سه شنبه , ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

انتقاد نماینده ولی فقیه در لرستان از دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات / برخی مسئولان در انجام وظایفشان کوتاهی می‌کنند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به تاخیر در انتصابات گفت: متاسفانه در برخی دستگاه‌های اجرایی استان به دلیل تاخیر در جابه‌جایی‌ها در انجام وظایفشان کوتاهی می‌کنند و منتظر مسئول جدید هستند و این موضوع به استان ضربه می‌زند…

نسیم دلفان – به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حجت السلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز درخطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد با اشاره به اهمیت تقوا اظهارداشت: آنچه که می‌تواند انسان را نجات دهد کسب تقواست که در همین دنیا حاصل می‌شود.

وی با اشاره به فرار رسیدن چهل و سومین دهه فجر انقلاب افزود: تداخل دهه فجر و ماه رجب بر شور و نشاط جوانان ما افزوده و برای همه درس‌آموز است که با اتکال به خداوند متعال و رهبری انسانی عارف والهی و همچنین اتحاد وهمدلی نصرت الهی را در پی دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: امام راحل فرمودند من در پیروزی انقلاب اسلامی هیچ نقشی نداشتم و آن کسی که دل‌ها را متحول و مردم را باهم متحد کرد خداوند متعال بود که پیروزی شگفت انگیز ۲۲ بهمن سال ۵۷ رقم خورد.

وی بیان کرد: به طور یقین دهه فجر با توجه به شکل و شیوه حضوری که مردم برای گرامیداشت آن روز نیاز است و از طریق ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود نشان می‌دهند که تا تشکیل یک دولت اسلامی و جامعه اسلامی به تمام معنا با پیروی از تدابیرمقام معظم رهبری راه نورانی اسلام و شهدا را ادامه می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: یکی از راه‌های موفقیت که امامین انقلاب اسلامی وحدت و همدلی قوا سه گانه در سطح کشور و سطوح پایین‌تر است که این همدلی و وحدت در استان نیز باید وجود داشته باشد چرا که مردم استان انتظار دارند این انسجام و همدلی را درعمل مشاهده کنند.

وی تصریح کرد: انسجام بین دستگاه‌های اجرایی در خدمت به مردم و تلاش جهت ایجاد اشتغال، کاهش تورم، جلوگیری از گران‌فروشی، راه‌اندازی کارخانه و صنایع تعطیل شده، پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان، نفی و مقابله با توصیه‌های فرا قانونی و جذب نیروی بدون ضابطه، دقت در اجرای پیمانکاری‌ها از جمله مهمترین اولویت برنامه‌های کارگزاران سه قوه در استان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه جمهوری اسلامی برای رسیدن به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی نیازمند سرمایه اجتماعی مردم و اعتماد عموم مردم است خاطرنشان کرد: توجه دستگاه‌های حاکمیتی در استان به دغدغه‌های مردم و نگرانی نخبگان، فرهیختگان و گروه‌های انقلابی، جهادی، سیاسی و اجتماعی امری ضروری است و باید به این نگرانی‌ها توجه شود.

وی اظهار داشت: یکی از نگرانی‌هایی که این روزها در استان در محافل و در میان تشکل‌های مختلف شنیده می‌شود تاخیر در انتصابات جدید در کشور و استان است، البته اگراستاندار استان لرستان بنا برانتصاب نداشتند بنده حرفی نمی‌زدم، اما اطلاع دارم افرادی برای مدیریت برخی سازمان‌ها به وزارت‌های مربوطه معرفی کردند و در حال مطالعه برای معرفی برخی افراد دیگر نیز هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: ظاهرا پیچیدگی و تاخیر در انتصابات در استان به این دلیل است که افرادی خارج از قوه مجریه در تلاش هستند افراد پیشنهادی خود را برای پست‌های استان به کار بگیرند و این همان موضوعی است که مقام معظم رهبری نهی کردند و گفتند دخالت نشود.

امام جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: اگر به اصل تفکیک قوا و درعین این تفکیک هماهنگی قوا با یکدیگر توجه لازم کسی پاسخگو اعمال خلافش نخواهد بود در این صورت مدیران قبل از اینکه به مسئولان مربوطه خود در استان پاسخگو باشند خود را مطیع کسانی می‌دانند که در انتصاب آنها دخالت داشته است که همین امر سبب آسیب می‌شود.

وی با بیان اینکه بنده به عنوان خدمتگزار مردم از استاندار درخواست می‌کنم که با جدیت به دنبال اجرایی کردن مصوبات سفر رئیس جمهور به استان باشد بیان کرد: با توجه به اینکه افرادی را برای مدیریت دستگاه‌ها پیشنهاد داده‌اند باید از این مرحله با سرعت و دقت عبور کنیم تا مصوبات سفر رئیس جمهور به استان سریعتر شکل اجرایی به خود گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: متاسفانه در برخی دستگاه‌های اجرایی استان به دلیل تاخیر در جابه‌جایی‌ها در انجام وظایفشان کوتاهی می‌کنند و منتظر مسئول جدید هستند و این موضوع به استان ضربه می‌زند در همین راستا باید روند انتصابات در استان سرعت بیشتری بگیرد و افراد دارای انگیزه، با نشاط و کسی که خود را وقف مردم کند و از همه ظرفیت‌های استان بهره بگیرد روی کار بیایند تا عقب ماندگی‌های استان جبران شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه استاندار استان منتخب دولت سیزدهم است جریانات هم سو با دولت در استان انتظاردارند استاندار در انتصابات به یک یا دو دهه سوابق افرادی که انتصاب می‌کنند توجه کند، چرا که برخی فعالان سیاسی، همکاری و فرهنگی به جهت تاخیر در انتصابات و نوع انتصابات نگرانی‌هایی دارند که شایسته است با تشکیل جلسات مشترک روشنگری‌های لازم صورت بگیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: نیروهای مذهبی و انقلابی سرمایه‌های اجتماعی استان و نظام هستند بر همین اساس با نشست و تبادل نظر از این ظرفیت‌ها استفاده شود و مانع تفرقه و جدایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *