شنبه , ۹ مهر ۱۴۰۱

امروز روز شورا بود/گفتگوی کوتاه و شنیدنی نسیم دلفان با شورایی های شهر نورآباد/نمره عملکرد شورای شهر از بیست نمره؟

چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا خرداد ماه سال ۹۲ در سراسر کشور با رأی مردم انتخاب شدند…


نسیـــم دلفـان – حدود سه سال از این انتخابات می گذرد و یکسال دیگر شورای چهارم بکار خود پایان خواهد داد.

امروز روز شورا بود ، ضمن تبریک به شورایی های محترم شهر نورآباد ، بمناسبت گرامی داشت این روز ، خبرنگار ما با برخی از اعضاء شورای شهر گفتگوی کوتاه و شنیدنی داشته است که توجه شما مخاطبان گرامی را به آن جلب میکنم.

محمدکرم فتحی نایب رییس شورا در این گفتگو به خبرنگار ما گفت : شورای چهارم شهر نورآباد با بدهی سنگینی که شهرداری داشت کار خود را شروع کرد.

وی اضافه کرد ، تصمیمات جدی و خوبی برای پیشبرد اهداف شورا در نظر داشتیم اما متاسفانه بدهی ها و کمبود قابل توجه اعتبارات و منابع مالی اکثریت تصمیمات و مصوبات ما را با مشکل مواجه کرد.

این عضو شورای شهر نورآباد اظهار داشت : از  پروژه های قابل ذکر در زمان شورای چهارم می توان به طرح ساماندهی پارک جنگلی علی آباد (فردوسی) ، پارک باباطاهر ، ساماندهی فاضلاب مسیر خیابان امام و همچنین پیاده روی این خیابان اشاره کرد.

وی گفت برنامه هایی برای ساماندهی و افزایش محیط قبرستان اصلی شهر و همچنین تپه شهدای گمنام در نظر است که امیداواریم امسال به  نتایج خوبی دست یابیم.

این مسئول همچنین گفت : دکتر ستاری شهردار نورآباد قول داده است تا پایان ماه جاری تمامی پارک های شهر را به ابزارآلات ورزشی و ابزار مخصوص بازی کودکان تجهیز نمایند و ما پیگیر هستیم وعده  شهردار محترم محقق شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر اینکه از بیست چند نمره به عملکرد شورای چهارم می دهید اظهار داشت: چند نمره را نمی دانم اما شخصأ از عملکرد شورا رضایت کافی را ندارم زیرا با مشکلات عدیده ای مواجه بودیم و این مشکلات باعث شد اکثر تصمیمات ما به نتیجه مطلوب نرسد.

محمدعلی کریمی عضو دیگر شورای شهر نورآباد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: نمیدانم بگویم چند نمره حق شوراست اما با توجه به پیگیری های مجدانه و جدیت اعضاء برای پیگیری مصوبات ، هر چند بخاطر مشکلات پیش رو نتیجه چندانی نداشته اما به نظرم عملکرد شورا مثبت بوده است.

وی نیز به پروژه پارک علی آباد بعنوان یکی از مصوبات شاخص شورا اشاره کرده و اظهار نمود ، فاز اول این پارک به اتمام رسیده و فاز دوم نیز در حال پیگیری است که استقبال چشمگیر شهروندان را به دنبال داشته است.

این عضو شورای شهر ، ادامه ساماندهی پارک باباطاهر و همچنین خیابان اصلی شهر نورآباد را از جمله کارهای قابل ذکر در شورای چهارم دانست.

وی اضافه کرد در یک سال پایانی شورا پیگیر خواهیم بود مصوباتی که تاکنون به نتیجه نرسیده هرچه سریعتر به سرانجام برسند.

هوشمند احمدیان یکی دیگر از اعضاء شورای شهر نورآباد است که با خبرنگار ما گفتگو کرد.

احمدیان نیز حاضر نشد نمره ای را به عملکرد شورا بدهد و گفت با توجه به مشکلات پیش روی مصوبات و پیگیری های شورا من به شخصه از عملکرد جمعی شورا راضی نیستم.

وی درباره عملکرد شخص خود گفت: پیگیری های جدی برای به میدان آوردن سرمایه گذاران خصوصی داشتم ، هرچند در اکثر مواقع بنا به دلائلی که از ذکر آن می گذرم با سرمایه گذاران پیشنهادی من مخالفت می شد اما من آنچه را که وظیفه ام بود انجام دادم.

رییس سابق شورای چهارم افزود: پیگیری های جدی در رابطه با مطالبات شهرداری از ادارات در دستور کار قرار گرفته و این مطالبات از دغدغه های اصلی ما در شورای شهر است.

به گفته وی ، پروژه های شاخص شورای چهارم که تا حدودی به سرانجام رسیدند ساماندهی خیابان امام و فاضلاب فرسوده آن بود و همچنین پارک علی آباد و  باباطاهر

احمدیان اضافه کرد یکی از مشکلات اصلی شهرداری نورآباد و نگرانی شهروندان وجود برج ۱۲ طبقه بود که نیمه کاره رها شده بود.

وی در این رابطه  گفت: الحمدالله به نتایج خوبی درباره این پروژه مهم رسیدیم و امیدواریم مشکلات اداری و حقوقی آن هر چه سریعتر مرتفع شده و پیمانکار جدید کار خود را آغاز نماید.

سرکار خانم جلالوند تنها بانوی عضو شورای شهر نورآباد نیز به خبرنگار ما گفت : عملکرد شورای چهارم را چندان بی اثر نمی دانم اما نمره خیلی خوبی هم نمی توانم در نظر بگیرم.

وی گفت : من از بیست نمره ۱۴ نمره بیشتر به خودمان نمی دهم زیرا در مجموع کلی چندان مطلوب نبوده ایم.

این عضو شورای شهر افزود مصوبات بسیاری داشتیم که اکثرأ به دلائلی همچون نبود اعتبار کافی یا تغییر در تصمیمات بعدی شورا یا شهرداری به نتیجه نرسیدند.

جلالوند تصریح کرد ، مصوبات شورا تنها کافی نیست بلکه پیگیری هاست که تصمیمات را به سرانجام می رساند اما متاسفانه در بحث پیگیری واقعأ مشکلاتی وجود دارد.

این بانوی عضو شورا اضافه کرد : به نظر من پارک بانوان از شاخص ترین کارهایی است که باید به آن اشاره کنم و امیدوارم هرچه زودتر شاهد بهره برداری این پروژه باشیم تا بانوان این شهر با خیال راحت مکانی اختصاصی برای ورزش و تفریح داشته باشند.

به گفته وی ادامه پروژه پارک علی اباد و همچنین مصوباتی از جمله تبدیل محل و زمین کشتارگاه سابق در میدان فردوسی به جایگاه سی ان جی و نیز از سرگیری پروژه شرکت سایپا با مدیریت رشید رضایی از جمله اموری است که در صورت تحقق رضایت عمومی شهروندان را به دنبال خواهد  داشت.

جلالوند افزود: شهردار نورآباد درباره پیگیری موضوع قبرستان شهر ، مطالبات قابل توجه شهرداری از ادارات ، ساختمان ۱۲ طبقه که الان دیگه باید گفت ۸ طبقه ، زمین مجاور میدان امام (ره) ، تکلیف اراضی فاز ۳ و ۴ فرهنگیان ، اراضی بهارستان و چندین مورد دیگر قول هایی داده است که اگر به سرانجام برسند می توان بخشی از مشکلات را حل شده دانست.

نسیم دلفان آمادگی دارد صحبت های دیگر اعضاء محترم شورای شهر نورآباد را بمناسبت روز شورا منتشر نماید.

مهندس عباسپور گفت بزودی مطالب خود را ارائه خواهم داد اما تلاش های خبرنگار ما برای تماس با سایر اعضاء شورای شهر تاکنون به نتیجه نرسیده است.


مطالـــب مرتبـط :

» تعداد اعضای شوراهای شهرهای لرستان کاهش می‌یابد/تعداد شورای شهر نورآباد از ۹ نفر به ۷ نفر کاهش خواهد یافت

» قبرستان نورآباد جایی برای حفر قبر جدید ندارد/وعده شورای شهر برای ایجاد قبرستان جدید و ساماندهی قبرستان فعلی به کجا رسید؟؟؟

» جوابیه شورای شهر به گزارش انتقادی نسیم دلفان درباره وضعیت نابسامان قبرستان شهر نورآباد

» دیدار نماینده منتخب دلفان و سلسله با شهردار و کارکنان شهرداری نورآباد+گزارش تصویری


tavajoh.giftavajoh.gifتازه ترین اخبار منطقه را مستقیمأ از طریق ترمینال خبری ” نسیـــم دلفـان ” دریافت کنید.

برای عضویت در کانال خبری نسیم دلفان روی تصویر زیر کلیک نمایید.

12

۸ نظر

 1. مهمترین عملکردشورای شهر سفرهای سیاحتی و زیارتی!!!به کیش و مشهد و اقامت در هتلهای پنج ستاره بوده که باهزینه آنها مطالبات چندماهه رفتگران زحمت کش شهرداری رامیشد پرداخت نمود ،……..
  ایکاش…….

 2. ضمن احترام به ماهیت شوراها ومشارکت مردم ، حضور شوراها فقط در شهرهای کلان مانند تهران واصفهان ومشهد و.. بیشتر نمود داشته وبنظر میرسد اگر شهرداران بصورت انتصابی دولت باشند کارها خیلی خوبتر پیش میروندوجای نفوذ عقاید وتفکرات ناپخته شورا وحتی سوء استفاده های آنها گرفته میشود هرچه فکر میکنم بجز سوء استفاده درمسائل مالی وبکارگیری نیروهای مد نظر و…چیزی از شوراها بیرون نیامده .خداییش شوراها باید ابطال گردند.

 3. باسلام چرا خبری از انا پارک نیست اقایان همیشه حق به جانب چرا ساماندهی نمی شود چرا چرا چرا لازم باشد مگر یک میلیارو دویست ملیون به همین شورای شهر ندادید مگر همه کار ایشان نیستند مگر همین اقا عباسپور نمی گفت با دوسه ملیون راه اندازیش می کنم پس چی شد چی شد

 4. بهترین عملکرد شورا اضافه کردن هرچه بیشتر نیروهای فصلی به شهرداری و اضافه نمودن بار مالی برای شهرداری بوده آن هم نه نیروی مفید و کاری بلکه نیروهای غیر مفید که شهردار هم به دستور شورا این افراد را در پستهای راحت و غیر فعال قرار داده . میخواستم بدانم در این وضعیت که شهرداری حقوق کارکنان را چند ماه است پرداخت نکرده جز مشکل تراشی چه کار مفیدی اقای ستاری و شورا انجام داده اند وجداناً توانای ندارید استعفا دهید و شر خود را از سر این کارگران و مردم کم کنید

 5. شورای شهر نورآباد هیچ کار مفیدی انجام نمی دهد فقط یک دکور است

 6. علی حسین عباسپور

  سلام
  مبعث پیامبر اعظم (ص )بر همگان مبارک باد.
  از اینکه بنده نوازی میکنید ممنونم.ازینکه فعالیت هایم نمودار نیست شرمسارم.بر همین اساس ۲بار استعفامو دادم اما مورد پذیرش واقع نشده.در مورد آناپارک با اینکه مبلغ اعلامی نادرست است امادتاثیر بر حرف متین شما ندارد و بسیار ایراد بجایی گرفتی.به این مبعث قسم یکی از سوالات همیشگی من از شورا و شهردار همین عدم راه اندازی آناپارکه اما زورم نمیرسه در. این مورد در اقلیت هستم.و دلم میخواد دایر بشه و هزینه انچنانی هم نداره شما درست می فرمایی
  از شهردار و شورا سوال کنید.یا یه سر به شورا بزنید متوجه میشوید که کوتاهی نکرده و نخواهم کرد

 7. نمره صفر کمه تونه به نظرم باید اخراج بشید
  بخاطر شدت ضعف عملکرد ، صعود چند قابل توجه اموال و سفرهای شیک تان

 8. مگه شورا کاری کرده که بخواد نمره بگیره؟به قول دوستمون شورا فقط یه دکوره،البته یه دکور پر خرج که نه تنها باری از دوش مردم برنداشتن بلکه خودشون باری شدن رو دوش مردم،به وضوح حیف و میل شدن بودجه و بیت المال مردم رو میشه دید امروز یه خیابون و کوچه رو جدول کشی میکنن فرداش زمین رو میکنن و جدول کشی ها رو خراب میکنن واقعا با دیدن این صحنه های حروم کردن پول مردم اشک تو چشام جمع میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.