یکشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۲

اعلام آمادگی ۱۲۰ واحد اقتصادی فعال برای شرکت در نمایشگاه توانمندی‌های لرستان در بخش صادرات

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: تاکنون حدود ۱۲۰ واحد اقتصادی فعال و حدود ۵۰ نفر از سرمایه‌گذاران شاخص فعال در ۴ استان کشور عراق برای شرکت در نمایشگاه توانمندی‌های لرستان در بخش صادرات اعلام آمادگی کرده‌اند.

نسیم دلفان _ به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سیروس ابراهیمی شامگاه چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی لرستان با حضور جمعی از تجار و بازرگانان کشور عراق با بیان اینکه نمایشگاه توانمندی‌های لرستان در بخش صادرات نقش مهمی در رونق اقتصادی استان و ایجاد اشتغال خواهد داشت، اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده و همکاری دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه اقتصادی استان در نظر است نمایشگاهی با مضمون توانمندی‌های لرستان در بخش صادرات برگزار شود.

وی با بیان اینکه در همین راستا رایزنی‌ها و پیگیری‌هایی با اتاق بازرگانی استان‌های شمالی کشور و همچنین بغداد پایتخت کشور عراق برای حضور در نمایشگاه مذکور انجام شده است، بیان کرد: در صورت به وجود نیامدن تغییر در برنامه‌ها، این نمایشگاه به مدت سه روز از تاریخ چهارم تا ششم بهمن ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۲۰ واحد اقتصادی فعال برای شرکت در نمایشگاه توانمندی‌های لرستان در بخش صادرات اعلام آمادگی کرده‌اند، عنوان کرد: سرمایه‌گذاران داخل و خارج استان نیز برای حضور در نمایشگاه دعوت خواهند شد.

ابراهیمی با بیان اینکه حدود ۵۰ نفر از سرمایه‌گذاران شاخص فعال در ۴ استان کشور عراق برای حضور در نمایشگاه مذکور اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: اقدامات لازم در این رابطه به خوبی تمهید شده است و به منظور برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه جلسات هماهنگی و اقدامات لازم انجام شده تا بتوان توانمندی‌های اقتصادی استان را در این نمایشگاه که فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط اقتصادی با سایر استان‌ها و همچنین کشور عراق به شمار می‌آید، به خوبی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه صادرات تولیدات و محصولات لرستان در بخش‌های مختلف به سایر استان‌ها و همچنین کشور همسایه نقش مهمی در ایجاد رونق اقتصادی و همچنین اشتغال برای مردم خواهد داشت، افزود: امیدواریم برگزاری این نمایشگاه بتواند گامی موثر برای رسیدن به این مهم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *