بانک‌های لرستان فقط به ۲۰ درصد تعهد پرداخت تسهیلات مسکن عمل کرده‌اند

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: بانک‌های این استان به ۲۰ درصد تعهد پرداخت تسهیلات بخش مسکن شهری در طرح ملی مسکن این استان عمل کرده‌اند.

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری تسنیم ، احمدرضا دالوند در جلسۀ بانک‌های لرستان با بیان اینکه درصد بالایی از مشکل تأمین زمین در این استان، رفع شده‌ است، افزود: چهار کارگروه برای اجرای این هدف در لرستان تشکیل شده‌ و یکی از این کارگروه‌ها تأمین منابع مالی از طریق پرداخت تسهیلات بانکی است.

وی با بیان اینکه عملکرد بانک‌ها در پرداخت وام تسهیلات طرح ملی مسکن شهری در لرستان، حدود ۲۰درصد گزارش شده‌است، افزود: طرح نهضت ملی مسکن از مهم‌ترین برنامه‌های دولت سیزدهم است و رئیس‌جمهور هر ماه این جلسه را با حضور وزیران و مدیران عامل بانک‌ها برگزار می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به وضعیت تسهیلات بانکی پروژه‌های حمایتی در این استان، عنوان کرد: تعداد ۱۰هزار و ۸۸۸ واحد مسکونی در لرستان تعریف شده‌است و قرارداد ۲۱۴۱ واحد نیز توسط بانک‌ها منعقد شده‌است.

وی بیان کرد: ۳۰۸۵ فقره قراداد با بانک‌های لرستان در بخش خودمالکی شهری در طرح ملی مسکن منعقد شده‌است و ۱۰۷۸ متقاضی در این بخش نیز به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

دالوند با تأکید به پرداخت تسهیلات بانکی طرح ملی مسکن در حوزۀ روستایی لرستان، گفت: حدود ۱۱هزار و ۷۲۸ متقاضی در این بخش به بانک معرفی شده‌اند و از این میزان با ۷هزار و ۲۵۶ متقاضی قرارداد منعقد شده‌است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به لزوم تعیین‌تکلیف بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات بانکی طرح ملی مسکن در این استان، بیان کرد: بانک‌ها برنامه زمان‌بندی خود را در پرداخت تسهیلات بانکی نهضت ملی مسکن ارائه دهند.

وی افزود: مواردی همچون تعداد پرونده، قرارداد‌های منعقده و یا پیشرفت فیزیکی پروژه‌های طرح ملی مسکن در لرستان که در سامانه ثبت نشده‌است، هرچه سریع‌تر به‌روزرسانی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *