چهارشنبه , ۵ مهر ۱۴۰۲

اولین نشست دکتر باقری فرماندار دلفان با خبرنگاران رسانه های شهرستان برگزار شد

روز گذشته “سه شنبه ۲۶ آذر ماه” اولین نشست صمیمانه فرماندار دلفان با جمعی از خبرنگاران رسانه های شهرستان انجام شد…


نسیم دلفان – در این جلسه که با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید ابتدا مسئول روابط عمومی فرمانداری و سپس فرماندار شهرستان با تقدیر از خبرنگاران از حضور آنان در این نشست تشکر کردند.

درآغاز فرماندار از خبرنگاران خواست با در نظر گرفتن وقت ، اداره جلسه را خود آنان به دست گیرند.

خبرنگاران رسانه ها نیز هرکدام به نوبه خود ضمن تبریک انتصاب فرماندار جدید و بومی شهرستان از اینکه برای اولین بار چنین نشستی در این شهرستان انجام گرفته تقدیر کردند و تداوم و استمرار این گونه جلسات را از فرماندار خواستار شدند.

گزارشی از اوضاع نامناسب نسیم دلفان توسط قائم مقام این نشریه

رضا محمدی با ارائه گزارشی از وضعیت نشریه نسیم ، بعنوان اولین نشریه اختصاصی شهرستان ، اظهار داشت نسیم دلفان پس از حدود سه سال از فعالیت آن متاسفانه تاکنون از هرگونه مساعدت مالی و معنوی و حتی سرکشی مسئولین شهرستانی از این رسانه محروم بوده اند.

وی گفت در برخی شهرستان های استان از جمله بروجرد چندین نشریه فعالیت دارند و همه هم مورد حمایت مسئولین و مردم قرار گرفته اند اما در دلفان با وجود اینکه فقط یک نشریه اختصاصی شهرستان فعالیت دارد اما همین یک نشریه هم بعلت عدم حمایت مردم و مسئولین در اوضاع مناسبی به سر نمی برد.

محمدی در ادامه به برخی از مشکلات شهرستان از جمله وضعیت اداره ورزش و جوانان و همچنین موضوع بهداشت و سلامت دلفان اشاره کرد و خواستار توجه ویژه فرماندار و مسئولین شهرستان شد.

پس از نسیم دلفان ، خبرنگار سلام دلفان نیز به مواردی از مشکلات و موانع پیش روی خبرنگاران اشاره کرد.

مسلم زارعیان تصریح نمود ، یکی از اصلی ترین مشکلات ما عدم پاسخگویی مسئولین است که متاسفانه نه تنها در قبال تحلیل ها و نقد رسانه ها پاسخگو نیستند بلکه با توسل به زور و شکایت از رسانه ها سعی دارند ما را وادار به سکوت کنند.

پس از وی دیگر خبرنگاران نیز دغدغه های خود را در مسائل و مشکلات صنفی و همچنین معضلات شهرستان مطرح کردند.

بعد از صحبت های خبرنگاران ، نوبت به مسئولین فرمانداری حاضر در جلسه رسید که ابتدا کارشناس سیاسی و امنیتی فرمانداری ضمن تقدیر از حضور مهمانان اظهار داشت شما اهالی رسانه بعنوان بازوان اصلی و همیار فرمانداری و مسئولین شهرستان هستید و ما شما را در پیشبرد اهداف خود سهیم می دانیم.

انتشار برخی خبرها وجهه نام زیبای دلفان را زیر سؤال می برد…

عباس میرزایی در ادامه گفت :  بعضأ اخباری منتشر می شود که واقعأ ضرورتی ندارد و ممکن است تبعاتی به دنبال داشته باشد و شما از تبعات آن آگاه نباشید ، ما قبول داریم که برخی اتفاقات در این شهرستان رخ می دهد اما انعکاس آنها بر روی خروجی رسانه های شما به نام دلفان عزیز لطمه وارد می کند چرا که هر شخصی از هر نقطه ای از دنیا وقتی نام دلفان را در اینترنت سرچ می کند بلافاصله با اخبار منتشر شده شما مواجه می شود لذا انتشار برخی مسائل نه تنها برای پیشرفت شهرستان مؤثر نیست بلکه وجهه نام زیبای دلفان را هم زیر سؤال می برد. لذا از شما تقاضا دارم مسائل حوزه امنیتی و سیاسی شهرستان را با همکاری و هماهنگی فرمانداری ارسال کنید.

این صحبت های جناب آقای میرزایی با اعتراض محمدی خبرنگار نسیم دلفان و همچنین سید حسینعلی حسینی خبرنگار روزنامه اطلاعات و قدس مواجه شد…

خبرنگاران معترض اظهار داشتند برابر قانون مطبوعات هیچ احدی ولو در بالاترین مسئولیت اداری هم که باشد حق ندارد مبادرت به کنترل و سانسور مطالب مطبوعات نماید و اینکه ما اخبار مورد نظرتان را بخواهیم با شما هماهنگ کنیم کار غیر اصولی و غیر قانونی است.

سپس مسئول دفتر روابط عمومی فرمانداری با تکیه بر دو نقل قول از امام راحل و رییس جمهور صحبت های خود را آغاز کرد.

شاپور عیسی زاده اظهار داشت : بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) دستگاه های رسانه کشور را در حکم یک دستگاه تربیتی و آموزشی می دانستند و عقیده داشتند که این دستگاه ها بایستی به گونه ای عمل کنند که تمام اقشار ملت با این دستگاه ها تربیت بشوند …

وی گفت : دکتر روحانی رییس جمهوری نیز میگوید یک دولت مردم نهاد از رسانه های آزاد نمی هراسد.

عیسی زاده به چالش های بین رسانه ها و مدیریت شهرستان اشاره کرد و تصریح نمود : در تمام سالهای خدمت این جانب در فرمانداری دلفان هیچ گاه ملاحظه نکردم که کلیه رسانه های شهرستان موافق فرماندار و عملکرد او باشند ، اما اکنون با حضور دکتر باقری عزیز که یک فرد تحصیل کرده بومی است می بینیم تمام رسانه های شهرستان به طور کامل موافق ایشان هستند چراکه احساس می کنیم موفقیت ایشان موفقیت همه مردم دلفان است.

سعی کنیم در نگارش های خود احساسی عمل نکنیم زیرا به نوعی منجر به سیاه نمایی می شود…

مدیر روابط عمومی فرمانداری اذعان داشت : کار رسانه فقط انتقاد خالی نیست ما گاهی انتقاد را با سیاه نمایی اشتباه می گیریم

رسانه کارکرد فرهنگی دارد ، کارکرد اطلاع رسانی دارد ، کارکرد تفریحی دارد ، رسانه کارکرد هدایتی و راهنمایی دارد ،

 رسانه در وافع دروازه بان جامعه اند ، دروازه بان افکار عمومی جامعه اند… سعی کنیم در نگارش های خود احساسی عمل نکنیم زیرا به نوعی منجر به سیاه نمایی می شود.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها بایستی همگام دولت در سه محور اعتدال ، تدبیر و امید حرکت کنند گفت : اعتدال با لجام گسیختگی هیچ سازگاری ندارد و جواب نمی دهد ، تدبیر با شتاب زدگی و ناشی گری تفاوت دارد ، امید با یأس پراکنی و سیاه نمایی فرق می کند. لذا از شما خواهش میکنم دولت را با قلم های خود یاری نمایید.

من به دنبال تغییر به معنای مطلق نیستم…

فرماندار دلفان بعنوان آخرین سخنران این جلسه با تشکر از حضور صمیمانه اهالی رسانه شهرستان در جلسه ، اظهار داشت : من به دنبال تغییر به معنای مطلق نیستم ، دیدگاه من این است که فضایی برای آنچه که میخواهیم ایجاد کنیم فراهم شود، من دوست دارم آغازگر باشم هرچند که یک گام باشد…

از مطبوعات نه تنها باید شکایت نشود ، بلکه شکایت های قبلی هم بایستی پس گرفته شود…

علی باقری به بخشی از صحبت های خبرنگاران اشاره کرد و گفت : در بحث شکایت از مطبوعات ، من نظرم بر این است که تمام شکایت های مربوط به مطبوعات از طرف هر اداره ای که باشد بایستی پس گرفته شود و این را هم به مدیران تاکید خواهم کرد ، این موضوع در دولت تدبیر و امید سرلوحه قرار گرفته و منطبق با دیدگاه های شخصی من نیز هست ، بنابراین از مطبوعات نه تنها باید شکایت نشود ، بلکه شکایت های قبلی هم بایستی پس گرفته شود.

ما شنوا هستیم و بر آنچه می شنویم تمرکز می کنیم ، می بینیم و بر آنچه می بینیم تفکر می کنیم…

وی اظهار داشت : من دوست دارم به مطبوعات و رسانه ها کمک کنم و به دنبال آن هستم تا شیوه های درست کمک کردن به مطبوعات را با همفکری شما و همکارانم بیابم و خیلی تمایل دارم که شما را تقویت کنم ، از جمله اینکه به مدیران حتمأ تاکید خواهم کرد که نشریات را خریداری کنند و برای شما عزیزان و کارتان ارزش قائل شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان دلفان ، تصریح داشت ، من شما را همکاران خود می پندارم چرا که شما چشمان بینا و ناظر ما در جامعه هستید و ما را در رصد مشکلات منطقه کمک می کنید ، کار شما دقیقأ مانند چشم و گوش ماست ، ما شنوا هستیم و بر آنچه می شنویم تمرکز می کنیم ، می بینیم و بر آنچه می بینیم تفکر می کنیم.

باقری به بحث شکایت مردم از دستگاه های دولتی اشاره کرد و گفت : ما باید در فرمانداری نهادی داشته باشیم که به شکایت های مردمی رسیدگی کند و من حتمأ این را پیگیری خواهم کرد…

سعی کنید اخبار شما در ذهن خواننده بیشتر امید و نشاط را تداعی کند تا یأس و نا امیدی…

وی درباره نوع اخبار منتشره از سوی رسانه ها اظهار داشت : من خوب می دانم که شما احساس تان رشد و ترقی شهرستان است و این احساس ، احساس من هم هست ، باید بگویم من برای هیچ چیز غیر از این حس نیامده ام ، البته رشد و توسعه دلفان فقط جاده و راه نیست ، بنابراین معتقدم که فرهنگ ، امور اقتصادی و اجتماعی ، هویت بخشی ، تعامل و در کنار هم بودن ، همه و همه دغدغه هایی است که باید مورد نظر من و شما قرار گیرد.

فرماندار اذعان نمود ، من از شما عزیزان می خواهم که بیشتر بر روی اخبار مثبت و امید بخش تاکید کنید ، سعی کنید اخبار شما در ذهن خواننده بیشتر امید و نشاط را تداعی کند تا یأس و نا امیدی…

به گفته وی ، واژه های مرگ ، خود سوزی ، قتل ، غارت و غیره ، شاید از نظر رسانه ها اخباری جذاب و پر بیننده باشد ، اما همین مطالب تصویر نامناسبی را از دلفان در اذهان مردم نداعی و معانی خواهد کرد.

در بحث آزادی مطبوعات دلفان باید نمونه ای باشد برای سایر شهرستانها…

باقری با اشاره به اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند تصریح داشت : من سعی ام بر این است که در بحث آزادی مطبوعات ، دلفان نمونه ای باشد برای سایر شهرستان ها ، من حامی شما و پیش از همه مسئولین در کنار شما خواهم بود ، چه شما هم حمایت گر من باشید و چه نباشید..

وی در پایان گفت : من به آنچه گفتم وفادارم زیرا این ها که گفته شد تفکرات اعتقادی من است ، در پایان مجددأ از حضور همه شما بزرگواران تقدیر و تشکر میکنم.

………………………………………….

با تشکر از عکاسان محترم علیرضا کاظمی اصل و محمدجواد قبادی

۶ نظر

 1. آقای محمدی و حسینی خبرنگاران همیشه معترض
  فرماندار و آقای میرزایی هر دو یک مطلب رو گفتن و خواستند بگن که انتشار خبرهای نامناسب از دلفان چهره شهرمون رو بد جلوه میده
  شما چطور به حرف آقای میرزایی اعتراض کردید اما به حرف های آقای فرماندار که در واقع همون ها رو گفته معترض نشدید
  معلوم حتی اعتراض هاتون هم کور کورانه هست

  • برادر من مراد جان
   اولأ که میدونی بشین و بتمرگ هر دو یک معنی میده اما این کجا و آن کجا !
   آقای فرماندار ما رو نصیحت کردند به درج خبرهای امیدبخش ، اما آقای میرزایی گفتند که از شما میخواهم درباره درج اینگونه اخبار(امنیتی ، سیاسی) که باعث بد جلوه دادن شهرمون میشه با فرمانداری هماهنگی کنید که در واقع حرف ایشون خلاف قانون مطبوعات بود.
   البته این رو بگم که جناب آقای میرزایی بعد از جلسه به من گفتند که منظور ایشون هماهنگی مستقیم با فرمانداری نبوده و شاید اگر از واژه های بهتری استفاده می کرد سبب اعتراض ما نمی شد
   هر چند میدونم ایشون هم عاشق دلفان عزیز است و دوست دارد نام دلفان پر آوازه باشد نه اینکه بدنام
   در هر صورت ما مخلص ایشون و شما آقا مراد نازنین هستیم

 2. خبرنگاران عزیز از شما می پرسم ، این به قول خودتون اولین جلسه تون چه مزیتی داشت که تقاضا کردید این جلسات ادامه داشته باشه؟
  واقعأ بجای اینکه مسئولین کلی وقتشون رو صرف شنیدن حرف های بی نتیجه شما و سپس فراموش کردن اونها کنند بهتر نیست به این مردم خدمت کنند
  جالبه تقاضای استمرار کردن عجب عجب عجب عجب …

 3. آقای … رو نمیبینم
  چند جلسه دیگه هم داشتید که از شرکت در جلسات تون خودداری کرد
  خوشم میاد حالتون رو گرفته اون شما ها رو نه تنها عددی حساب نمی کنه بلکه زیر صفر هم به چشمش نمیاید
  شما رو در شأن خودش نمی بینه
  … همین طوری بوده … و باشد

 4. این گفته فرماندار محترم که من به دنبال تغییر نیستم برای بنده بعنوان یک شهر وند مبهم وقابل قبول نیست وبرای خودم دلیل دارم مگر اساس خلقت براساس تحول وتغییر بوجود نیامده است مگر نه این است که ارسال رسل وپیامبران برای هدایت وتغییر وتحول فرستاده شده اند مگر روز وشب براساس تغییر وتحول بوجود نیامده اند تغییر فصول برف وباران گرما وسرماو هم چنین دتیا وآخرت وزندگی ومرگ همه وهمه برای تغییر وتحول است وکسی نمی توا ند منکر شود امادر این روزگار وچرخش گردون اگر امام خمینی دست بکار نمی شد ومردم همراهی نمی کردند انقلابی بوجود نمیامدو حکومتی تشکیل نمشد واگر جمهوری اسلامی نبود انتخاباتی صورت نمی گرفت با این وصف اگر روحانی دنبال تغییر نبود{ تغییر مدیریت سیاسی اقتصادی وفرهنکی} مردم خلق حماسه نمی کردند واگر روحانی دنبال تغییر نبود وزرا واستانداران وفرمانداران… عزل نمی شدند واگر دولت روحانی نبود جنابعالی به قطع یقین فرماندار نبودیدبا این وصف سرزدگی وامید مردم به تغییر است ولذا شفاف باشید واز محا فظه کاری دوری بجو ید که خواست مردم است ومطمئنیم شما این سبک وسیاق نمی پذیرید ووامدار شخص به خصوصی نیستید وضروری است براساس مشی دولت وخواست فعالان سیاسی طرفدار دولت که فرزندان این مردمند وشما هم جز آنها.پس دست بکار شوید برای رونق بخشی به کار مردم وآبادنی شهرمان تغییرات را بر اساس سیاست دولت سروع کنید واز کسی نهراسید که مردم ودولت پشتیبان شماست وبه امر ونهی دیگران که بر روال مشی دولت نیست اجتناب کنید زیرا مسیر روشن استاحتیاج به سفارشات دیگران که دوستدار دولت نیستند نیست

 5. محس همتی کارشناس ارشد علوم سیاسی

  آفرین حرف دل دانشجویان ومردم شریف اعلام فرمودید احتیاج به توضیح بیشتر ندارد ما هم فرماندارامان دوست داریم اگر بر این سبک وسیاق حرکت کند دوست داریم دور تا دور حرف فرماندار محترم را بشنویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *