پنجشنبه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

اولویت حضور زنان در ورزشگاه با بازی های بین المللی است


مریم کاظمی پور با تاکید بر رعایت خطوط قرمز جمهوری اسلامی در مورد ورود زنان به ورزشگاه گفت: اولویت حضور زنان در بازی‌های بین‌المللی است اما تلاش می‌شود تا زمینه حضور با کرامت آنها در لیگ هم فراهم شود.

نسیم دلفان _به گزارش ایسنا، در آستانه شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران، نامه‌ای از سوی فیفا در ارتباط با شرایط و امکان حضور زنان در ورزشگاه‌های فوتبال به فدراسیون فوتبال رسیده است.

فدراسیون جهانی فوتبال در قالب نامه‌ای با استناد به نامه‌نگاری اخیر خود با این فدراسیون در زمینه فراهم کردن شرایط حضور زنان، خواستار ارائه توضیحاتی درباره امکان ورود زنان به ورزشگاه شده و به این فدراسیون توصیه کرده با شروع فصل جدید، زنان همانند مردان تماشاگر بازی‌های لیگ برتر باشند.

مریم کاظمی‌پور معاون وزیر ورزش در امور زنان در مورد این نامه گفت: نامه فیفا بیشتر پیشنهادی بود تا اینکه جنبه تهدید یا نگرانی داشته باشد. البته در نامه ذکر شده بود که حضور زنان در مسابقات لیگ زمینه‌ای برای حضور آنها در مسابقات بین‌المللی باشد که ما این مسیر را پیش از این به خوبی طی کرده‌ایم. در چند دیدار بین‌المللی به میزبانی ایران حضور موفق زنان تماشاگر و علاقمند به فوتبال را داشتیم. از این بعد هم در چارچوب موازین و خطوط قرمز جمهوری اسلامی و با احترام به نظر و قوانین موجود و مصوب در این زمینه قطعا تلاش می‌کنیم تا با حفظ کرامت زنان مسلمان ایرانی، عرصه ورزش را برای زنان به عنوان یک عرصه فرهنگی مهیا کنیم تا بتوانند در نشاطی که ورزش می‌تواند در جامعه ایفا کند، نقش داشته باشند.

او در پاسخ به اینکه با توجه به نامه فیفا احتمال حضور زنان در لیگ ۲۲ وجود دارد، بیان کرد: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم شرایطی را که یک میزبانی و حضور همراه با کرامت برای زنانمان داشته باشد، البته با اولویت عرصه‌های بین‌المللی فراهم کنیم. خیلی از قوانین این موضوع به مراجعی برمی‌گردد که باید تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر باشند. وزارت ورزش به عنوان مجری و ناظر قوانینی که از حوزه‌های نظارتی صادر می‌شود تمام تلاش خود را می‌کند، ایفای نقش کند و نقش اصلی خود را به انجام برساند.

کاظمی‌پور در مورد حضور وزیر ورزش در بازی‌های کشورهای اسلامی گفت: طبق آخرین تماس‌هایی که با آقای سجادی داشتیم، حتما در روزهای آینده به محل مسابقات می‌آید و با ورزشکاران کاروان ایران دیدار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *