شنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

بازدید بیش از ۴۹ هزار نفر از قلعه فلک‌الافلاک

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از بازدید بیش از ۴۹ هزار نفر از قلعه فلک‌الافلاک خبر داد.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، عطا حسن پور ششم فروردین اظهار کرد: در چهارمین روز از نوروز امسال ۱۳ هزار ۵۰۰ نفر از قلعه فلک الافلاک بازدید کردند.

وی ادامه داد: از ابتدای سفرهای نوروزی تا پایان روز چهارم فروردین‌ماه بیش از ۴۹ هزار نفر از طریق خرید بلیط وارد مجموعه قلعه تاریخی، فرهنگی فلک‌الافلاک شده‌اند.

حسن پور تاکید کرد: البته در سطح لرستان فقط قلعه فلک‌الافلاک با فروش بلیط دایر است و اکثر جاذبه‌های گردشگری و توریستی استان به صورت رایگان پذیرای گردشگران هستند که با احتساب وجود چندین مرکز فروش بلیط در دیگر استان‌ها باید گفت این میزان فروش بلیط در قلعه فلک‌الافلاک رقابت چشمگیری با سایر جاذبه‌های گردشگری کشور دارد.

این مسئول اظهار کرد: از ابتدای سفرهای نوروزی تا پایان دیروز مجموعه تاریخی-فرهنگی قلعه فلک‌الافلاک از میان جاذبه‌های گردشگری و توریستی استان بیشترین بازدید را داشته‌ و در سطح کشور نیز سومین جاذبه گردشگری پربازدید ایران بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان ادامه داد: در بحث فروش بلیط‌فروشی نیز قلعه فلک‌الافلاک در سطح کشور پس از استان‌های تهران، فارس و اصفهان، رتبه چهارم را دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان ادامه داد: پس از قلعه فلک‌الافلاک آبشار بیشه با جذب بیش از ۶ هزار گردشگر تا دیروز بیشترین بازدید را داشته است.

حسن‌پور تاکید کرد: مجموعه تاریخی فلک‌الافلاک به عنوان بارزترین جاذبه تاریخی فرهنگی لرستان با وجود موزه‌های مردم‌شناسی، باستان‌شناسی و بازارچه عرضه صنایع دستی استان هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند و تلاش ما این است بهترین خدمات به مسافران نوروزی عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *