پنجشنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲

امام جمعه دلفان خواستار تسریع در ساخت کتابخانه دوم نورآباد شد

حجت‌الاسلام خانی در دیدار با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان لرستان افزود: در شهر نورآباد تنها یک کتابخانه وجود دارد که با توجه به جمعیت این شهر جوابگوی علاقمندان نیست.

نسیم دلفان – امام جمعه شهرستان دلفان یاد آور شد: با گذشت چند سال از آغاز ساخت کتابخانه دوم در شهر نورآباد، هنوز این طرح تکمیل نشده است.

وی خواستار تسریع در تخصیص بودجه لازم برای تکمیل کتابخانه شماره دو دلفان شد.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان در گزارشی درباره این دیدار نوشت : فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های لرستان به‌منظور توسعه همکاری‌ها و ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی، یکشنبه، ۲۶ دی‌ماه با امام‌جمعه شهرستان دلفان، دیدار کرد.

حجت‌الاسلام خانی، در این دیدار گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی ایران در حال تبدیل شدن به مرجعیت علمی دنیا بوده و این مطلب برای حوزه نخبگان علمی مسئولیت‌آفرین بوده، چون که باید به دنبال آفرینش علمی معتبر داشته باشند.

وی با بیان اینکه براساس فرمایش دیگر مقام عظمای ولایت، باید ترویج زبان فارسی محور قرار گیرد تا در آینده افراد مختلف در سراسر دنیا، برای کسب علوم به دنبال فرا گرفتن این زبان باشند، ادامه داد: باور بنده بر این است این نگاه فاخر و افق‌ساز، کاملاً محاسبه شده بوده و یقیناً در آینده اتفاق خواهد افتاد.

خانی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه نخبگان علمی، متعهد و مؤمن خود به سرعت در حال طی کردن مراتب علمی و کسب افتخار در سطح بین‌الملل است، اضافه کرد: در شهرستان دلفان همانند سایر نقاط ایران اسلامی نیز نخبگان علمی و فرهنگی زیادی وجود داشته است که به‌عنوان مثال در حوزه نویسندگی و قلم ۲۵۰ مؤلف در این شهرستان وجود دارد؛ از این‌رو نباید به سادگی از کنار این ظرفیت‌های عظیم گذشت.

امام‌جمعه شهرستان دلفان افزود: پتانسیل‌های خوبی در شهرستان دلفان به‌ویژه در حوزه جوانان تحصیل‌کرده و نخبگان علمی، وجود داشته که باید همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی استان در راستای توسعه همه جانبه شهرستان از این پتانسیل‌های بزرگ بهره برده تا با یاری خداوند متعال در آینده محرومیت، از چهره شهرستان دلفان زدوده شود.

حجت‌الاسلام خانی با بیان اینکه لیستی از مشکلات شهرستان تهیه شده که یکی از این مشکلات، کمبود کتابخانه‌های عمومی در سطح شهرستان دلفان است که انتظار داریم با تدبیر مسئولان ذی‌ربط و برنامه‌ریزی دقیق این مشکلات برطرف شود، گفت: در جهت توسعه کتابخانه‌های عمومی در شهرستان دلفان ستاد نماز جمعه آماده همکاری خواهد بود و در این خصوص بخشی از فضای مصلی نماز جمعه که در مرکز شهر واقع شده است، جهت راه‌اندازی کتابخانه عمومی پس از طی مراحل اداری در اختیار اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی لرستان قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *