سه شنبه , ۷ آذر ۱۴۰۲

افزایش حقوق کارکنان وظیفه و خدمت در محل سکونت

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان لرستان از افزایش حقوق کارکنان وظیفه و خدمت در محل سکونت برای مشمولان غایب بالای سه سال خبر داد.

سرهنگ “سعید دالوند” در این خصوص اظهار داشت: با مساعدت مجلس شورای اسلامی و دولت محترم، میانگین حقوق کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در سال ١۴٠١ به نسبت سال ١۴٠٠ به میزان ١١۵ درصد رشد یافته و از مبلغ یک میلیون و ۴٩٠ هزار تومان در فروردین سال گذشته به ٣ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان افزایش یافته است.

بر این اساس:

١. حقوق سربازان وظیفه مجرد که در مناطق عادی خدمت می کنند با رشد ١۴٠ درصدی و حداکثر به مبلغ ٣ میلیون و ٧٨٠ هزار تومان تعیین شد.

٢. حداقل حقوق سربازان وظیفه متاهل با افزودن هزینه عائله‌مندی با رشد ١۴۵ درصدی به مبلغ ۴ میلیون و ١٠٠ هزار تومان افزایش یافت که هزینه مربوط به فرزند یا ایاب و ذهاب به این مبلغ افزوده خواهد شد.

٣. سربازان وظیفه ای که در مناطق عملیاتی خدمت می کنند (اعم از مجرد و متاهل) علاوه بر حقوق ذکر شده به تناسب مدرک تحصیلی و تاهل از مبلغ حدود یک میلیون تا ٣ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان از فوق العاده عملیاتی بهره مند خواهند شد.

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان یادآور شد: امیدواریم با افزایش حقوق و مزایا در سال جاری دیگر هیچ هزینه ای بابت انجام خدمت سربازی به خانواده محترم کارکنان وظیفه تحمیل نشود و با ادامه این روند، در راستای تامین معیشت سربازان گام های بیشتری برداشته شود تا ضمن تامین حداکثری معیشت سربازان و اجرای قوانین و مقررات مغفول مانده در سال های گذشته که مربوط به رفاه سربازان است، شاهد رضایتمندی هرچه بیشتر سربازان و خانواده های محترم آنان باشی.

همچنین کلیه مشمولان غایب بالای سه سال درصورت درخواست اعزام بخدمت برابر ابلاغیه معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروه های مسلح می تواند با مراجعه به معاونت نیروی انسانی سپاه استانی و یا فرماندهی انتظامی و یا مرزبانی استان نسبت به ثبت درخواست از آن طریق اقدام تا پس از آموزش مقدماتی در محل سکونت بکارگیری شوند و اضافه خدمت آنان نیز در طول خدمت بخشیده می شود.

وی گفت: مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و یا کانال های سازمان در فضای مجازی به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *