انتقاد رییس اداره ورزش و جوانان دلفان از عدم مشارکت شهرداری در توسعه سرانه فضای ورزشی شهر نورآباد

انتقاد و واکنش شدید رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان از عدم مشارکت و همکاری شهرداری در توسعه سرانه فضای ورزشی شهر نوراباد

مسلم یوسفی با بیان اینکه با تغییر سبک زندگی و گسترش روزافزون ابزارهای فناوری که موجب کم تحرکی و گسترش امراض فیزیکی، روحی شده است؛ صیانت از سلامت و ارتقا زندگی شهروندان ، توسعه فضاهای ورزشی و مراکز تفریحی و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان یکی از مهمترین رسالت های مدیریت شهری است.

ایشان با گلایه مندی و انتقاد از عدم توجه به پتانسیل ورزشی شهر نوراباد و مغفول ماندن گسترش فضای ورزشی و عدم هم افزایی و روابط سازنده جهت مشارکت افزایش سرانه ورزشی توسط شهرداری افزودند:
طبق بند ۲۱ ماده ۵۵ توجه به توسعه فضاهای ورزشی و ورزش های همگانی و در اختیار نهادن زمین های با کاربری ورزشی جهت توسعه ورزش شهر از اختیارات و وظایف شهرداری ها می باشد.
ایشان عدم توازن و مشارکت را موجب انتقال منابع ورزشی شهر به خارج شهر بیان کردند و افزودند: این رویه موجب عدم دسترسی اغلب شهروندان میشود که غالبا در بسیاری از ایام سال استفاده کردن از این فضا برایشان مقدور نیست.ایشان متمرکزسازی فضاها را موجب کاهش استفاده جوانان و مناطق حاشیه نشین شهر از فضای ورزشی دانستند.

یوسفی با بیان اینکه با پیگیرهای اداره ورزش و جوانان شهرستان و با همت آقای دکتر ابراهیمی نماینده محترم شهرستان ۴ زمین چمن مصنوعی با وجود کمبود منابع وزارتخانه برای شهر نورآباد اخذ مجوز و تامین اعتبار شده است؛ که می تواند موجب استفاده و ایجاد نشاط در جوانان و محلات شهر شود گفت:
با پیگیرها و جلسات بعمل آمده و مکاتبه با شهرداری جهت اجرای پروژه های مذکور تاکنون اقدام و همکاری لازم و ملموسی جهت در اختیار نهادن و یا ارائه لیست زمین های با کاربری ورزشی به این اداره انجام نشده است. به عبارتی با عدم همکاری مواجه شده ایم که اگر تصمیم مقتضی و صحیح اتخاذ نشود ممکن است بزودی با برگشت منابع و اعتبار از طرف وزارتخانه مواجه شویم.

ایشان سرانه ورزشی شهرستان را ۳۷ سانتی متر اعلام کردند و افزودند: ما بگونه ای کمترین فضای ورزشی را در استان داریم در صورتی که طبق نورم استاندارد کشوری سرانه ورزشی ۲ متر اعلام شده است.
ایشان با انتقاد اینکه اگر این رویه عدم همکاری و مشارکت از جانب شهرداری و عدم توجه به ورزش شهرستان ادامه داشته باشد قطعا در آینده با مشکلات کمبود فضا و سرانه ورزشی مواجه خواهیم شد و زنگ هشداری است برای پرکردن و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نسل کنونی و آتی شهرستان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.