جمعه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

ایجاد ۱۳۶۰۳ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد لرستان

مدیرکل کمیته امداد لرستان از ایجاد ۱۳ هزار و ۶۰۳ فرصت شغلی برای مددجویان زیرپوشش این نهاد خبر داد.

نسیم دلفان _ جلال‌ شیخ‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: ۱۳ هزار و ۶۰۳ فرصت شغلی سال گذشته برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد لرستان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه فرصت‌های شغلی ایجادشده در لرستان با صرف اعتباری بالغ‌بر ۷۹۸ میلیارد تومان ایجاد شده است، افزود: حدود هزار و هفت نفر از این میزان از طریق کاریابی و مابقی از طریق دریافت تسهیلات مشغول به‌کار شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با اشاره به توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی در سال مهار تورم و رشد تولید عنوان کرد: زمینه توانمندشدن خانواده‌های زیرپوشش این نهاد از طریق ایجاد اشتغال پایدار فراهم می‌شود.

وی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ زکات و استقرار پایگاه‌های جمع‌آوری زکات در لرستان بیان کرد: ۲ هزار و ۱۲۸ پایگاه ثابت و سیار برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم این استان دایر می‌شود.

شیخ‌پور گفت: پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطریه در دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، مساجد و محل‌های برپایی نماز عید فطر در شهرها و روستاهای لرستان مستقر می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با اشاره به استقرار دستگاه‌های کارت‌خوان در محل پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطریه ابراز کرد: کد دستوری #۵*۰۶۶*۸۸۷۷* ضمن فعال‌سازی درگاه‌های الکترونیکی برای جذب حداکثری زکات فطریه مردم این استان فراهم‌ شده است.

شیخ‌پور اظهار داشت: فقط خیریه‌ها و مؤسساتی که از قبل مجوز و کارت مخصوص جمع‌آوری زکات را از دبیرخانه شورای زکات لرستان دریافت کرده باشند مجاز به جمع‌آوری زکات فطریه هستند.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای دریافت فطریه عام، فطریه سادات و کفارات به‌شکل جداگانه‌ای پیش‌بینی‌ شده است، افزود: نیازمندان لرستان شناسایی شده‌اند و مبالغ جمع‌آوری زکات فطریه بلافاصله بین آنان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان عنوان کرد: ۲۷ میلیارد تومان زکات فطریه سال گذشته در این استان جذب و برای رفع مشکلات نیازمندان هزینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *