جمعه , ۷ مهر ۱۴۰۲

بازدید رییس کل دادگستری استان لرستان از حوزه‌های قضایی دلفان و بخش خاوه

حجت الاسلام والمسلمین سعید شهواری در بازدید از حوزه قضایی شهرستان دلفان و بخش خاوه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش همکاران اداری و قضایی این شهرستان، بیان کرد: امیدوارم همچنان تلاش‌های جهادی همکارانمان در شهرستان دلفان ادامه داشته و جهادی به رفع مشکل مردم و بررسی پرونده ها بپردازند.

رئیس کل دادگستری استان لرستان با اشاره به اینکه اساساً برای پیشرفت یک مجموعه نیاز به برنامه است و مهمتر از آن اجرای دقیق آن برنامه میباشد، ابراز داشت: در دادگستری از ستاد تا صف برنامه‌های دقیقی تدوین شده است و لازم است با دقت مطالعه و اجرا شود و توجه به برنامه عملیاتی ابلاغی از سوی قوه قضاییه بسیار مهم است و مدیران قضایی استان بایستی بر روند اجرای آن و نیز میزان پیشرفت این برنامه عملیاتی نظارت و دقت لازم و کافی را داشته باشند.

وی تاکید کرد: مسئله اتقان آرا بسیار مهم است و می تواند درصد رضایتمندی مردم را بالا ببرد و باعث اعتماد ارباب رجوع به دستگاه قضایی شود که در این راستا بایستی علت های نقض آرا احصا شده و به شعبه مربوطه ابلاغ و گوشزد شود تا دیگر در این موارد نقضی صورت نگیرد.

رئیس شورای قضایی استان گفت: برای کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی برنامه ریزی های انجام شده که مهمترین آنها پیشگیری از وقوع جرم است که در همین راستا دادستان حوزه های قضایی بایستی در این رابطه ورود کرده و زمینه های وقوع آن را شناسایی و از بین ببرند چرا که این مسئله منجر به کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی خواهد شد.

وی استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف برای کاهش ورودی و افزایش صلح و سازش را ضروری دانست و افزود: توجه ویژه به پرونده‌های مسن لازم است و کاهش این پرونده ها یکی دیگر از درگیریهای دادگستری است که از برنامه‌های ویژه قوه قضاییه نیز می باشد همچنین این پرونده ها ارتباط نزدیکی با رضایتمندی مردم دارد که بایستی برای آنها کمیته‌ای تشکیل شود تا به خاتمه دادن به این پرونده ها کمک نماید.

شهواری تاکید کرد: بایستی بر قرار های منتهی به بازداشت نظارت جدی صورت گیرد و داستان های محترم بایستی بر این قرارها نظارت جدی داشته باشند.

وی اطاله دادرسی را مسئله های بسیار مهم دانست و افزود: طولانی شدن روند دادرسی عدم رضایتمندی ارباب رجوع را به دنبال خواهد داشت و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که اطاله دادرسی را به حداقل برسانیم.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان گفت: تکریم ارباب رجوع بایستی سر لوحه کار همه همکاران ما قرار گیرد چرا که همه تلاش ها و تمام کارهای ما برای همین ارباب رجوع است و حتما بایستی با روی گشاده پذیرای مردم باشیم و آنها را اقناع کنیم.

وی تاکید کرد: با مدیران دستگاه‌های اجرایی هیچگونه تعارفی نداریم چرا که مسئله حق مردم است و در مسئله ی حق مردم با کسی تعارف نخواهیم داشت.Skill
50%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *