جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

افزایش حق‌الزحمه کارکنان دولت تقدیم مجلس شد

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به اینکه لایحه افزایش حق‌الزحمه کارکنان دولت با دوفوریت تقدیم مجلس شده است، گفت: این دوفوریت هم‌اکنون تصویب‌شده و در کمیسیون‌های مجلس مورد بحث است.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، میرسامان پیشوایی ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به سفرهای استانی خود مطابق با دستور رئیس‌جمهور اظهار داشت: رشد اقتصادی مهم‌ترین موضوعی است که امروز باید آن را در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی یا مبتنی بر تزریق سرمایه او و یا به‌معنای بهینه استفاده‌کردن از منابع موجود است، افزود: محدودیت‌هایی در رشد اقتصادی مبتنی بر نهاده وجود دارد، زیرا سرمایه‌گذاری خارجی و وضعیت بازار سهام با محدودیت‌هایی مواجه است.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به اینکه امید اصلی در حوزه رشد اقتصادی مربوط به حوزه بهره‌وری است، عنوان کرد: بند اول سیاست های ابلاغ‌شده از مقام معظم رهبری رشد اقتصادی با تأکید بر افزایش بهره‌وری است و این نشان از اهمیت این موضوع در بالاترین سطوح اجرایی کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ برنامه اولویت‌دار هیئت دولت یک ماه گذشته توسط معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد، بیان کرد: یکی از این موضوعات به مبحث بهره‌وری مرتبط است.

پیشوایی با اشاره به وضعیت خانه‌های قدیمی و قنات‌ها برای مصرف بهینه از منابع انرژی گفت: ریشه بهره‌وری به تدبیر و نوآوری باز می‌گردد و خیلی از مشکلات کشور با رجوع به این دو موضوع رفع می‌شود، به‌عنوان مثال انتقال نیروی مازاد به سازمان‌های مواجه با کمبود نیرو یک تدبیر به‌شمار می‌رود.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با تأکید بر اینکه باید در مولدسازی سرمایه اقدام شود، تصریح کرد: ما در دانشگاه‌ها با مشکل جدی کاربری بسیار ضعیف ابنیه مواجه هستیم و این موضوع باید اصلاح شود.

پیشوایی با بیان اینکه سازمان ملی بهره‌وری در دوره جدید خود را یک دستگاه تنظیم‌گر تعریف کرده است، اظهار داشت: این سازمان پیش از این در حوزه سیاست‌گذاری فعال بود، اما چون سیاست‌گذار در کشور بسیار است سازمان بهره‌وری خود را سرباز اجرای سیاست‌ها می‌داند.

وی با بیان اینکه مصوبه‌ای در ارتباط با کارانه اعضای هیئت‌علمی حوزه پزشکی تصویب شد، افزود: این مصوبه امکان دریافت کارانه تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان را به این اعضا می‌دهد، هرچند این امر مختص به همه نیست و به عملکرد اعضای هیئت‌علمی بستگی دارد.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به اینکه حق‌التحقیق اساتید دانشگاه‌های غیرعلوم پزشکی از سقف خارج‌ شده است، عنوان کرد: عدالت باید در پرداخت و منابع کشور رعایت شود.

پیشوایی با اشاره به اینکه لایحه افزایش حق‌الزحمه(خدمات) کارکنان دولت با قید دوفوریت تقدیم مجلس شده‌است، گفت: این دوفوریت هم‌اکنون تصویب‌شده و در کمیسیون‌های مجلس مورد بحث است که اگر این اتفاق رخ دهد ان‌شاءالله تا حدی می‌تواند شکاف‌های معیشتی را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *