دوشنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۲

امام جمعه خرم آباد: طرح های بزرگ دولت در لرستان هنوز به اتمام نرسیده است

امام جمعه خرم آباد گفت: در استان لرستان اگرچه آمارهایی درخصوص اتمام برخی طرح های مصوبات سفر ریاست جمهوری از سوی مسئولان داده شده اما طرح های بزرگ سفر که زمان‌بر است هنوز به اتمام نرسیده است.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد در مصلی این شهر، ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تولد امام راحل(ره)، با اشاره به صفات حضرت فاطمه زهرا(س)، بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) فضیلت ها و اندیشه ها و گفته هایی را که در ذهن داشت همان ها را بر زبان می آورد و بر مبنای همان اندیشه ها و آرمان ها و ارزش های اسلامی محکم می ایستاد.

وی خطاب به دختران لرستان، بیان کرد: از پدران و مادران دوری نکنید و به آنان نزدیک شوید چرا که این درس حضرت فاطمه(س) به همه ما خصوصا دختران جوان است.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه خداوند را شاکریم که قلب جوانان ما را مالامال از شور فاطمی کرده است، تصریح کرد: در گرامیداشت هایی که در طول سال می گذرد شور فاطمی را در جوانان می توان مشاهده می کنیم.

وی بیان کرد: همان گونه که در جنگ تحمیلی توسل و رمز “یا فاطمه زهرا” کلید پیروزی بود در جنگ ترکیبی هم نیازمند این توسل هستیم.

شاهرخی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به گذشت یکسال از خدمتگزاری دولت سیزدهم، گفت: اقدامات دولت در دو دسته اقدامات قابل تقدیر و اقدامات نیازمند تغییرات اساسی قابل تقسیم است.

وی افزود: واکسیناسیون عمومی یکی از موثرترین اقدامات دولت سیزدهم بود که آثار آن را هنوز در جامعه مشاهده می کنیم که از جمله این اقدامات قابل تقدیر است.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه این در حالی است که در برخی کشورها تعداد کشته ها هنوز دو رقمی و سه رقمی است، عنوان کرد: برقراری ارتباط مفید و موثر با همسایگان، ورود به پیمان های جدید، به ثمر رسیدن برخی طرح های بزرگ در برخی شهرها همچون همدان و سنندج، اجرای طرح جلوگیری از اسراف نان که البته هنوز کامل نیست، اقدام در جهت ساخت چهار میلیون مسکن ملی، توسعه بیمه رایگان و اقدامات اساسی دیگری نیز صورت گرفته که در کنار آنها باید به مسئله معیشت مردم نیز رسیدگی شود تا این اقدامات اساسی کمرنگ نشود.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در استان لرستان نیز آمارهایی داده شده که برخی طرح ها به اتمام رسیده است اما طرح های بزرگ سفر که زمانبر است هنوز به اتمام نرسیده است، تصریح کرد: رئیس جمهور گفتند که لرستان را در محور اشتغال ویژه می بینیم اما این ویژه بودن در محور اشتغال هنوز اجرا نشده است و کارخانه هایی که باید با اهتمام قوه قضاییه و قوه مجریه به سرانجام برسند تلاش شده اما هنوز به نتیجه ای نرسیده اند.

وی با اشاره به اقداماتی که نیازمند اصلاح است، عنوان کرد: ضعف نظارت بر بازار خرید و فروش کالا، خودرو، مسکن، سکه و سفره نیازمند اقدامات اساسی است.

شاهرخی افزود: تغییر برخی افراد در قوه مجریه که در سطوح مختلف در حال فعالیت هستند ضروری است، تا با سرعتی که ریاست جمهوری در حال حرکت است خود را هماهنگ کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز در تاریخ ششم شهریورماه ۱۴۰۰ در اولین دیدار با هیئت دولت بر این امر تاکید کردند که همتتان را متمرکز کنید بر اینکه بازسازی انقلابی، فکورانه و عقلانی در همه عرصه های مدیریتی به وجود آورید، عنوان کرد: بخش هایی از مدیریت که باید بر روی ریل انقلاب حرکت کنند از آن فاصله دارند و ضروری است که تغییرات اساسی ایجاد کرد.

وی با اشاره به برخی محورهای بیانات مقام معظم رهبری درمورد حجاب و عفاف، گفت: حجاب و عفاف یک حکم شرعی اسلامی و قرآنی است که در همین تریبون بارها بر آن تاکید کرده ایم.

شاهرخی تاکید کرد: مسئولان ادارات همانگونه که باید بر سلامت اداری و کیفیت و کمیت کار نظارت کنند بر رعایت عفاف و حجاب و وظیفه ای که در مورد امر به معروف و نهی از منکر هم دارند مسئول هستند و باید رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *