سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

بازدید میدانی از روند احداث اولین گلخانه هیدروپونیک شهرستان دلفان

جمعی از مسئولان دلفان امروز جمعه ۲۳ دی ماه از میزان پیشرفت فیزیکی اولین گلخانه هیدرو پونیک شهرستان بازدید کردند.

نسیم دلفان – به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی دلفان ، اصغر قهرمانی فرماندار و مدیر جهاد کشاورزی به همراه مسئول واحد باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی دلفان از گلخانه آقای جعفری در روستای شترخفت بازدید بعمل آوردند.

رییس جهاد کشاورزی با بیان اهمیت احداث گلخانه در سطح شهرستان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ساخت سه واحد گلخانه هیدرو پونیک با مساحت ۹۰۰۰ متر مربع در شهرستان با اعتباری بالغ بر۷۰ میلیارد ریال از اعتبارات تبصره ۱۸و ۵۰ میلیارد ریال از آورده اشخاص شروع شده که انشالله تا دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید.

مهندس حسینی افزود: این واحدهای گلخانه ای اشتغال مستقیم بیش ۱۵ نفر را در پی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در کل با افتتاح این سه واحد ، تولیدات گلخانه ای شهرستان به ۱۵۰۰ تُن در سال خواهد رسید ، کشت گلخانه با صرفه جویی ۷۵ درصدی مصرف آب ، تولیداتی بیش از ده برابری را خارج از فصل تولید در پی خواهد داشت.

رییس جهاد کشاورزی دلفان در ادامه خاطرنشان کرد: گلخانه هیدروپونیک آقای جعفری که امروز مورد بازدید قرار گرفت ، با متراژ ۲۰۰۰ متر مربع و تولید سالانه ۳۰۰ تن با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال احداث می باشد.

وی اضافه کرد: این واحد ، با اعتباری بالغ بر۲ میلیارد و ۱۶۰میلیون تومان و اشتغالزایی مستقیم چهار نفر در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *