شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین خبرها

بارانداز گیاهان دارویی در لرستان ایجاد می‌شود

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه بارانداز گیاهان دارویی در این استان ایجاد می‌شود، گفت: چین، هند و پاکستان مقصد صادرات گیاهان دارویی لرستان است.

نسیم دلفان _به گزارش تسنیم ، محمد حسن کیانی فر با اشاره به وجود بیش از ۳۸ بهره‌بردار در بخش باغبانی لرستان، اظهار داشت: سطح باغات این استان بیش از ۴۸ هزار هکتار بوده که حدود ۷ هزار هکتار از آن‌ها غیر بارور و ۴۲ هزار هکتار آن‌ها بارور است.

وی افزود: ۳۲۰ هزار تن محصولات باغی سالانه در لرستان تولید می‌شود که شامل محصولات باغی، گلخانه‌ای و دارویی است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: ظرفیت‌های خوبی در زمینه تولید گیاهان دارویی در این استان وجود دارد، به‌همین دلیل به‌دنبال بارانداز گیاهان دارویی در لرستان هستیم و در این راستا تکمیل زنجیره ارزش در بخش گیاهان دارویی در اولویت است.

وی با اشاره به اینکه چین، هند و پاکستان مقصد صادرات گیاهان دارویی لرستان است، بیان کرد: کارخانه اسانس خان‌بابا در الیگودرز در راستای توسعه تولید گل محمدی در این استان اردیبهشت امسال به بهره‌برداری رسید.
.کیانی‌فر گفت: کارخانه اسانس خان‌بابا در الیگودرز علاوه بر سایر کارگاه‌های گلاب‌گیری لرستان می‌تواند روزانه تا ۴۰ تن گل محمدی را تحویل و تولید اسانس کند، همچنین قرارداد خرید تضمینی با گلستان‌داران منعقد نماید.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به تولیدات بخش گلخانه‌ای این استان تصریح کرد: لرستان در بخش گلخانه‌ها در حال حاضر در جایگاه هشتم کشور قرار دارد و با ۷۲هکتار سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای و تولید بیش از ۱۲ هزار تن محصولات گلخانه‌ای در کشور یکی از مدعیان این بخش است.

کیانی‌فر با بیان اینکه مجوز احداث حدود ۳۰ هکتار گلخانه امسال برای متقاضیان صادرشده است، اظهار داشت: سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای لرستان با بهره‌برداری از این گلخانه‌ها به بیش از ۱۰۰ هکتار می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تمام متقاضیان احداث گلخانه در لرستان تسهیلات دریافت کرده‌اند و یا به آن‌ها تعلق می‌گیرد، افزود: افق ۳۵۰ هکتار تا چند سال آینده را برای بخش گلخانه‌های این استان متصور هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *