شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

انتخاب لرستان به‌عنوان پایلوت اجرای طرح‌های محیط‌زیست طبیعی

معاون هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور گفت: لرستان به‌عنوان استان پایلوت اجرای طرح‌های محیط‌زیست طبیعی انتخاب شد.

نسیم دلفان _ به گزارش ایسنا ، علیرضا نورمحمدی در نشست منطقه‌ای رؤسا و دبیران مناطق پنجگانه سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور در لرستان که سیزدهم آذرماه در محل اداره محیط‌زیست استان برگزار شد، اظهار کرد: اولین نشست منطقه‌ای رؤسا و دبیران مناطق سازمان حفاظت محیط‌زیست (مناطق پنجگانه کشور) در تاریخ ۱۴۰۱/۴/۹ با محوریت محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی و با حضور رؤسا و دبیران مناطق پنجگانه سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور در استان لرستان برگزار و استان لرستان در این نشست به‌عنوان استان پایلوت اجرای طرح‌های محیط‌زیست طبیعی انتخاب شد.

وی تصریح کرد: در بندهای ۱ و ۱۷ مصوبات این نشست ادارات کل حفاظت محیط‌زیست استان‌ها موظف شده‌ بودند که در حد امکان از تجهیزات و تکنولوژی‌های نوین در حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان استفاده کنند. لذا با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های صورت گرفته الحمدلله نتایج خوبی در این استان پایلوت (استان لرستان)؛ در اجرای مصوبات نشست حاصل شده است که می‌بایست این اقدامات به سایر استان‌های کشور در جهت پیشبرد اهداف سازمانی تسری پیدا کند.

معاون هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط زیست کشور پروژه‌های افتتاح شده در سفر علی سلاجقه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور از جمله افتتاح اولین مرکز مانیتورینگ و پایش برخط مناطق و تالاب‌های استان لرستان، اخذ مجوز دستگاه‌های بیسیم دیجیتال و تکرار کننده‌های آن و افتتاح اولین و بزرگترین سایت پرورش گوزن زرد بخش خصوصی کشور و رونمایی از فسیل‌های ۷ میلیون ساله دره دیمه نورآباد در مجموعه قلعه فرهنگی- تاریخی فلک الافلاک خرم‌آباد را کاملأ منطبق بر شعار سال سازمان حفاظت محیط‌زیست یعنی محیط‌زیست مردم پایه؛ هوشمند و فناورانه عنوان کرد و این امور مهم را حاصل تلاش‌هایی دانست که بعد از این نشست و در اجرایی نمودن مصوبات آن صورت پذیرفته است.

نورمحمدی اضافه کرد: نشست‌های متعددی با موضوعات مختلف از جمله محیط‌زیست انسانی، طبیعی و … تاکنون در سطح کشور برگزار شده است و مسائل و مشکلات محیط‌زیست کشور در این جلسات واکاوی و چاره‌جویی شده و با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران این امور در حال پیگیری و حصول نتیجه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *