دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

الکترونیکی شدن تمامی مجوز کسب وکار تا پایان سال

 

مدیرکل اقتصاد و دارایی لرستان از الکترونیکی شدن کلیه مجوزهای کسب و کار تا پایان سال جاری خبر داد.

علی محمدی در نشست پویش استانی تبیین درگاه ملی مجوزها با اصحاب رسانه لرستان بیان داشت: با راه اندازی درگاه مجوزها، کلیه مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا تبدیل خواهد شد.

وی ضمن تشریح و تبیین این طرح عظیم کشوری، خاطرنشان ساخت: با حذف مجوزهای کاغذی زمینه رشد تولید و توسعه اشتغال فراهم می شود و تخلفات و قانون گریزها از بین خواهد رفت .

این مقام مسئول در بحث مجوزهای کسب و کار خانگی اذعان داشت: با توجه به الکترونیکی شدن مجوزها، در خصوص مجوزهای خانگی دیگر کسی نمی تواند بیشتر از ۱۰ مجوز اخذ نماید و برخی اصناف هم نمی توانند به بهانه اشباع بازار از صدور مجوز خودداری کنند و بحث مهم فاصله ۵۰۰ متری بین هم صنف ها برای اعطای مجوز از بین می رود.

علی محمدی با بیان اینکه طرح درگاه ملی مجوزها از سیاست های وزارت اقتصاد و دارایی و نهاد ریاست‌جمهوری است که باید در این زمینه اطلاع رسانی کافی صورت گیرد، تصریح کرد: هر نوع مجوز، از جمله “پروانه کسب” صرفاً باید از درگاه ملی مجوز‌ها و بصورت غیرحضوری انجام شود و هر نوع مجوز و پروانه فاقد شناسه یکتای ثبت شده در qr.mojavez.ir، از نظر دولت مجوز محسوب نمی‌شود.

وی گفت: هیچگونه هزینه ای برای دریافت این کد از واحدها اخذ نمی گردد و از طریق سامانه و به صورت غیرحضوری صورت می گیرد

وی با اشاره به اینکه در این طرح هیچ دستگاه دولتی اجازه درخواست مدارک کتبی ندارد، شفاف تر بیان کرد: در قانون دریافت مدارک از جامعه هدف جرم تلقی شده و قانونگذار ۶ ماه حبس برای متخلفین این حوزه در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *