چراکه در جلسه ای خود حاضر بودم ودر مورد دیدگاه سیاسی وی سوال کردند ایشان گفتند اجازه بدید من با تابلو راست تایید صلاحیتم را بگیرم مطمئن باشید در خدمت دولت واصلاح طلبان هم خواهد بود.دوستان نسیم د لفان به نظر شما چقدر به چنین فردی به عنوان وکیل ونماینده مردم می شود اعتماد کرد؟

 21. علی جان با سلام
  من فعلا کاندید مورد نظرم رو انتخاب نکرده ام و تا زمانی که همه کاندیداهای قطعی مشخص نباشند انتخاب هم نخواهم کرد اما چند کلامی با شما حرف داشتم
  شما با جانبداری سایت از هر کاندیدی مشکل دارید یا اینکه با همین کاندیدی که عکسش رو در قسمت گفتگو دیده اید؟ به نظر من مشکل شما این است که عکس شخصی رو می بینید که به ایشون اعتقادی ندارید و انتظار دارید همه ما و سایت نسیم دلفان هم با علاقه شخص شما عکس انتخاب کند. وگرنه هیچ ایرادی ندارد که نسیم دلفان هم در ادامه راه از هر کاندیدی که فکر می کنند اصلح تر است حمایت کنند البته تا زمانی که سعی در تخریب دیگر کاندیداها نداشته باشد.امیدوارم شعور فرهنگی ما به جایی رسیده باشد که جوانان مخاطب اینترنت بتوانند اندیشه های مخالف را نیز تحمل کنند و امیدوارم در دیدگاه خود تجدید نظر کنید.
  در ضمن این سایت مطالب و نوشته های خود را دسته بندی کرده است که در قسمت گفتگو و مصاحبه چون مصاحبه با این شخص کاندید در دسته آخرین گفتگوها و مصاحبه های این سایت بوده لاجرم تا اضافه شدن گفتگوهای بعد همچنان باقی می ماند مطمئن بودم که بخاطر ارتباط با اینترنت این موضوع رو می دونستید اما برای اینکه خیالتان از این بابت راحت باشد مجبور شدم به جای آقای محمدی توضیح دهم.

 22. عباسعلی خسروی

  درود بر اقای اسدی دوستان خوبم جانبداری از کاندیدای مورد نظر هر کس یک امر طبیعی است و نباید به ان خرده گرفت عزیز دلای مخالف بهتره کمی ببا واقعیتها کنار بیایید ایشان دم از اتحاد زده اند و اینکه بدون اتحاد لازم باز هم نوراباد صاحب نماینده در دور دهم نیز نخواهد شد بهترین راهش هم همینه که وضعیت هر کدام از نامزدهای احتمالی که از بقیه بهتره با حمایت بقیه راه هموارتر بشه واسه یک انتخاب قاطع و واقعیت اینه که چه بخواهیم چه نه وضعیت اقای… از بقیه به مراتب بهتره و از همه مهمتر اینکه مردم و همهی طیفها و سلایق هم ایشونو قبول دارن و حاضر هستند بخاطر موفقیت نوراباد همه جانبه از او حمایت کنن حالا ایشون هم خدایی هم تجربشو داره هم مدیریتشو و هم با مرکز تعامل خوبی دارن و این میتونه برگ برنده ای باشه واسه شهرمون پس بجای تهمت و تخریب و اخبار نپخته و نسنجیده و بی اساس دست از تخریب ایشان برداریم و هر چی به ذهنمون رسید و هر جمله ی بی اساسی رو به ایشان نسبت ندهیم اخه مومن همه میدونن در زمات تصدی او در کمیته امداد استان بیشترین خدمت به نوراباد شد از اون زمان تا حالا نقش کمیته امداد در بین مردم مظلوم نوراباد چگونه بوده؟ یا اینکه کجا ثابت شده ایشون از رحیمی پول گرفته مگه شورای نگهبانی وجود نداره؟ مگه مملکت بی صاحبه که ایشون بخواد از بخش نذورات به مردم ببخشه؟ اخه برادر من حرف بی اساس تا این حد اتفاقا موج تخریبها علیه ایشان توسط یه جریانی داره اب میخوره که همه متوجه شدن و اینها همه به نفع ایشان خواهد بود ولی معامله با دنیای فانی و زودگذر ارزشش را دارد که بخواهیم گناه کسی را بشوریم و برای تخریب یک نفر که بقولی بیشترین امید به موفقیتش هست دست به همچین الفاظی بزنیم ؟ امیدوارم خدا از سر تقصیرمان بگذرد انشالله

 23. والا ما سلسله و دلفان شنیده بودیم ولی دلفان و سلسله رو خیر.
  الحق که مردم خونگرم نوراباد حقشون کارگری و سهمشون از دنیا اعتیاده چون بر خلاف ادعاشون نمک می خورن و نمکدون میشکونن.
  مدیر عزیز سایت شما خودت چندتا معلم الشتری داشتی؟
  تربیتتون کردن که این شکلی جانبداری و تخریب کنید. کلا اخبارتون جهت داره……

  • بدون شک این دیدگاه فردی است که دنبال تفرقه بینداز و حکومت کن می باشد نه یک الشتری

  • آقای رضا تو حتی نمیتوانی آمدن نام دلفان قبل از سلسله راتحمل کنی. این ترتیب به خاطر مهمتر بودن دلفان ارنظر جمعیت است اگر هزار نفر نورآبادی درالشتر شاغل میبودن واگر شاخص توسعه ی نورآباد سه برابر الشتر میبود چه میگفتی حال که همه چیز به نفع شماشده کمی انصاف داشته باشید. نورآبادی چوب نادانی خودرا خورده وبیشترهم خوار میشود

 24. منم با نظر آقای خسروی کاملا موافقم

 25. خدایا ما را از این جهالت ها برهان.
  برادران نورابادی و الشتری حاضرن هر کسی نماینده باشه به شرطی که الشتری یا نورابادی نباشه. خدا راه راست رو به سمت الشتر و نوراباد کج کنه چون گویا قرار نیست این دو شهرستان به راه راست هدایت بشن. دوستان مدیر سایت به جای اینکه بیان و بحث های قومیتی و شهرستانی رو ملاک قرار بدن از همین حالا ویژگی های یک نماینده اصلاح رو بیان کنند و به صورت مقایسه ای نمایندگان ادوار گذشته سلسله ودلفان رو با نمایندگان استان های دیگه مقایسه کنن ببینند ایراد کجاست. محمدی ۴ سال نماینده بود چه گلی به سر مردم زد؟ کاظمی و سوری و حسنوند هم نماینده بودن چه کاری جز بدبخت تر شدن مردم از دستشون براومد.تنها نماینده مناسب از نظر خیلی از نخبگان تا به حالا حیدری مقدم بوده که اجازه شرکت نداره اونم.
  تا این تفکر است نوراباد و الشتر روز خوش نخواهند دید.
  انتخاباته و نه فینال جام جهانی که نوراباد بره نشه وا ویلا بشه. بزاریم کاربلد بیاد.

 26. فقط کافی است سی دی تبلیغاتی دوره قبل ایشان بازبینی وتجزیه و تحلیل شودتا صحت ودقت مطالب فوق مشخص شود، امیدوارم این بار هیئت محترم نظارت این کار را انجام دهد.

  • ما که دیدیم چیزی متوجه نشدیم شما اگه چیزی دستگیرت شده اطلاع بده ولی برادر خودمونیم ایشون چهره ی مردمی و محبوبی هستن بین جوانان و همه دوسش دارن اینطور نیست ؟

 27. متاسفانه!دربند۲مقاله به کاندیداها ی دوره قبل باعنوان دروغ بزرگ!بلوف و…وبه مردم تحت عنوان فریفتگان توهین شده! نویسنده ومدیرسایت مگرقیم همه اند؟!چگونه به خود چنین حقی را میدهید؟!

 28. داداش هرکه یه ذره از سیاست بداند می داند که آقای اسدی وجنابعالی از کی حمایت می کنید .چرا؟چون مردم سیاست های کلان جهانی را هم تجزیه وتحلیل می کنند تا برسه به این که شما طرفدار آقای رستمی هستید یاکی؟ هرکه هم نداند! چیزی از سیاست نمی داند.پس اورا بِهِل

 29. زحمات آقای اسدی قابل تقدیر است

 30. سلام منم بانظربرخی دوستان موافقم به اقای اسدی هم توصیه میکنم واقع بینانه به انتخابات نگاه کنید…

 31. من نمیدونم شما این همه اطلاعات رو از کجا اوردی تاچیزی میشه استناد میکنی به مطالعات وتحقیقات شخصیتون برادر خودتم میدونی هیچی نمیدونی پس خواهش میکنم دفاع الکی از کسی که خوب نمیشناسیش نفرما

 32. سلام اقای اسدی محترم.

  بسیار زیبا و درد شناسانه کنکاش نموده اید انشاالله چراغ راه همه مردم وکاندیداهای اتی باشد.

  لایکت می کنیم.

 33. برادر عزیز در حال حاضر بعید میدونم کسی وضعیتش در انتخابات مساعد باشه مگه کاندیدای مورد نظر شما

 34. شهید علی قدم کرمی سالهای سال در اسارت رژیم بعث عراق بود و نهایتأ پس از شکنجه فراوان در سال ۱۳۶۷ به شهادت رسید
  اخرین تصویر از پیکر شهید کرمی که لحظه ای بعداز شهادت در عراق گرفته شد
  روی لینک زیر کلیک نمایید
  http://www.axgig.com/images/45976440100419872689.jpg

 35. با سلام جناب اقای اسدی درسته شما اسم کسی رو نبردید ولی نماینده های ال کاظمی و محمدی رو تخرب کردین مردم نوراباد این دوره به کسی که دروغ بگه وبا احساسات مردم بازی کنه رای نمیدن وشما خودتون خوب میدونید که نظر من کیه

 36. باسلام وخسته نباشی خدمت برادر ارجمند جناب اسدی مردمان دو حوزه سلسله ودلفان در بحث انتخابات اتی باید به سمت شایسته سالاری ودموکراسی که در قانون اساسی به ان اشاره شده به کاندید مورد نظرشون رای بدن از نظر من نوعی چپ و راست بجز تفرقه بینداز حکومت کن چه منفعتی برای دو حوزه انتخابیه دارد ما بایدبه دنبال شخص مدیر وتوانا یی باشیم چه بسا ان شخص الشتری باشد که مشکلات مردمی که سی سال از انقلاب میگذرد هنوز ما روستاهای داریم که نه اب ونه جاده ندارند ایا چپ وراست بودن نماینده جه دردی دعوا میکند .من خودم الشتری هستم بخدا قسم خارج از بحث تعصب حمایت از کاندید خاصی بین کاندیدهای سلسله ودلفان … ازهمه از لحاظ انتخاب بر ا نمایندگی که با مدیریت درخشانش وسوابق اجرایی که داشتند میتونند این وظیفه سنگین رو به مقصد برسانند .به امید روزی فکر ذهنمان برا عموم مردم وپیشرفت شهرمان باشد نه منافع شخصی.

 37. با تشکر از آقای اسدی.جالب بود با اینکه اسمی از شخص خاصی برده نشده بود ولی خود دوستان تمام توانایی ها رو در فرد خاصی دیده بودن که این جای شکر داره که حتی مخالفین هم خودشون قبول دارن اون فرد رو ،و تمام این خصوصیات رو در ایشون می بینن.به امید روزی که مردم دلفان به دلشون رجوع کنن و خودشون با حرکتشون در ۷ اسفند اعتلاف رو به انجام برسونن.و به امید روزی که دیگه حرفی از خان و خان بازی و خود برتربینی زده نشه

 38. شتردزدی ودولادولا دم خروس یا……… خواهشا عدالت رابیشترازاین خراب نکنید وجراید راخرابتر

 39. دورود بر تفکر شما دوست عزیز

 40. باسلام خدمت عزیزان همانطور که می دانید نورآباد نه از چپ خیر دیده نه از راست پس مشکل نوع جناح نیست.بلکه سواد سیاسی واقتصادی والتزام عملی کاندیدا به حل بحران اقتصادی شهرستان مهم است.وحساسیت مردم نسبت به مسؤلان ناکارآمد. باید عرصه را برافراد نالایق تنگ کنیم.تاراه برای افراد عمل گرا وخلاق باز شود

 41. مثل اینکه یاورت شده محمدی آیت الله است.بدا به حال ما

 42. والا حق دارید ما نورآبادیها یه چیز بلدیم تخریب همدیگه. واز یاد میبریم یا نمی فهمیم که الشتریها چه نمایندشون چه مدیرانشون دراستان وچه کارمندانشون که به ناحق درنورآباد جای جوانان نورآباد رو گرفته ن چگونه از روی کینه با مارفتارمیکنن. آ دم احساس میکنه این جماعت میخوان ما نباشیم. کمی انصاف داشته باشید آمارها در زمینه های مختلف رو مقایسه کنید تا انصاف حسنوند وسوری و مدیران کلتان در استان را ببینید. البته بیشتر این ظلمها ریشه ش در نا آگاهی خود ماست

 43. بیاید این بار به یه چهره جدید رأی بدیم که هم تجربه کار تو اینجور پستهارو داشته باشه هم درد این مردمو بفهمه فکر نمی کنید زمان تعصب بیجا دیگه به سر رسیده؟!

  • یه سوال?چرا لرستان رتبه اول بیکاری کشور را داره !وازاون بدتر اینه نورآباد دراستان رتبه اولی داره .چرا نمایندگان فکری برای این جوانان نمیکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.