یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳

افتتاح فاز اول گاوداری ۶ هزار رأسی شهرستان دلفان

 

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ فاز اول پروژه ی دامپروری هلدینگ کشت و دام شستا ( گلدشت نمونه) دلفان افتتاح شد.

نسیم دلفان – استاندار لرستان گفت: گاوداری شهرستان دلفان برای تکمیل نیازمند ۴۰ میلیارد تومان اعتبار است.

فرهاد زیویار صبح امروز در مراسم افتتاح گاوداری شهرستان دلفان اظهار داشت: این گاوداری در یک منطقه کم‌برخوردار احداث شده است که فاز نخست آن امروز به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲ هزار راس دام در دامداری دلفان وجود دارد افزود: واحدهای تولیدی استان اعم از دامپروری، شیر پگاه و شیرخشک ۵۰ درصد ظرفیت دارند.

استاندار لرستان عنوان کرد: اقداماتی از قبیل بازدید، بهره‌برداری و جهاد تبیین که از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان انجام گرفت، برای کارهایی است که انجام شده به نحوی که دولت با ارائه کارنامه خود در جامعه به دنبال ایجاد نشاط و امید است، اما وجه دوم این سفر که به صورت عام در دستور کار قرار داده شده و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن را دنبال کرده و خواهند کرد بحث انتقال وضعیت فعلی و طرح توسعه بخش‌هایی است که در ذیل این وزارتخانه قرار دارند.

وی بیان کرد: برای تکمیل واحد دامپروری دلفان ۴۰ میلیارد تومان از محل بانک پاسارگارد تقاضا شده است که ۲۰ میلیارد تومان از محل رونق تولید برای مجموعه در نظر گرفته شده است و ۱۵۰ میلیارد تومان هم برای طرح‌های پیشرو از محل وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار قرار داده شده است که پیگیری می‌کنیم.

همزمان با این افتتاح دو پروژه ی مشابه نیز در استان های آذربایجان غربی و همدان به صورت وبیناری افتتاح شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *