چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۴۰۳

امام جمعه: ضعف زیرساخت‌های فرهنگی در دلفان مشهود است

امام جمعه نورآباد دلفان گفت: ضعف زیرساخت‌های فرهنگی در این شهرستان مشهود است و مردم خواستار افزایش سرانه مراکز دینی و مساجد هستند.

نسیم دلفان – حجت‌الاسلام محمدیوسف خانی در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۲۳ مسجد در این شهرستان وجود دارد که با وجود فعال بودن اما به معنای واقعی تکمیل نیستند و این در حالیست که طرح ساخت ۷۰ مسجد نیز نیمه تمام است.

وی با تاکید بر ایجاد خانه های عالم روستایی در مساجد ادامه داد: طرح احداث مصلای نورآباد به عنوان مرکز دلفان از سال ۸۶ توسط اداره‌کل راه و شهرسازی لرستان آغاز شده و تاکنون تکمیل نشده است.

وی کمبود اعتبار را علت طولانی شدن اجرای این طرح عنوان کرد و بیان داشت: طی ۶سال گذشته، اعتبار دولتی برای این طرح اختصاص نیافته است که امیدواریم با همت دولت سیزدهم بودجه مورد نیاز برای تکمیل آن تخصیص یابد.

وی یادآور شد: این طرح یک مرکز بزرگ فرهنگی و دینی است که علاوه بر محل برپایی نمازجمعه، امکاناتی از قبیل سالن آمفی تئاتر، کتابخانه، سالن رایانه و دفتر امام‌ جمعه شهرستان در آن پیش بینی شده است.

حجت‌الاسلام خانی با اشاره به برخی از آسیب های اجتماعی دلفان، توجه ویژه مسوولان استان و کشور به این شهرستان را ضروری خواند و ادامه داد: آمار طلاق در این شهرستان نگران کننده است که بایستی در زمینه پیشگیری و کاهش آن چاره اندیشی کرد.

امام جمعه نورآباد افزود: سفر رییس جمهوری به لرستان فرصت مناسبی برای آشنایی دولتمردان با مشکلات و نیازهای استان است که انتظار می رود در این سفر مصوبات کاربردی برای رفع توسعه نیافتگی دلفان به عنوان محرومترین شهرستان لرستان لحاظ شود.

شهرستان دلفان با مرکز نورآباد ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال لرستان واقع شده است.

قرار است آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور و اعضای هیات دولت، در آینده نزدیک به لرستان سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *