شنبه , ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

امام جمعه خرم آباد: حقیقت “آشوبگران و اغتشاشگران” به مردم گفته شود


‌ امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه به مردم حقیقت “آشوبگران و اغتشاشگران” گفته شود، گفت: کشف اسلحه و مکان‌های نگهداری مواد منفجره از آشوبگران و اغتشاشگران چه معنایی میتواند داشته باشد؟

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سیداحمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته امام جمعه خرم آباد: حقیقت “آشوبگران و اغتشاشگران” به مردم گفته شود خرم‌آباد در مصلی این شهر، با بیان اینکه در ماه‌های اخیر هم تجمعات و اعتراضات اصناف مختلف را شاهد بودیم، اظهار داشت: در این تجمعات که در فضایی سالم و آرام برگزار شد حقوقی را مطالبه کردند که رسیدگی شد.

وی با تاکید بر اینکه وقایع اخیر با هدف آشوب، اغتشاش، خسارت به جان و مال و هتاکی به باورهای مردم بود، افزود: آشوبگری در اتفاقات اخیر را نمی‌توان انکار کرد چرا که هدف اصلی ضربه زدن به استقلال و حاکمیت ملت ایران است.

شاهرخی با بیان اینکه وقایع و حوادث اخیر اگر چه تلخ بود و خسارات جانی، مالی و هتاکی‌هایی به مقدسات و اعتقادات مردم در پی داشت اما نشان داد که نظام جمهوری اسلامی، نظام مقتدری است، عنوان کرد: کشورهای تسلیم نظام سلطه به دور از توطئه دشمن هستند اما وقایع اخیر و نقشه دشمنان حکایت از قدرت جمهوری اسلامی و ایستادگی آن در مقابل دشمنان و معاندان دارد.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در مقابل استکبار جهانی ایستاده است، بیان کرد: تاریخ در حال تکرار است، عده‌ای که در داخل قرآن را آتش می‌زنند یادآوری‌کننده این هستند که برخی افراد زمانی در کنار علی ابن ابیطالب (ع) بودند در مقابل او ایستادند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به کشف اسلحه و مکان‌های نگهداری مواد منفجره از آشوبگران و اغتشاشگران، گفت: چگونه برخی افراد از حرکات این آشوبگران و خسارت به جان و مال مردم حمایت می‌کنند.

شاهرخی گفت: پیشنهادم این است که در شورای تأمین مطرح شود و دستگاه نظامی و انتظامی و امنیتی، این موارد را با مردم در جریان بگذارند و بگویند اینها سلاح این افراد است و مکان‌ها را نشان دهید تا مشخص شود کسی که بیانیه می‌دهد آیا این موارد را هم می‌پذیرد.

وی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در آئین دانش آموختگی نیروهای مسلح در محل پادگان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، تصریح کرد: این حضور و این سخنرانی پیام‌های مهم و فراوانی را در بر داشت.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، افزود: رهبر معظم انقلاب با حضور مقتدرانه در آئین دانش آموختگی و سان دیدن از نیروهای مسلح و آن سخنرانی طولانی و مقتدرانه تبلیغات نظام سلطه را خنثی کردند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ایراد فرمودند که جوان ایرانی، دختران و پسران سرزمین ایران و مردان و بانوان نجیب ایران اسلامی پایبند به ارزش‌های دینی و اسلامی هستند و نظام سلطه تبلیغات رسانه‌های دشمن می‌خواهند چنین القا کنند که جوانان ما از ارزش‌های دینی فاصله گرفته‌اند.

شاهرخی گفت: دفاع از ایران اسلامی و حضور در خدمات اجتماعی و در آئین‌های مذهبی و دینی، حضور جوانان در پیشرفت‌های علمی و جهاد فرهنگی و ده‌ها عرصه دیگر حاکی از حرکت و جنب و جوش دختران و پسران ایران اسلامی و پایبندی آنان به ارزش‌ها است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص امنیت زیرساختی، تصریح کرد: نیروهای مسلح از ارتش تا سپاه، نیروی انتظامی و بسیج تأمین کننده امنیت کشور هستند و همه ابعاد زندگی ما وابسته به امنیت است بنابراین حمله به نیروی انتظامی و سپاه و ارتش و بسیج چه در قالب سخن گفتن و نوشتن و یا اقدام عملی حمله به امنیت کشور است.

وی با اشاره به فوت دختر جوان ایرانی(مهسا امینی) و فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند “دل ما هم سوخت”، عنوان کرد: به دنبال فوت این دختر جوان شاهد یک واکنش‌هایی بودیم، آمریکا و رژیم غاصب و جعلی اشغالگر، گروه‌های تجزیه طلب، تروریست ها و منافقین و همه کسانی که قبل و بعد از پیروزی انقلاب دشمنی با ملت ایران و اسلام را در کارنامه داشتند به آشوب و تخریب فراخوان کردند که همه اینها حکایت از یک هماهنگی برای ضربه زدن به استقلال کشور و شکستن مقاومت و اقتدار ایران اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه روز شنبه شهادت سردار سرافراز اسلام حاج حسین همدانی است، عنوان کرد: سردار همدانی در کنار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر مدافعین حرم و حریم این افتخار بزرگ را آفریدند و در مقابل زورگویان عالم ایستادند و نقشه آنها را از بین بردند.

شاهرخی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فرارسیدن هفته فراجا و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی بخصوص شهدای لرستانی وقایع اخیر، تصریح کرد: شهدای نیروی انتظامی نشان گر پیشتازی این نیروها برای حفظ جان و امنیت مردم هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، افزود: تقدیم ۱۳ هزار شهید فرماندهی انتظامی در کشور و قریب به ۵۰۰ شهید در لرستان گواهی بر پیشتازی این نیرو برای حفظ جان و ناموس مردم است.

وی همچنین با اشاره به روز ملی کاهش آثار بلایای طبیعی، عنوان کرد: از ۴۳ مورد حادثه طبیعی ۳۲ مورد آن در ایران وجود دارد.

شاهرخی گفت: ایران جزو ۱۰ کشور دارای بیشترین بلایای طبیعی است که همین نکته توجه به اقدامات پیشگیرانه، راهکارهای علمی، آموزش عمومی و تخصصی را بیشتر می کند.

وی همچنین با اشاره به هفته وحدت، بیان کرد: راهبرد اصلی در منظومه فکری امام (ره) و مقام معظم رهبری، بیان مشترکات اهل تسنن و تشیع است.

شاهرخی با بیان اینکه هم امام راحل و هم رهبری بر کاربردی کردن وحدت تاکید داشتند، بیان کرد: نامگذاری میلاد رسول گرامی است به عنوان هفته وحدت بیان گر التزام به وحدت میان مذاهب است.

وی با بیان اینکه ابتکار روز قدس و تجمیع مسلمانان بر علیه رژیم اشغالگر، روشنگری در حج ابراهیمی، روز جهانی مساجد و روشنگری بر علیه جریانات تفرقه انگیز حاکی از این نگاه راهبردی است، عنوان کرد: تأسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب و برگزاری کنفرانس‌های بین المللی نیز از این مطلب حکایت دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین با گرامیداشت روز جهانی کودک، گفت: کودکان فلسطین، افغانستان، یمن، سوریه و آفریقا و هرکشوری که نظام سلطه حضور دارد در مشقت و محرومیت و مصدومیت به سر می‌برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *