جمعه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

اعلام جزئیات و برنامه زمانی برگزاری آزمون های استخدامی بهار ۱۴۰۲

رئیس امور جذب، بکارگیری و رشد، از راه‌اندازی سامانه‌‌ای با عنوان سامانه «امتحانات» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا آخر سال از سامانه «امتحانات» رونمایی کنیم تا در داده‌پردازی در مجموعه دولت یکپارچگی ایجاد شود و آن زمان است که فرایند استخدام می‌تواند طی دو ماه انجام ‌شود.

وی بهار امسال را بهار آزمون‌های استخدامی خواند و افزود: بخشی از دفترچه‌های آزمون‌های استخدامی که در بهار امسال قرار است برگزار شود، در اسفندماه منتشر شده و بخشی دیگر در روزها و ماه آتی منتشر می‌شود.

علیخان‌زاده در خصوص تعداد صدور مجوز استخدام برای دستگاه‌ های اجرایی کشور اعلام کرد: مجوز استخدام آموزگاری در وزارت آموزش و پرورش برای ۲۸ هزار و ۱۸ نفر، بانک ملی برای ۱۸۳۲ نفر، شرکت‌های تابع وزارت نفت ۳۴۲۰ نفر و آزمون دبیری و هنرآموز و مدارس استثنایی آموزش و پرورش برای ۲۸ هزار و ۸۶۶ نفر صادر شده است.

وی در خصوص چگونگی کوتاه‌تر شدن زمان استخدام از اعلام قبولی تا شروع فعالیت، توضیح داد: با اعلام نتایج آزمون،‌ همزمان با مصاحبه، اسامی قبول‌شدگان به گزینش دستگاه‌ها هم اعلام می‌شود تا بررسی پرونده‌های استخدامی در زمان کمتری صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *