جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

امام جمعه خرم‌آباد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان‌دهنده دلبستگی مردم به نظام است


امام جمعه خرم‌آباد با دعوت مردم به حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان‌دهنده دلبستگی مردم به نظام و ایستادگی آنان در برابر زورگویان عالم است.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد در مصلای این شهر با بیان اینکه مردم با حضور باشکوه و گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیام صریحی را به دشمنان می‌رسانند و نشان می‌دهند که همچنان دلبسته به نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌ها و آرمان‌های والای انقلاب هستند.

وی افزود: مردم با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن اوج عزت، وحدت، انسجام و اتحاد ملی را به نمایش می‌گذارند.

شاهرخی با بیان اینکه استقلال و دخالت مردم در سرنوشت خود یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: به برکت انقلاب اسلامی در تمام زمینه ها خودباوری و استقلال و عدم وابستگی به دست آمد.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه سیاست حاکم بر رژیم پهلوی این بود که باید در علم، شیوه زندگی و پوشش همه چیز را باید از غرب پیروی کرد، افزود: در رژیم پهلوی اقتصاد ایران وابسته به آمریکا و انگلیس بود و فساد و فحشا، رایج و بی‌عفتی، بی‌حیایی و فساد شاه پهلوی به جایی رسید که سازمانی تشکیل شد تا خواستنی‌های ضداخلاقی او را تامین کند.

شاهرخی با بیان اینکه رژیم پهلوی پیشرفت علمی را تقلید کورکورانه از غرب قلمداد می‌کرد، افزود: ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی به خودباوری رسیدند.

وی با بیان اینکه قطع نفوذ بیگانه در تصمیم‌گیری از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، بیان کرد: در رژیم پهلوی، قدرت‌های بزرگ حتی اجازه ورود مردم به باشگاه‌های علمی را نمی‌دادند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: با وجود تمامی تحریم‌ها و فشارهای دشمنان نظام، جمهوری اسلامی به استقلال و آزادی و عزت ملی دست یافته است.

شاهرخی با بیان اینکه این استقلال و عزت ملی حاصل تفکر گفتمان علم و پیشرفت پس از پیروزی انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: اکنون مردم به صورت مستقیم در سرنوشت خود دخالت دارند، اما سیاست داخلی و خارجی رژیم پهلوی بر این بود که در همه زمینه‌ها باید به نظام سلطه وابسته بود.

وی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی، استقلال ما در عرصه‌های مختلف علمی و نظامی قابل مشاهده است، افزود: اکنون تحولات ارزشمند علمی و نظامی بسیار خوبی در کشور ایجاد شده است.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه جمهوری اسلامی اکنون در شمار چهار کشور اول جهان در تولید موشک و پهپاد است، تصریح کرد: ماهواره نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۰ به مدار زمین پرتاب شد که یکی از بزرگترین دستاوردهای دفاعی و امنیتی جمهوری اسلامی است.

شاهرخی با اشاره به اینکه پیشرفت‌ها و تحولاتی بزرگ در عرصه‌های مختلف حاصل شده است، افزود: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی میزان مرگ و میر در میان کودکان بسیار بالا بود، اما اکنون پیشرفت‌های قابل توجهی در عرصه‌های پزشکی کشور حاصل شده است.

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب تنها چهار درصد روستاها برق داشتند، عنوان کرد: اکنون تمامی روستاهای زیر ۱۰ خانوار کشور هم برق‌دار شده‌اند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه با تمام کارهای انجام شده راه‌های نرفته زیادی هم وجود دارد، بیان کرد: کارهای انجام نداده و اشکالات زیادی در برخی دستگاه‌های خدماتی وجود دارد که برای رفع آنها باید تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: شکرگزاری عملی تک تک ما برای این پیروزی‌ها و دستاوردهای حاصل شده حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن است.
وی افزود: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان‌دهنده دلبستگی مردم به نظام و ایستادگی آنان در برابر زورگویان عالم است.

شاهرخی با اشاره به زلزله اخیر سوریه و ترکیه و تبعیض کشورها در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان، عنوان کرد: خدمت به مردم زلزله‌زده ترکیه کاری درست است، اما ممانعت از رسیدگی به زلزله‌زدگان سوریه مخالف حقوق بشر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *