یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

انتقاد صریح امام جمعه خرم‌آباد از مدیریت شهری / وضعیت غیرقابل قبول مرکز استان حاصل عملکرد شورای شهر و شهرداری است

نماینده ولی فقیه در لرستان: شورای شهر و شهرداران یکی پس از دیگران می‌آیند اما وضعیت شهر پیشرفت ندارد و این موضوع به ناکارآمدی هر دو نهاد مربوط می‌شود…

نسیم دلفان – حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مدیریت شهر خرم آباد را خطاب قرار داده و گفت: من بارها در خطبه‌ها از شهرداری و شورای اسلامی شهر نام برده‌ام و همه تذکرات هم از باب خیر خواهی برای ارائه خدمات قابل قبول به شهروندان بوده است.

وی افزود: تاکید بر پرداخت عوارض توسط مردم و دستگاه‌های اجرایی یکی از مواردی بوده که ما مطرح کرده‌ایم، زیرا عدم پرداخت عوارض باعث شده خدمات شهری در تراز مرکز استان نباشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: اخباری که از داخل شورای اسلامی شهر به وسیله خود اعضا به بیرون منتقل می‌شد، خوشایند نبود.

وی گفت: وضعیت شهر قابل قبول نیست و این محصول عملکرد شورای شهر و شهرداری است.

خطیب جمعه خرم‌‌آباد تصریح کرد: اینکه مرکز استان لرستان سال‌ها از مراکز دیگر استان‌ها عقب بماند قابل قبول نیست، شورای شهر و شهرداران یکی پس از دیگران می‌آیند اما وضعیت شهر پیشرفت ندارد و این موضوع به ناکارآمدی هر دو نهاد مربوط می‌شود.

وی تاکید کرد: اعضا شورای اسلامی شهر اختلافات درونی را کنار بگذارند، به منافع شخصی توجه نکنند، آیین نامه‌ها و قوانین را ملاک قرار بدهند و در عزل و نصب‌ها دخالت نکند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه اعضا شورای اسلامی شهر دخالت در انتصاب‌های قومی، خویشی و رفاقتی را کنار بگذارند، خاطرنشان کرد: وظیفه آنها انتخاب شهردار دانا، توانا، متعهد، اهل دانش و تجربه است که سال‌ها در شهرهای بزرگ مسوولیت داشته‌اند.

وی بیان داشت: بعداز گزینش شهردار تعامل آنها بر اساس آیین نامه باشد نه بر اساس منافع شخصی، در این‌صورت ممکن است بخشی از نارضایتی مردم را جبران کنید.

امام جمعه مرکز استان گفت: البته نمی‌توانید نارضایتی مردم را به طور کامل جبران کنید، اما اگر انتخاب خوبی داشته باشید و فراتر از قانون از شهردار چیزی نخواهید ممکن است بخشی از عقب ماندگی‌ها جبران شود.

وی تاکید کرد: در صورتی که نارضایتی مردم جبران نشود ما هم به‌عنوان خدمتگزاران و دلسوزان شهر به وظیفه خود عمل می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *