افزایش نگران کننده بیماران بدحال کرونایی در دلفان

مدیر شبکه بهداشت و درمان دلفان از افزایش نگران کننده تعداد بیماران بدحال کووید ۱۹ در این شهرستان خبر داد

دکتر جهانیان در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما:
🔹ظرفیت تخت‌ مراقبت‌های ویژه تنها بیمارستان این شهرستان به دلیل افزایش تعداد بیماران بدحال کووید ۱۹ تکمیل شده است.
🔹موارد ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان همچنان سیر صعودی و نگران کننده دارد و مراجعه بیماران مبتلا به کرونا به مراکز درمانی افزایش یافته است.
🔹با تشدید فعالیت های طرح شهید قاسم سلیمانی ؛ بیماریابی با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت تا افراد ناقل شناسایی شوند و با قرنطینه آنها از گسترش کرونا جلوگیری شود.
🔹رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است ؛ شیوع کرونا دلتا و سرعت انتقال ویروس بسیار افزایش یافته و آمار مرگ و میر در این شهرستان نگران کننده است.
🔹از شهروندان درخواست می‌کنیم همچنان در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، با هدف حفظ سلامت خود و خانواده کوشا باشند.
🔹استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌، منع سفر و عدم حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که متخصصان برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.
🔹در حال حاضر مشکلی از نظر تامین اکسیژن و دارو در شهرستان نداریم اما در صورت تداوم روند فزاینده ی موارد ابتلا و بستری و عدم همکاری عموم مردم در پرهیز از حضور غیر ضرور در تجمعات تضمینی برای حفظ این وضعیت وجود ندارد.

🔻آخرین آمار کرونا در دلفان – چهارشنبه ۲۱ مرداد

🔸نتیجه‌های دریافتی: ۴۸ نفر
🔸نتایج مثبت : ۱۹ نفر
🔸کل مبتلایان: ۸۰۴۰ نفر
🔸بیمار فعال: ۴۸۶ نفر
🔸موارد بستری مثبت و مشکوک: ۵۵ نفر
🔸کل موارد فوتی: ۱۱۵ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.