دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱

انتقاد شهروندان در رابطه با قطع یک درخت کهنسال در نورآباد و جوابیه شهرداری

یکی از شهروندان نورآباد با ارسال تصویر و متن زیر ، به قطع یک درخت کهن‌سال در این شهر واکنش نشان داده و خواستار پاسخگویی مسئولان امر شد.

📨 پیام‌شهروند
⁦✍️⁩ بنظر می‌رسد این درخت عمری بیش از پنجاه سال داشته است ، لطفا نگید درخت خشک شده بود یا اینکه درخت دچار بیماری شده بود، چون ما اهالی سه راه ولیعصر (عج) شاهدیم که این درخت سالها صحیح و سالم و با صلابت ایستاده بود.
آیا منفعت و اصرار مغازه‌های همسایه درخت در قطع آن دخیل نبوده است؟

🔻جوابیه روابط عمومی شهرداری نورآباد

✍️ ⁩با تشکر از مدیران رسانه‌های شهرستان که با انعکاس مسائل ، مشکلات ، انتقادات و پیشنهادات بازوی قدرتمند مدیریت شهری می‌باشند.

یکی از وظایف ذاتی شهرداری‌ها توجه به گسترش فضای سبز کاشت ، حفظ و نگهداری درختان در سطح شهر می باشد که شهرداری نورآباد هم از این قاعده مستثنی نیست ولی بعضی مواقع حفظ جان شهروندان بر همه چیز ارجعیت دارد .
معاونت خدمات شهرداری در پی گزارش شهروندان و بازدید کارشناسان فضای سبز شهرداری با توجه به گزارش کارشناسی مبنی بر اینکه درخت مورد اشاره که یک اصله درخت نارون با قدمت بیش از ۳۰ سال می‌باشد متاسفانه به علت نفوذ حشره چوب خوار از داخل پوک شده و هر آن احتمال سقوط آن می‌رفت لذا شهرداری بناچار و صرفا جهت جلوگیری از خطرات احتمالی جانی و مالی ناشی از سقوط آن و تکرار حادثه سقوط درخت جلوی بانک ملی بالاتر از فرمانداری و جان باختن یکی از همشهریان عزیز ، علیرغم میل باطنی ضمن طرح موضوع در کمیسیون قطع اشجار و پس از صدور رای نسبت به قطع آن در روز گذشته اقدام نموده و تصاویر پیوستی نیز گواه این مطلب می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.